Polskie Radio
Section05
muzyka współczesna

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Piotr Bogutyn

Gościem audycji jest Piotr Bogutyn, muzyk sesyjny, gitarzysta, aranżer, kompozytor i producent muzyczny. Współpracował z takimi artystami jak Romuald Lipko, Natalia Kukulska, Marcin Różycki, Tomasz Korpanty, Kayah, Kuba Badach, Artur Gadowski z zespołu IRA, Marek Stefankiewicz, Justyna Steczkowska, Siona Neale, Mieczysław Jurecki, Ania Karwan, Ewa Szlachcic, Izabela Trojanowska i Klara Jędrzejewska.
Zobacz więcej na temat:  muzyka współczesna

Maciej Kądziela: muzyka jest po to, żeby się w niej otworzyć

- Cechą wspólną dla naszej generacji jest eklektyzm twórczy, czyli wspólna różnorodność, polegająca na tym, że nikt się nie boi czerpać z zasobów światowej muzyki, jaka by ona nie była. My w naszym zespole nie zamykamy się, tylko inspirujemy różnymi rzeczami, co widać w naszym repertuarze - mówił w Dwójce Maciej Kądziela z formacji Jazz Forum Talents, która w piątek (23.04) zagra w audycji "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Jazz muzyka współczesna Dwójka Andrzej Zieliński

Wiosenno-jesienny 9. Festiwal Prawykonań. "To festiwal o wielkiej tradycji"

- To wydarzenie ma charakter równościowy, wolnościowy. Jest swoistym przeglądem najnowszej muzyki polskiej i to powoduje, że towarzyszy nam oczekiwanie. Nie wiemy, czego się spodziewać, a jako słuchacze jesteśmy wolni w odbiorze najnowszych propozycji i to chyba najpiękniejsza cecha Festiwalu Prawykonań - mówiła Anna Bywalec-Fojcik z Działu Programowego NOSPR.
Zobacz więcej na temat:  muzyka współczesna NOSPR Jakub Kukla Dwójka