Polskie Radio
Section05

książki

Teatr Lalka. "W perspektywie widzenia zawsze było dziecko"

Historia Teatru Lalka to pierwsza tego typu publikacja poświęcona scenie wywodzącej się z najpiękniejszej polskiej tradycji teatralnej i plastycznej.  Książka zawiera materiały  dokumentujące, opisujące i interpretujące jej dokonania artystyczne, estetyki i style na przestrzeni 70 lat. To opowieść o teatrze, w którym lalki stają się przewodnikami po historii i współczesności. O historii Teatru Lalka mówiła w audycji Warto Czytać współautorka książki "Teatr Lalka 1945-2015. Samarkanda-Kraków-Warszawa" Joanna Rogacka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa czytelnictwo dzieci

„Górnicy.pl”

Na tę książkę składa się siedem historii siedmiu różnych osób.  Każda z nich zupełnie inaczej patrzy na swoją pracę, chociaż łączy je podobny bagaż doświadczeń. Podobny nie oznacza jednak taki sam – na pewno nie w tym podziemnym świecie, który rozciąga się na przestrzeni wielu kilometrów, a tak naprawdę nie ma granic, bo górnicy zabierają go ze sobą do domów, bez względu na to, czy tego chcą, czy nie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 górnictwo

Warto Czytać: "Moja córka komunistka"

„Moja córka komunistka” to opowieść o losach Anny z Wrocławia, w której tle można obserwować przemiany zachodzące w Polsce po 1989 roku. Jak dziewczynka biegająca boso, u dziadków na wsi, przeistacza się w zbuntowaną punkówę, by po latach zostać uznaną, choć nadal pełną artystycznego usposobienia, panią doktor habilitowaną. O swojej książce „Moja córka komunistka” poetka i krytyczka literacka Agnieszka Wolny-Hamkało mówiła w audycji Warto Czytać.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 literatura język polski