Polskie Radio
Section05
Marek Suski

Marek Suski: rząd dostrzega problemy inflacyjne i stara się je łagodzić

– Inflacja wybuchła po pandemii, bo poprzerywane zostały łańcuchy dostaw. A teraz jest wojna na Ukrainie i cały świat boi się, że będzie głód – tłumaczył w Trójkowym "Komentarzu dnia" Marek Suski przyczyny rosnących cen. – Rząd dostrzega te problemy i stara się je jakoś łagodzić – wskazywał.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo inflacja ceny żywność paliwa gaz Rosja wojna na Ukrainie Marek Suski Bartłomiej Graczak Trójka

"Ratuje kłamstwa Putina i swojego rządu". Suski reaguje na słowa Tuska

- Dziś Platforma Obywatelska tonie i Donald Tusk rozpaczliwie próbuje ratować kłamstwa Putina, kłamstwa swego rządu i swoją formację - powiedział poseł PiS Marek Suski, kiedy został zapytany o słowa Donalda Tuska, który zarzucił formacji rządzącej wywoływanie wojny domowej. zaprezentowany przez Antoniego Macierewicza raport z prac podkomisji smoleńskiej zawiera tezę, że katastrofa z 10 kwietnia 2010 r. była wynikiem "bezprawnej ingerencji strony rosyjskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Suski Donald Tusk Antoni Macierewicz Smoleńsk 2022 katastrofa smoleńska

Dymisje w rządzie w związku z Polskim Ładem? Suski: konsekwencje muszą być wyciągnięte

- Jeżeli ktoś popełnił błąd, bo nie da się ukryć, że został popełniony, to muszą być wyciągnięte konsekwencje. Jednak ktoś był odpowiedzialny za przygotowanie programu Polski Ład. Miał być bardzo dobry, a wyszło średnio - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Marek Suski.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład rząd Mateusza Morawieckiego Ministerstwo Finansów Marek Suski polityka POLSKA

TYLKO U NAS Weto prezydenta ws. ustawy medialnej. Marek Suski: będziemy zastanawiali się nad innymi rozwiązaniami

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę medialną. - Będziemy zastanawiali się nad innymi rozwiązaniami, które będą powodować, że polskie prawo jednak będzie szanowane przez naszych największych i najsilniejszych przyjaciół - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wiceszef klubu PiS Marek Suski. 
Zobacz więcej na temat:  ustawa medialna Andrzej Duda Marek Suski polityka prezydent TVN POLSKA

Ateistyczna walka z Bożym Narodzeniem. Suski: katolicy należą do grup prześladowanych

- Walka z wiarą zawsze była ostra, zawsze były ofiary. Dzisiaj na świecie katolicy należą do grup najbardziej prześladowanych, są kraje, gdzie za wyznawanie naszej religii jest kara śmierci, więc ten proces trwa cały czas - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Suski. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski oraz poseł PSL Marek Sawicki.
Zobacz więcej na temat:  polityka Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Marek Suski Tomasz Rzymkowski Krzysztof Bosak Marek Sawicki Boże Narodzenie katolicyzm Kościół katolicki

Protesty ws. ustawy medialnej. Suski: podkręcanie atmosfery, taka "ulica i zagranica"

- Donald Tusk staje na czele tego buntu wobec demokratycznie wybranego rządu. Jak się nie da wygrać wyborów demokratycznie, to może trzeba dokonać przewrotu, zabić przeciwnika. To kontynuacja podkręcania atmosfery, taka "ulica i zagranica" - mówił wiceszef klubu PiS Marek Suski, oceniając protesty przeciwko nowelizacji ustawy medialnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna Marek Suski TVN USA Prawo i Sprawiedliwość media Donald Tusk

Marek Suski: trzeba zablokować Fit for 55. Przez taką politykę w Europie już brakuje prądu

- Mam nadzieję, że uda się zablokować pakiet Fit for 55. Skutki takiej polityki energetycznej już widać. Niemcy, kiedy nie wieje wiatr, muszą od nas kupować energię. Zeszłej zimy musieliśmy odpalić piece węglowe, które zostały już wyłączone, bo w Europie zabrakło prądu - pokreślił w Polskim Radiu 24 Marek Suski, wiceprzewodniczący klubu PiS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska energetyka ETS emisja co2 Fit for 55

Reparacje wojenne. Władysław Teofil Bartoszewski: za zniszczenia powinna być rekompensata

Wciąż istnieją obrazy i inne dzieła sztuki, które zostały zrabowane i są w Niemczech i to powinno być zwrócone. A jeśli chodzi o to, co zostało zniszczone, to tutaj powinna być rekompensata i to jest stosunkowo proste do zrobienia - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL-u Władysław Teofil Bartoszewski. Gośćmi audycji byli także Jan Kanthak z SP, Marek Suski z PiS-u oraz Hanna Gill-Piątek z Polski 2050.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Marek Suski Jan Kanthak Władysław Teofil Bartoszewski POLSKA Polityka zagraniczna Polski Niemcy dyplomacja reparacje wojenne

Co dalej z Łukaszem Mejzą? Żaryn i Suski skomentowali doniesienia medialne

W środę Wirtualna Polska opublikowała tekst zarzucający, jakoby wiceminister sportu Łukasz Mejza miał nakłaniać chorych ludzi do stosowania niesprawdzonych i niebezpiecznych metod leczenia. Do tej sprawy odnieśli się politycy PiS. Stanisław Żaryn powiedział, że służby specjalne znają tę sprawę i wypełniają swoje obowiązki. Marek Suski zapewnił z kolei, że oświadczenia majątkowe Łukasza Mejzy są badane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Stanisław Żaryn Marek Suski

Drugi dzień kongresu 590. Suski: możemy być dumni z dokonań naszych przedsiębiorców i naukowców

- To miejsce, w którym możemy poczuć się naprawdę dumni z polskiej gospodarki oraz rozwoju - powiedział o Kongresie 590 wiceszef klubu PiS Marek Suski, który w tym roku otrzymał tytuł Ambasadora Kongresu. Marek Suski dodał, że obecni w Jasionce przedsiębiorcy to "najlepsi z najlepszych" w skali całego świata.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Kongres 590 Marek Suski Andrzej Duda prezydent debata