Polskie Radio
Section05
księżyc

NASZ WYWIAD SpaceX bierze szturmem przestrzeń kosmiczną. Kierunek: Mars, po drodze inne śmiałe projekty, jak internet dla całego globu

- Satelity Starlink, które mają dostarczyć Internet w każdy zakątek świata to cywilizacyjny projekt – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Karol Wójcicki, popularyzator astronomii, autor bloga ”Z głową w gwiazdach”. Zaznacza, że ambicje firmy SpaceX sięgają daleko. Rozwijają się też inne firmy prywatne, które mają zamiar podbijać przestrzeń kosmiczną. Czeka nas nowa era podboju kosmosu i jego prywatyzacja.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD księżyc niebo astronomia kosmos ŚWIAT infografika

NASZ WYWIAD Czerwcowe niebo: zaćmienie Słońca, loty Starlinków, świecące w nocy chmury

- Białe noce, najjaśniejsze noce w roku sprzyjają niezwykłym obserwacjom, bo nad północnym horyzontem można obserwować tak zwane obłoki srebrzyste. Odbijają one niczym wielkie zwierciadło - światło Słońca padające na drugą stronę planety – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Karol Wójcicki, opowiadając o czerwcowym niebie. W czerwcu w Bieszczadach będzie można zaobserwować również 
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD księżyc niebo astronomia kosmos ŚWIAT

NASZ WYWIAD Truskawkowy Księżyc, dwa zaćmienia, Starlinki, święcące chmury. Co widać w czerwcu na niebie?

Truskawkowy Księżyc w zaćmieniu to nie wszystko, co można zobaczyć na czerwcowym niebie. Odbijając światło padające z drugiej części globu, świecą na nim tzw. obłoki srebrzyste. Widać sunącą po niebie linię Starlinków. Czeka nas też zaćmienie Słońca – jednak by je zobaczyć, trzeba pojechać w Bieszczady – wyjaśnia portalowi PolskieRadio24.pl Karol Wójcicki, popularyzator astronomii, autor bloga "Z głową w gwiazdach".
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD księżyc niebo

NASZ WYWIAD "Księżyc ósmym kontynentem Ziemi". Rusza nowa era kosmicznych podróży

- Księżyc już dziś zaczyna być ósmym kontynentem Ziemi, kontynentem, który do tej pory nie został skolonizowany. Lata dwudzieste dla podboju kosmosu zapowiadają się rzeczywiście ciekawie - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr hab. Grzegorz Brona, fizyk, były prezes Polskiej Agencji Kosmicznej.
Zobacz więcej na temat:  kosmos Falcon elon musk NASA księżyc SpaceX infografika TYLKO U NAS ŚWIAT