Polskie Radio
Section05
Marek Suski

Miłosz Manasterski: w czasie kryzysu nie powinno być sporu o wybory prezydenckie

- W czasie kryzysu, epidemii, scena polityczna powinna być uspokojona. Nie powinniśmy prowadzić gorących debat - nie w tematach tak oczywistych jak konieczność przeprowadzenia wyborów prezydenckich - powiedział w Polskim Radiu 24 szef Agencji Informacyjnej Miłosz Manasterski. Gościem audycji był także Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 wybory prezydenckie 2020 Mirosław Skowron Marek Suski

"Uzgodniliśmy z opozycją, kiedy ma być zaprzysiężony prezydent". Suski po okrągłym stole ws. wyborów

- Wydaje się, że rozmowy w ramach okrągłego stołu dotyczące wyborów prezydenckich zakończyły się sukcesem. Wszystkim nam zależy, by wybory się odbyły w takim terminie, żeby prezydent mógł być zaprzysiężony do 6 sierpnia - powiedział po wtorkowym spotkaniu wiceszef klubu PiS Marek Suski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie Senat

Wybory prezydenckie. We wtorek w Senacie spotkanie klubów i kół parlamentarnych

We wtorek w Senacie odbędzie się kolejne spotkanie przedstawicieli klubów i kół parlamentarnych w sprawie najbliższych wyborów prezydenckich. Rozmowy będą dotyczyć tego, jak zorganizować je bezpiecznie i zgodnie z konstytucją. Tym razem wezmą w nich udział również przedstawiciele Senatu - marszałek Tomasz Grodzki oraz członkowie prezydium Izby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Senat Marek Suski polityka

Marek Suski: PO chce wyborów po 15 lipca. To grozi luką konstytucyjną

- PO proponowała, żeby wybory odbyły się 15 lipca, a może później. Przez to byłoby tak, że skończyłaby się kadencja obecnego prezydenta, a nie mielibyśmy wybranego nowego prezydenta. Byłaby taka konstytucyjna luka i państwo w tym momencie nie bardzo by mogło funkcjonować - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Suski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Suski Adrian Klarenbach POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie

Wiceszef klubu PiS: projekt noweli ws. wyborów korespondencyjnych niebawem w Sejmie

Wiceszef klubu PiS Marek Suski powiedział, że jeszcze w piątek wieczorem może wpłynąć do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o wyborach korespondencyjnych. Jest to jeden z elementów kompromisu zawartego przez Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina ws. wyborów prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne polityka Państwowa Komisja Wyborcza Prawo i Sprawiedliwość Marek Suski

Spychalski o wyborach: działania opozycji obliczone na to, by w Polsce zapanował chaos

- Polacy dzisiaj oczekują tego, abyśmy wspólnie pracowali na tym, żeby państwo funkcjonowało, było stabilne, by była ciągłość władz i byśmy mogli się zajmować tym, co najważniejsze, czyli bezpieczeństwem Polaków i walką z koronawirusem – mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik prezydenta RP, Błażej Spychalski. W dyskusji wziął udział również Marek Suski (PiS) oraz Paweł Poncyliusz (PO).
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Prawo i Sprawiedliwość Marek Suski wybory prezydenckie 2020 koronawirus Sejm Błażej Spychalski Andrzej Duda

Marek Suski: wygląda na to, że opozycji zależy, by ta choroba się rozwijała

- To jest plan przesunięcia wyborów, żeby to zrobić, trzeba zmusić władze i nastraszyć społeczeństwo, tak by był stan wyjątkowy. Notowania opozycji nie wzrastają, a spadają, jedynym ratunkiem by nie przegrać wyborów jest ich odsunięcie, na niewiadomy termin. To jest plan braku odpowiedzialności za losy państwa - komentował spór wokół posiedzenia Sejmu Marek Suski z PiS.
Zobacz więcej na temat:  CBA Konfederacja Prawo i Sprawiedliwość Marek Suski wybory prezydenckie 2020 koronawirus Sejm

Koronawirus w Polsce. Marek Suski: wybory są ważne, ale najistotniejsze jest zdrowie Polaków

- Zdrowie i życie Polaków jest dla nas najważniejsze. Wybory są ważne, ale najistotniejsze jest zabezpieczenie naszego kraju przed rozprzestrzenianiem się zarazy. Wszystko musi być temu podporządkowane - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (PiS). Gośćmi audycji byli również Mariusz Gosek (Solidarna Polska), Lech jaworski (Porozumienie), Paweł Sałek (doradca prezydenta RP), Paweł Kowal (PO), Andrzej Rozenek (Lewica) i Jarosław Rzepa (PSL).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie Marek Suski Paweł Kowal Andrzej Rozenek Paweł Sałek Małgorzata Raczyńska-Weinsberg wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020

Marek Suski: wykorzystywanie zagrożenia koronawirusem jest nieprzyzwoite

- Przedstawiciele największego klubu opozycji sugerują, że rząd coś ukrywa, że są wypadki zachorowań. Rząd przedstawi jaka jest sytuacja - komentował zapowiedź posiedzenia Sejmu ws. koronawirusa Marek Suski (PiS). W studiu Polskiego Radia 24 o zagrożeniu epidemią dyskutowali także: Lech Jaworski (Porozumienie), Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta), Paweł Kowal (PO), Hanna Gill-Piątek (Lewica), Dobromir Sośnierz (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  Marian Banaś Najwyższa Izba Kontroli CBA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Konfederacja Prawo i Sprawiedliwość Paweł Kowal Andrzej Dera Marek Suski wybory prezydenckie 2020 koronawirus Sejm

Suski: Kamińskiego nienawidzi się za ściganie skorumpowanych polityków

- To jest tak, że ich ludzie mają być nietykalni, bo pewnie należą do tej "kasty" nadzwyczajnej, a kto się odważy podnieść rękę na nieuczciwych ludzi z tej "kasty", to jest do zniszczenia, i tyle - mówił w Polskim Radiu 24 o złożonym przez opozycję wniosku o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego Marek Suski, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka PR24 Marek Suski Dorota Kania

Suski: by skończyć z postkomunistycznym neofeudalizmem, trzeba zreformować sądownictwo

- Nie mogą być w społeczeństwie kasty ludzi nadzwyczajnych, którzy są zupełnie ponad prawem. Dzisiaj z taką sytuacją w sądownictwie mamy właśnie do czynienia - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski z PiS. Gośćmi audycji byli również politycy największych ugrupowań parlamentarnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Marek Suski Dariusz Joński Anita Kucharska-Dziedzic Władysław Teofil Bartoszewski

"Chcemy, żeby ten spór się zakończył". Marek Suski ws. głosowania nad ustawami sądowymi

Wiceszef klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski powiedział portalowi PolskieRadio24.pl, że jego klub poprze ustawę dyscyplinującą sędziów. - Chcemy, żeby ten spór się zakończył, żeby sądownictwo służyło społeczeństwu - mówi polityk PiS. Głosowanie nad ustawą w czwartek późnym popołudniem w Sejmie. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Suski Sejm reforma sądownictwa POLSKA sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość PiS parlament w Polsce

Marek Suski: wynik wyborów jest przepustką do dobrej zmiany

- Cieszymy się z naszego wyniku i dziękujemy za poparcie. To przepustka do tego, aby kontynuować dobrą zmianę. Także tych, którzy zagłosowali inaczej będziemy starali się przekonywać do tego, że warto głosować na PiS - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Suski, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  Wybory parlamentarne 2019 POLSKA Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Lewica Razem PSL-Koalicja Polska Konfederacja polityka Marek Suski Magdalena Złotnicka kancelaria premiera