Polskie Radio
Section05
Marcin Wyrostek

Marcin Wyrostek: chciałbym, aby na świecie zapanowała harmonia

– Gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, chyba każdy zrozumiał i poczuł, że nasze bezpieczeństwo czasami trzyma się na cienkiej nitce. Dopiero teraz zdajemy sobie sprawę, jak bardzo musimy zabiegać o wolność i niezależność, czyli fundamentalne rzeczy, które mieliśmy od dzieciństwa – mówi Marcin Wyrostek w audycji "Ona, on i bardzo wyjątkowy gość".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski KULTURA MUZYKA Marcin Wyrostek

Frele, czyli śląska energia na scenie Trójki. Posłuchaj i zobacz!

Na razie bez publiczności, ale już na żywo i w streamingu wideo – koncertowe życie wróciło do Trójki na dobre. W niedzielę 9 sierpnia o godz, 19.00 w studiu im. Agnieszki Osieckiej wystąpiło żeńskie trio Frele ze Śląska, a gościem specjalnym wieczoru był znakomity akordeonista Marcin Wyrostek. Występ dziewczyn mogliśmy usłyszeć na antenie Trójki, a także zobaczyć na naszej stronie, YouTubie i Trójkowym Facebooku. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Piotr Stelmach Pop Koncerty w Trójce koncerty Marcin Wyrostek

Marcin Wyrostek życzy wszystkim "Harmonii Świąt"

– Śpiewanie kolęd to dla mnie najfajniejsze wspomnienie z dzieciństwa i najważniejszy aspekt świąt Bożego Narodzenia. Pamiętam, jak mój tato brał akordeon, ciocie i wujkowie śpiewały, a my jako dzieciaki także nie krępowaliśmy tego robić – wspomina gość Marka Niedźwieckiego, akordeonista Marcin Wyrostek, który właśnie wydał swój świąteczny album "Harmonia Świąt".
Zobacz więcej na temat:  Trójka muzyka hp Marek Niedźwiecki Marcin Wyrostek Boże Narodzenie 2019 kolędy

Marcin Wyrostek: lubię improwizować i grać po swojemu

- Pamiętam mój pierwszy moment z akordeonem. To było spacerowanie w domu między kuchnią a salonem. Tato, który był akordeonistą, pokazał mi kilka guziczków, jak się je naciska i tak chodziłem po korytarzu. To pierwsza sytuacja, którą mam w głowie jako obraz mojego dzieciństwa z akordeonem - mówi w audycji "Mój świat dźwięków" akordeonista, który w 2009 wygrał drugą edycję programu "Mam talent".
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Agata Steczkowska Marcin Wyrostek akordeon

"Weekend kulturalny". Sceniczna premiera "Innego świata" G. Herlinga-Grudzińskiego

Gośćmi audycji byli Philippe Tłokiński, odtwórca głównej roli w spektaklu telewizyjnym "Inny świat" i dr Karolina Feldberg, redaktor odpowiedzialny w Agencja Kreacji Teatru Telewizji Polskiej. W drugiej części programu wirtuoz akordeonu Marcin Wyrostek zapraszał na 11. Festiwal "Era Schaeffera".
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Teatr Telewizji TEATR Marcin Wyrostek Bogusław Schaeffer Gustaw Herling-Grudziński