Polskie Radio
Section05
Marek Suski

"Zawsze będą różnice zdań, na tym polega demokracja". Marek Suski o Zjednoczonej Prawicy

- Informacje, jakie do nas docierają, skłaniają do stanowiska, że rząd będzie teraz lepiej pracował. Jeżeli Jarosław Kaczyński zostanie wicepremierem, to napięcia w rządzie będą pod kontrolą - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska polityka Polskie Radio 24 POLSKA Solidarna Polska zjednoczona prawica Zbigniew Ziobro Jarosław Kaczyński Marek Suski

Suski: na dzisiaj koalicji nie ma, decyzja o dalszych losach ZP może zapaść w poniedziałek

- Na dzisiaj nie ma koalicji Zjednoczonej Prawicy; wypowiedzieli ją ci, którzy nie głosowali za nowelą ustawy o ochronie zwierząt - mówił w niedzielę poseł PiS Marek Suski. Podkreślił, że w poniedziałek kierownictwo PiS może podjąć decyzję o dalszych losach ZP, w tym dot. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zjednoczona prawica PiS Marek Suski koalicja

TYLKO U NAS Co zrobi PiS w kwestii koalicji rządzącej? Eksperci wskazali prawdopodobny scenariusz

Politycy Prawa i Sprawiedliwości dopuszczają możliwość stworzenia rządu mniejszościowego. Inny scenariusz, o którym mówią to przyspieszone wybory. W przyszłym tygodniu, najprawdopodobniej w poniedziałek odbędzie się spotkanie kierownictwa PiS, które podejmie decyzję w sprawie przyszłości koalicji. Eksperci z którymi rozmawiał portal PolskieRadio24.pl są zgodni, że PiS i koalicjanci ostatecznie osiągną kompromis. 
Zobacz więcej na temat:  PiS rząd Ryszard Terlecki Marek Suski koalicja

"To po prostu humanitarne podejście". Marek Suski o projekcie PiS ws. ochrony zwierząt

- Jak wiemy, kto kocha zwierzęta, ten kocha ludzi. Jak ktoś nie kocha zwierząt, to nie kocha ludzi. To jest po prostu humanitarne podejście. My chcemy, żeby w Polsce nie tylko ludziom żyło się dobrze, ale żeby były też szanowane zwierzęta - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Marek Suski. Gościem "Debaty Jedynki" była także poseł Lewicy Anita Sowińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA polityka ochrona zwierząt Prawo i Sprawiedliwość lewica debata w jedynce Antoni Trzmiel Marek Suski

Suski: ruch Trzaskowskiego to socjotechnika mająca na celu oszukanie ludzi

- PO jest znienawidzona przez wielu ludzi. Ta firma, wydaje się, już się nie podniesie, dlatego szukają nowej formuły i ucieczki od złych skojarzeń, jakie się za nimi ciągną - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Suski. Zapowiedzi stworzenia ruchu obywatelskiego przez Rafałą Trzaskowskiego komentowali także Katarzyna Piekarska z KO, Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski i Tomasz Trela z Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg katarzyna piekarska Marek Suski polityka Rafał Trzaskowski

Marek Suski: Platforma Obywatelska nie umie przegrać z honorem

- Jak ktoś nie umie z honorem przegrać, to próbuje spowodować, żeby wynik wyborów nie został uznany. A jak zostanie uznany, to protestujący będą krzyczeć, że to oszustwo, że Andrzej Duda nieuczciwie wygrał - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef klubu parlamentarnego PiS Marek Suski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Suski Adrian Klarenbach POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce Andrzej Duda Platforma Obywatelska Rząd RP

Marek Suski: w kampanii wyborczej stawiamy na wiarygodność

- Z naszej strony kampania jest budowana na tym, co zostało zrobione, na szacunku do ludzi, do rodziny, na utrzymaniu tych wszystkich osiągnięć, które dotychczas udało się wprowadzić za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości przy wydatnym wsparciu i udziale pana prezydenta Andrzeja Dudy - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef klubu parlamentarnego PiS Marek Suski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Suski Adrian Klarenbach POLSKA polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce Andrzej Duda

Miłosz Manasterski: w czasie kryzysu nie powinno być sporu o wybory prezydenckie

- W czasie kryzysu, epidemii, scena polityczna powinna być uspokojona. Nie powinniśmy prowadzić gorących debat - nie w tematach tak oczywistych jak konieczność przeprowadzenia wyborów prezydenckich - powiedział w Polskim Radiu 24 szef Agencji Informacyjnej Miłosz Manasterski. Gościem audycji był także Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 wybory prezydenckie 2020 Mirosław Skowron Marek Suski

"Uzgodniliśmy z opozycją, kiedy ma być zaprzysiężony prezydent". Suski po okrągłym stole ws. wyborów

- Wydaje się, że rozmowy w ramach okrągłego stołu dotyczące wyborów prezydenckich zakończyły się sukcesem. Wszystkim nam zależy, by wybory się odbyły w takim terminie, żeby prezydent mógł być zaprzysiężony do 6 sierpnia - powiedział po wtorkowym spotkaniu wiceszef klubu PiS Marek Suski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Suski wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie Senat

Wybory prezydenckie. We wtorek w Senacie spotkanie klubów i kół parlamentarnych

We wtorek w Senacie odbędzie się kolejne spotkanie przedstawicieli klubów i kół parlamentarnych w sprawie najbliższych wyborów prezydenckich. Rozmowy będą dotyczyć tego, jak zorganizować je bezpiecznie i zgodnie z konstytucją. Tym razem wezmą w nich udział również przedstawiciele Senatu - marszałek Tomasz Grodzki oraz członkowie prezydium Izby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Senat Marek Suski polityka

Marek Suski: PO chce wyborów po 15 lipca. To grozi luką konstytucyjną

- PO proponowała, żeby wybory odbyły się 15 lipca, a może później. Przez to byłoby tak, że skończyłaby się kadencja obecnego prezydenta, a nie mielibyśmy wybranego nowego prezydenta. Byłaby taka konstytucyjna luka i państwo w tym momencie nie bardzo by mogło funkcjonować - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Suski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Suski Adrian Klarenbach POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie

Wiceszef klubu PiS: projekt noweli ws. wyborów korespondencyjnych niebawem w Sejmie

Wiceszef klubu PiS Marek Suski powiedział, że jeszcze w piątek wieczorem może wpłynąć do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o wyborach korespondencyjnych. Jest to jeden z elementów kompromisu zawartego przez Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina ws. wyborów prezydenckich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne polityka Państwowa Komisja Wyborcza Prawo i Sprawiedliwość Marek Suski