LP3: czy Dawid Podsiadło utrzyma się na szczycie? W ubiełym tygodniu Międzyzdroje okazały się szczęśliwe dla Dawida Podsiadło, którego utwór "Małomiasteczkowy" wskoczył na 1. miejsce kosztem Męskie Granie Orkiestra! Jak będzie tym razem? Zobacz więcej na temat: Trójka Dawid Podsiadło
Piosenki na 100-lecie. 17 września (Polsza nie zagranica)" - Paweł Kukiz od zawsze był artystą bardzo zaangażowanym. A płaszczyzną, na której postanowił podzielić się swoimi refleksjami politycznymi i publicystycznymi, stała się płyta "Siła i honor" - opowiada dziennikarz Jacek Nizinkiewicz. Zobacz więcej na temat: Czwórka Paweł Kukiz 17 września 1939 Rock Justyna Tylczyńska Norbert Borzym
Ricci i Benito. Włoski styl życia w muzyce Tuzzy - W południowej Italii panuje wieczna siesta. Dążymy do tamtejszego stylu życia, to pomaga nam wywyautowaniu się z szybkiej, codzienności wielkich miast. Stoimy z boku i dzięki temu powstaje nasza muzyka, a Włochy po prostu towarzyszą nam od zawsze - mówią Ricci i Benito. Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka hp Jakub Chuptyś
"Nie każdy hip-hopowy tekst można łatwo zaśpiewać" To była wyjątkowa audycja "Magazynku", którą prosto z Jarocińskiego rynku, poprowadził Piotr Metz. Ralph Kaminski, który był na Myśliwieckiej, połączył się z naszym "jarocińskim" studiem. Zobacz więcej na temat: Trójka Magazynek - Piotr Metz Magazynek - Piotr Metz - importer muzyka hp Jarocin
Anita Lipnicka: Cohen jest moim guru - Leonard Cohen jest mistrzem słowa, pięknej melodii, trudno jest to zdefiniować. Jest moim guru i przewodnikiem po świecie muzycznym - mówi w "Muzycznej Jedynce" Anita Lipnicka. Zobacz więcej na temat: Zbigniew Krajewski Paweł Sztompke Anita Lipnicka Leonard Cohen KULTURA
Co mógł Moog? W "Letniej nocy" przenieśliśmy się do przenośnego laboratorium dźwięku, wyposażonego w słynny Moog Modular System 55 (dokładnie zaś limitowaną edycję instrumentu z lat 60. wyprodukowaną w 2014 roku). Zobacz więcej na temat: muzyka elektroniczna Jacek Hawryluk Bartek Chaciński KULTURA
Mirosław Kowalik i jego muzyczna wędrówka śladami Tischnera Singiel "Ocal w sobie człowieka" to kolejny utwór, promujący płytę "Tischner. Mocna nuta" do której muzykę skomponował Mirosław Kowalik. Krążek jest inspiracją twórczością księdza Józefa Tischnera. W pracę nad albumem, włączyła się plejada polskich gwiazd. Na płycie możemy usłyszeć m.in. Kayah, Zygmunta Staszczyka, Trebunie-Tutki, Jorgosa Skoliasa czy Mateusza Pospieszalskiego. Zobacz więcej na temat: Zbigniew Krajewski KULTURA Józef Tischner płyta Mirosław Kowalik
Paul McCartney zagra w Polsce. "Get ready to rock Poland!" Paul McCartney wystąpi w stolicy Małopolski w ramach trasy koncertowej „Freshen Up”, która będzie promowała jego nową płytę „Egypt Station”. Koncert w w Krakowie odbędzie się 3 grudnia. Zobacz więcej na temat: społeczeństwo The Beatles POLSKA Paul McCartney koncert
"Wierchowe spotkania". Integracja poprzez muzykę - Zakochałem się w tej imprezie. To jest coś niesamowitego, z jaką pasją dzieci biorą w tym udział. Ich talent jest niewyobrażalny, wychodzą na scenę z gwiazdami pierwszej ligi polskiej muzyki i absolutnie, bez najmniejszej tremy, śpiewają jak równy z równym. To trzeba zobaczyć - mówił o "Wierchowych spotkaniach" Michał Kanownik (Cyfrowa Polska). Gościem Polskiego Radia 24 była też wokalistka Kasia Klich. Zobacz więcej na temat: niepełnosprawni Zakopane
"Ta książka powstała w odpowiedzi na głód popkultury" "Satysfakcja" - podobnie jak zespół, który opisuje - w ogóle się nie starzeje. Niedawno ukazało się wznowienie książki Daniela Wyszogrodzkiego. Zobacz więcej na temat: Czwórka The Rolling Stones Kasia Dydo Katarzyna Dydo Damian Sikorski
Audioriver Sobótka poszerza pole tańczenia - Audioriver Sobótka rozbudowuje formułę festiwalu i poszerza pole tańczenia. W programie mamy m.in. ćwiczenia z dobrego życia oraz "Flirt Towarzyski" Wiktora Dąbkowskiego - opowiada Diana Gaik, kuratorka programu. Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA muzyka elektroniczna Kasia Dydo Katarzyna Dydo audioriver
Męskie Granie 2018. "Początek" w Poznaniu! W sobotę 14 lipca wystartuje 9. edycja trasy Męskie Granie. Na poznańskiej scenie zaprezentują się m.in. Dawid Podsiadło, Fisz Emade Tworzywo, Kortez i Pogodno. Nie zabraknie oczywiście Męskie Granie Orkiestra i koncertowej wersji singla "Początek". Zobacz więcej na temat: Męskie Granie Trójka Poznań koncert
"Śpiewając w katedrze w Yorku, cofasz się w czasie" - Dźwięk odbija się tam i krąży zupełnie inaczej niż we współczesnej przestrzeni. Ta akustyka nie zmieniła się od setek lat - mówił w Dwójce Harry Christophers, szef chóru The Sixteen. Zobacz więcej na temat: Monika Zając muzyka dawna Wielka Brytania KULTURA
Artyści światowej sławy na festiwalu w Busku-Zdroju Słynące z sanatoriów Busko-Zdrój po raz 24. udowodniło, że uzdrawia także kultura. Właśnie zakończyła się tam kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Programu festiwalu z 16-tysięcznej miejscowości mogą pozazdrościć duże polskie miasta. Zobacz więcej na temat: POLSKA świętokrzyskie
Czym jest Festiwal Lato z Radiem 2018? – Kultowa audycja radiowej Jedynki, która rozrosła się do tras koncertowych zmieniła w tym roku formułę. Lato z Radiem jeździ z Jedynką po różnych miejscowościach, odwiedzając je z mikrofonem, natomiast cykl koncertów zastąpiła jedna wielka wspaniała impreza, która odbędzie się 26 sierpnia – zapowiadał Piotr Metz, szef muzyczny Trójki i kierownik artystyczny Festiwalu Lato z Radiem. Zobacz więcej na temat: Trójka Patrycjusz Wyżga Lato z Radiem Piotr Metz Gdynia
Fascynacja fizyką i... muzyką Michal Jachura jest doktorantem UW i wraz z kolegą jako pierwszy na świecie sfotografował fotony w bardzo szczególnym momencie – chwili, w której łącza się w pary. Zobacz więcej na temat: Trójka Roma Leszczyńska reportaż NAUKA STYL ŻYCIA fizyka muzyka hp
Eklektyczne wybory Marty Malinowskiej Solowy projekt Matthew A. Tavaresa z zespołu BADBADNOTGOOD, Amber Mark jako nowa nadzieja soulu, melodyjny jazz tropików i popołudniowa dawka basu ze stajni Hyperdub – tego słuchaliśmy w środowym "Magazynku". Zobacz więcej na temat: Trójka Magazynek - Marta Malinowska Magazynek - Marta Malinowska – importer
Międzynarodowe tanga Vanesy Harbek i Łukasza Gorczycy Pochodzi z Buenos Aires, ale od roku mieszka w Berlinie. Do Polski artystka przyjechała z trasą koncertową, promującą album w stylu ognistego argentyńskiego bluesa, który ukaże się już niebawem. Na scenie Vanesie Harbek towarzyszy Łukasz Gorczyca, który skomponował muzykę do piosenek. Tanga stały się prawdziwym hitem, podbijając serca mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Czy w Polsce będzie podobnie? Zobacz więcej na temat: Maria Szabłowska Łukasz Gorczyca KULTURA tango płyta Argentyna