Polskie Radio
Section05
muzyka współczesna

Gościem Damiana Sikorskiego Piotr Bogutyn

Gościem audycji był Piotr Bogutyn, muzyk sesyjny, gitarzysta, aranżer, kompozytor i producent muzyczny. Współpracował z takimi artystami jak Romuald Lipko, Natalia Kukulska, Marcin Różycki, Tomasz Korpanty, Kayah, Kuba Badach, Artur Gadowski z zespołu IRA, Marek Stefankiewicz, Justyna Steczkowska, Siona Neale, Mieczysław Jurecki, Ania Karwan, Ewa Szlachcic, Izabela Trojanowska i Klara Jędrzejewska.
Zobacz więcej na temat:  Damian Sikorski muzyka współczesna muzyka rozrywkowa

Muzyczne powitanie Nowego Roku Księżycowego

Nowy Rok Księżycowy to jedno z najważniejszych świąt dla ok. 2 miliardów ludzi na całym świecie. Świętują nie tylko Chiny, ale m.in. Korea, Wietnam, Indonezja, Malezja i chińska diaspora. Podobnie jak w poprzednich latach nadejście Nowego Roku obchodziliśmy w "Nocnej strefie" przy dźwiękach muzyki z tych miejsc.
Zobacz więcej na temat:  muzyka współczesna Chiny korea Wietnam Indonezja Malezja poezja MUZYKA Dwójka Krzysztof Dziuba

Marzena Diakun: w komunikacji z orkiestrą ważna jest szczerość

- Myślę, że trzeba być zakochanym w muzykach, w pełni się im oddać. I jeśli to jest prawdziwe, to zadziała w pracy - mówiła w Dwójce Marzena Diakun, jedna z najbardziej utalentowanych dyrygentek młodego pokolenia, świeżo nominowana dyrektor artystyczna i główna dyrygentka Orqueste de la Comunidad de Madrid.
Zobacz więcej na temat:  dyrygent płyta kobieta muzyka klasyczna muzyka współczesna Marzena Diakun Róża Światczyńska KULTURA Dwójka

Basia Derlak - liderka zespołu Chłopcy kontra Basia w Polskim Radiu Dzieciom

Gościem Damiana Sikorskiego w audycji "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem" była Basia Derlak - liderka zespołu Chłopcy kontra Basia. Zespół powstał w 2009 roku w Krakowie jako duet kontrabasisty Marcina Nenko, i śpiewającej oraz grającej na klarnecie i drumli Derlak. W styczniu 2010 roku do grupy dołączył perkusista Tomasz Waldowski, drugi w składzie po kontrabasiście miłośnik jazzu.
Zobacz więcej na temat:  Damian Sikorski muzyka współczesna muzyka rozrywkowa

Przed Domówką: Skalpel. "Nasza muzyka jest wielowymiarowa"

- Przygotowaliśmy kilka utworów z naszych dwóch ostatnich płyt, ale w specjalnych ambientowych wersjach, żeby było bardziej domowo. Zagramy też utwory dedykowane Pendereckiemu - mówili w Programie 2 Polskiego Radia muzycy zespołu Skalpel, którzy w najbliższą sobotę (6.02) będą gospodarzami kolejnej "Domówki z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  muzyka elektroniczna Dwójka muzyka współczesna elektronika Bartosz Panek