Polskie Radio
Section05
pr24

PR24 Wkrótce zakaz importu rosyjskiej ropy. Jakub Wiech: równowaga na rynku paliwowym Europy jest bardzo krucha

- Jeżeli OPEC Plus musi cały czas uciekać się do restrykcji wydobycia [...], tzn. że sztucznie podbija cenę, która bez tego byłaby niższa, to de facto oznacza, że rynek ropy wraca do normy. Wróciliśmy niedawno do cen surowca sprzed wojny, ale nie ma to niestety bezpośredniego przełożenia na rynek paliw, który jest uwiązany niedostatecznym dostępem do mocy rafineryjnych - mówił w Polskim Radiu 24 (Jakub Wiech, zastępca redaktora naczelnego serwisu energetyka24.com).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne paliwa Unia Europejska Orlen Rosja Europa ŚWIAT

PR24 Powstanie międzynarodowa platforma dyskusyjna Instytutu Pileckiego. Tekieli: to rzecz absolutnie bezcenna

W Berlinie trwa konferencja poświęcona osądzeniu rosyjskich zbrodni popełnianych na Ukrainie. - Instytut Pileckiego chce, aby tę akcję rozszerzyć na całą platformę spotkań. Co trzy miesiące Amerykanie, Polacy i Niemcy będą spotykać się i cały czas podnosić tę kwestię. Dla mnie jest to rzecz absolutnie bezcenna - ocenił w Polskim Radiu 24 komentator Robert Tekieli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Niemcy Instytut Pileckiego wojna na Ukrainie Robert Tekieli

Piotr Nisztor o tłumaczeniach obrońcy Sławomira Nowaka: kuriozalna i nieprawdopodobna historia

- Obrońca Sławomira Nowaka, twierdzi, że część wątków, które dotyczą Ukrainy powinny być przeniesione na Ukrainę, a w związku z tym, że tam trwa wojna to cały proces powinien być zawieszony do momentu jej zakończenia - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak sap służby i bezpieczeństwo Piotr Nisztor Michał Rachoń Polskie Radio 24

Polityka UE a gospodarka leśna. Poseł PSL: posiadanie państwowych lasów czyni nas w Europie wyjątkiem

Według projektu unijnej komisji około 30 proc. powierzchni lasów w każdym kraju UE ma zostać objęte ochroną. - To nie jest tak, że polityka europejska nie wpływa na państwa członkowskie i na gospodarkę leśną. Choć my jesteśmy tutaj z kilkoma krajami wyjątkiem, że mamy lasy państwowe - duży segment lasów, które są własnością państwa - i to jest w dobry sposób zarządzane - skomentował na antenie w Polskiego Radia 24 Andrzej Grzyb (PSL). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA Lasy Państwowe Unia Europejska

Maria Koc o poprawkach Senatu do ustawy o SN: wychodzą daleko poza to, co powinno się tam znaleźć

- Poprawki Senatu wychodzą daleko poza to, co w tej ustawie powinno się znaleźć, aby zrealizować kamienie milowe. W takim kształcie, w jakim ustawa wyszła z Sejmu, powinna była ona ostatecznie opuścić parlament - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Koc, senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sąd Najwyższy sądownictwo Sejm Senat reforma sądownictwa Krajowy Plan Odbudowy Maria Koc Polskie Radio 24 Stanisław Janecki

Afera korupcyjna w PE. Bielan: bardzo wielu obywateli Polski zobaczyło inną twarz Parlamentu Europejskiego

- Choćby zbadanie sprawy postępowania antymonopolowego wobec Gazpromu, które nie zakończyło się nałożeniem na tę firmę żadnej kary, pokazuje, jak wielu urzędników Komisji Europejskiej musiało być skorumpowanych, bo nie ma innego wytłumaczenia tej skandalicznej decyzji sprzed kilku lat - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Bielan (Republikanie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Unia Europejska korupcja Parlament Europejski Rosja Adam Bielan Piotr Nisztor

TYLKO U NAS Nowy prezydent Czech Petr Pavel gościem Polskiego Radia 24. To pierwszy wywiad dla polskich mediów

Petr Pavel był gościem Polskiego Radia 24. To pierwszy wywiad, którego udzielił polskim mediom - Polskiemu Radiu i PAP od momentu ogłoszenia wyników wyborów. Prezydent elekt Czech mówił m.in. o relacjach jego kraju z Polską, Grupie Wyszehradzkiej, a także o inwazji Rosji na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  Petr Pavel Czechy Polskie Radio 24 TYLKO U NAS POLSKA polityka

Co z kolejnym pakietem sankcji wobec Rosji? Budzisz: interesy państw Zachodu są rozbieżne

Interesy poszczególnych państw obozu sojuszniczego, który wspiera Ukrainę, są rozbieżne. W związku z tym każdy pakiet sankcji jest poprzedzony bardzo trudnymi rokowaniami i sojusznicy starają się ustalić taki kształt, który w najmniejszym stopniu naruszy interesy Zachodu - skomentował w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz (Strategy&Future).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Rosja Unia Europejska wojna na Ukrainie sankcje