Polskie Radio
Section05

papież

NASZ WYWIAD Trudna pielgrzymka do Iraku. "Na Bliskim Wschodzie każda interwencja to nawiązanie do historii krzyżowców"

Wizyta w Bagdadzie rozpoczęła 33. papieską podróż zagraniczną. Jak podkreślają eksperci, najtrudniejszą ze wszystkich dotychczasowych, ze względów bezpieczeństwa i w czasie pandemii. Motto papieskiej wizyty brzmi "Wszyscy jesteście braćmi". - To pokazanie wspólnych korzeni trzech wielkich religii monoteistycznych - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr hab. Maciej Münnich, prof. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ekspert do spraw Bliskiego Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Irak Bliski Wschód papież Franciszek chrześcijaństwo Kościół katolicki Kościół aktualności katolickie Przemysław Goławski Syria Wojna w Syrii TYLKO U NAS

Papież przybył z historyczną pielgrzymką do Iraku. "Garstka chrześcijan wymaga umocnienia"

Papież Franciszek przybył z 4-dniową pielgrzymką do Iraku. Wizycie towarzyszą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa związane z zagrożeniem sanitarnym i terrorystycznym. Samolot Alitalii z papieżem, jego współpracownikami i dziennikarzami po ponad czterogodzinnym locie wylądował w południe w Bagdadzie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Irak Bliski Wschód papież Franciszek chrześcijaństwo Kościół katolicki Kościół aktualności katolickie

Pomoc dla irackiego Kurdystanu. Caritas Polska rozszerza program Rodzina Rodzinie

Caritas Polska zaangażuje się w pomoc w irackim Kurdystanie. W ramach rozszerzenia programu Rodzina Rodzinie, pomoc materialna trafi do stu rodzin. - Sytuacja w kraju wciąż jest niestabilna - zwraca uwagę dyrektor irackiego Caritasu Nabil Nissan i dodaje, że wiąże nadzieje ze spodziewaną pielgrzymką papieską do Iraku. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Irak Kurdystan papież Franciszek Caritas Caritas Polska

Ćwik: trzeba bronić prawdy o ludziach, którzy położyli zasługi dla naszej Ojczyzny i Kościoła

- To kolejne potwierdzenie tego, że postać papieża jest ważna dla Polaków, w wielu środowiskach. Był on wielkim patriotą i człowiekiem Kościoła - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Ćwik, zastępca szefa kancelarii prezydenta RP, odnosząc się do listu adwokatów w obronie św. Jana Pawła II. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kancelaria prezydenta POLSKA Jan Paweł II Kościół chrześcijaństwo historia Polski

"To jest hucpa". W. Roszkowski o oskarżeniach wobec Jana Pawła II ws. pedofilii w Kościele

- Robienie hałasu wokół sprawy, która nie dotyczy Jana Pawła II, a konkretnych osób - tak o próbie deprecjonowania papieża Polaka w związku z pedofilią w Kościele, mówił w Polskim Radiu 24 prof. dr  hab. Wojciech Roszkowski z PAN. Gościem audycji był też ks. prof. dr hab. Jan Przybyłowski z UKSW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Jan Paweł II Kościół pedofilia lewica