Polskie Radio
Section05
Marek Suski

PR24 "Zawieszono demokrację na haku". Suski o podziale komisji sejmowych  

- W tej chwili w stosunku do opozycji jest robiona polityczna grabież, a przecież miarą tego, czy w państwie jest demokracja, jest to, jak większość traktuje mniejszość, jak traktuje opozycję. Jeśli to będzie zmierzać w kierunku takim jak na Białorusi, to będziemy mieli neodemokrację - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Krzysztof Świątek Marek Suski

PR24 "Skrajnie antydemokratyczne". Marek Suski o sprzeciwie opozycji ws. kandydatury Elżbiety Witek

- Nie będziemy zmieniać kandydata, my nie wyznaczaliśmy go opozycji, jeśli nam się nie podobał, w takiej sytuacji będzie puste miejsce. Mam nadzieję, że opozycja się opamięta, ta nienawiść, chęć łamania zasad będzie tylko zapowiedzią, a nie będzie realizowana - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (Prawo i Sprawiedliwość), komentując dyskusję wokół kandydatury Elżbiety Witek na stanowisko wicemarszałka Sejmu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Stanisław Janecki Marek Suski Sejm

Opozycja chce przejąć media publiczne. "Będziemy mieli do czynienia z likwidacją wolności słowa"

Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta powiedział w "Śniadaniu w Trójce" na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że prezydent Andrzej Duda do propozycji zmian w mediach publicznych będzie odnosił się, kiedy będą miały formę ustawy. Marek Suski (PiS) z kolei obawia się, że "będziemy mieli do czynienia z likwidacją wolności słowa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marek Jakubiak Marek Suski Paweł Sałek Marek Sawicki media publiczne TVP TVPinfo media dziennikarstwo dziennikarze Polskie Radio

PR24 Reset z Rosją rządu PO-PSL. Suski: z dokumentów wiemy, że było jeszcze gorzej, niż się wydawało

Poseł PiS Marek Suski skomentował na antenie Polskiego Radia 24 kwestię resetu z Rosją. Jak wskazał, "obecnie z dokumentów wiemy, że było jeszcze gorzej, niż to było widać na zewnątrz". - Wmawiano nam, że nas się szanuje i że jesteśmy zieloną wyspą. Tak naprawdę może i robili z nas wyspę, ale chyba Sycylię, patrząc po tym, jakie mafie nas okradały - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Marek Suski Reset

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. Rzecznik PiS: będzie wzorować się na organach z Europy Zachodniej

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek mówi, że komisja ds. badania rosyjskich wpływów będzie wzorować się na podobnych organach, które działają już w krajach Europy Zachodniej. W ocenie przewodniczącego komisji sprawiedliwości i praw człowieka Marka Asta (PiS), teoretycznie możliwe jest powołanie komisji nawet na posiedzeniu Sejmu w dniach 16-17 sierpnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Marek Suski Rosja komisja śledcza polityka Rafał Bochenek

Suski odpowiada Budce na propozycje ws. 500+. "To populizm, gra na takiej zasadzie: »kto głupi, ten uwierzy«"

- To oczywista gra, bo jeśli rzeczywiście by chcieli wprowadzenia tego, to złożyliby ten wniosek wcześnie - powiedział poseł PiS Marek Suski pytany o propozycję PO dotyczącą waloryzacji programu 500+. Jak dodał, propozycja Borysa Budki to populizm, oraz "pełna, z premedytacją działalność polityczna, populizm, gra na takiej zasadzie: »kto głupi, ten uwierzy«".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS PO Marek Suski program 500+ społeczeństwo

Marek Suski o tzw. ustawie wiatrakowej: budynki mieszkalne muszą być chronione

Obecne propozycje tzw. ustawy wiatrakowej to kompromis między interesem stawiających wiatraki i tych, którzy obok nich mieszkają - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Suski. - To jest szukanie złotego środka. Budynki mieszkalne, gdzie ludzie żyją i przebywają większość czasu, powinny być chronione - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Suski Adrian Klarenbach energetyka energia odnawialna OZE

Wyzwolenie Chersonia. Marek Suski: to ogromny sukces Ukrainy, być może punkt zwrotny

- Być może jest to punkt zwrotny. Na pewno jest to ogromny sukces Ukrainy. Trzymamy za nią kciuki - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (PiS). Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także: Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta RP), Maciej Gdula (Lewica) oraz Michał Gramatyka (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka dyplomacja Ukraina wojna 2022 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Maciej Gdula Paweł Sałek Marek Suski Michał Gramatyka Chersoń Rosja Wołodymyr Zełenski