Polskie Radio
Section05
pr poleca literatura

Słuchowisko "Wyprawa do wnętrza ziemi" Juliusza Verne'a w Jedynce

Od 16 do 27 stycznia "Wyprawa do wnętrza ziemi" Juliusza Verne'a, słuchowisko zrealizowane dla cyklu "Radiopowieść" w Programie IV. Reżyseria Jan Warenycia, tłumacz Tadeusz Boy-Żeleński, adaptacja Grażyna Gronczewska. Wystąpili: Andrzej Zaorski, Krzysztof Tyniec, Ignacy Gogolewski i inni. Nagranie pochodzi z roku 1999. Zapraszamy do słuchania w "Czterech porach roku".
Zobacz więcej na temat:  lektury jedynki pr poleca

"Kto otworzy drzwi". Premierowe słuchowisko w Jedynce [POSŁUCHAJ]

Do kostnicy, w której pracuje Wira, po suto zakrapianej imprezie omyłkowo trafia wzięta za zmarłą Dziewczyna - Wika. Sytuacja się komplikuje. Czy Wira przypadkiem sama nie jest trupem? A może obie nie żyją i znalazły się w czyśćcu? Czy żyją, ale padły ofiarą spisku? A może wybuchła wojna? 
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia Waldemar Modestowicz słuchowisko Wiktoria Gorodeckaja Andrzej Brzoska

"Tupot niebieskich słoni". Premierowe słuchowisko w Jedynce [POSŁUCHAJ]

"Tupot niebieskich słoni" to historia przemiany ludzi, których kraj został brutalnie napadnięty i którzy postawieni zostali przed koniecznością odnalezienia się w wojennej rzeczywistości. W czwartkowy wieczór zaprosiliśmy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Krzysztofa Bizia w reżyserii Aleksandry Głogowskiej.
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia Maciej Kubera Dorota Landowska Marta Lipińska słuchowisko Krzysztof Bizio