Polskie Radio
Section05
Krzysztof Jurgiel

"Minister Jurgiel miał na wsi bardzo zły wizerunek"

- Minister Jurgiel już od dłuższego czasu miał na wsi bardzo zły wizerunek. Kojarzył się z niemocą w walce z afrykańskim pomorem świń, a także ze skandalami związanymi ze stadninami. Bardzo dobrze, że premier Morawiecki dokonał zmiany - ocenił w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz. Nowym szefem resortu rolnictwa został Jan Krzysztof Ardanowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Krzysztof Jurgiel Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wieś rolnictwo

"Decyzja nie do końca osobista, ma charakter polityczny"

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek rezygnację z pełnionej funkcji. Biuro prasowe resortu poniformowało, że decyzję tę minister podjął "z powodów osobistych". Z Krzysztofem Jurgielem rozmawiał Michał Fedusio o jego rezygnację skomentował w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski, publicysta tygodnika "Do Rzeczy" i portalu WP.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński

Premier: nie ma Polski "A", "B" czy "C". Dla nas jest Polska "od A do Z"

- Wieś polska, obszary, tereny wiejskie to nie tylko zobowiązania, oczko w głowie, ale też wielka nadzieja na rozwój całego kraju - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa w Przysusze. Zadeklarował, że rząd nie zgodzi się na żadne zmiany, które pogarszałyby sytuację wsi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel