Polskie Radio
Section05
ks. Waldemar Cisło

"Bez zmartwychwstania daremna byłaby nasza wiara". Ks. prof. Cisło o znaczeniu okresu wielkanocnego

- Oktawa wielkanocna to przedłożone do ośmiu dni świętowanie najważniejszego wydarzenia w dziejach zbawienia, bo jak pamiętamy, Chrystus w Wielki Piątek odrzucony i ukrzyżowany zmartwychwstaje -  powiedział w Polskim Radiu 24 ks. prof. Waldemar Cisło z Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PolskieRadio 24 Wielkanoc Kościół katolicki społeczeństwo święta pandemia ks. Waldemar Cisło

Ks. prof. Cisło: w Iraku chrześcijanie są traktowani jak obywatele drugiej kategorii

- W Mosulu chrześcijanie nie mogą np. sprzedać swoich posiadłości, gdy chcą emigrować. Jest zmowa wśród muzułmanów, którzy nie chcą kupować od nich tego, co wystawią, a jeśli kupią to za bezcen, za ułamek wartości. Pojawiają się również pogróżki wobec chrześcijan - powiedział ks. prof. Waldemar Cisło, przewodniczący polskiej sekcji Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Bliski Wschód ks. Waldemar Cisło Irak papież papież Franciszek

Ks. Waldemar Cisło: w Europie dochodzi do profanacji. To niepokoi

- Widzimy, że często nie chodzi o napad rabunkowy, tylko o pokazanie: "nie ma dla was tutaj miejsca" - mówił o atakach na kościoły ks. Waldemar Cisło z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Duchowny opowiadał w Polskim Radiu 24 o prześladowaniach chrześcijan na świecie - na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Ameryce Południowej i Azji, ale też w Europie.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo chrześcijaństwo katolicyzm Kościół katolicki ks. Waldemar Cisło Robert Tekieli