Polskie Radio
Section05

pr24

Polskie Radio 24 Szukają Tadeusza Dudy. Były policjant: on będzie walczył do końca

- Patrząc na to, jak się zachowuje w tej chwili, myślę, że będzie walczył do końca. Albo popełni samobójstwo, albo nie jest też wykluczone, że dojdzie do jakiejś strzelaniny z policjantami, którzy muszą być szczególnie czujni - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Nowak, były rzecznik Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA policja zabójstwo Limanowa przemoc domowa

POLSKIE RADIO 24 Spór o wybory. Mulawa: nieodpowiedzialne z punktu widzenia interesów państwa

- Ta izba jest izbą poprawnie działającą, legalną i na pewno nie będę szedł w narrację mówiącą o tym, że jak ta izba wybory zatwierdzi, to nadal nie będziemy wiedzieli, jaki wynik wyborów był naprawdę - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Krzysztof Mulawa o formułowanych zastrzeżeniach wobec Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2025 prokuratura Sąd Najwyższy Konfederacja

Polskie Radio 24 "Dwa Teatry". Święto radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej

Szesnaście słuchowisk i siedemnaście spektakli Teatru Telewizji rywalizuje o Grand Prix i liczne nagrody 24. Festiwalu "Dwa Teatry". W Sopocie trzeci dzień prezentacji konkursowych prac. Laureatów poznamy w poniedziałek. O fenomenie "Dwóch Teatrów", prezentowanych spektaklach i słuchowiskach oraz o niezwykłej atmosferze Festiwalu mówią goście audycji: Tomasz Man, Piotr Skotnicki, Michał Zdunik - reżyserzy, Aleksandra Głogowska - reżyserka, Wojciech Majcherek - zastępca dyrektora Teatru Telewizji, Grzegorz Frątczak - dyrektor, redaktor naczelny Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  TEATR KULTURA Polskie Radio 24 Dwa Teatry Sopot

Polskie Radio 24 Prześladowania, tortury i wyroki. Reżim Łukaszenki walczy z opozycją

Rzucili wyzwanie dyktatorowi Alaksandrowi Łukaszence, spotkali się z represjami. W białoruskich więzieniach wciąż pozostaje 1150 więźniów politycznych. O sytuacji białoruskiej opozycji, prześladowaniach ze strony reżimu i walce o upragnioną wolność opowiadał w Polskim Radiu 24 Igor Juszczyk, białoruski aktywista mieszkający w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka represje reżim

Polskie Radio 24 Surrealistyczny świat Debi Cornwall. Rozmowa z artystką

Po 12 latach porzuciła karierę prawniczki na rzecz fotografii. Zdobyła prestiżową Prix Elysée 2023. Jest autorką trzech książek fotograficznych: "Welcome to Camp America: Inside Guantánamo Bay", "Neccessary Fictions" i "Model Citizens". W audycji "Głębia ostrości" Iga Niewiadomska i jej niezwykły gość - Debi Cornwall, amerykańska artystka zajmująca się sztuką konceptualną.
Zobacz więcej na temat:  foto fotografia

Polskie Radio 24 Mieszkania przystosowane dla seniorów. W Polsce to wciąż duży problem

W audycji "Portfel seniora" w Polskim Radiu 24 rozmowa o problemach, jakie mają ludzie starsi w związku z nieprzystosowaniem mieszkań do ich potrzeb. Gośćmi Anny Grabowskiej są: Małgorzata Sarzyńska (kierownik Ośrodka Edukacji Kulturalnej "Sadyba") oraz Grzegorz Okoński (prezes Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej "Energetyka" w Warszawie).
Zobacz więcej na temat:  senior seniorzy Anna Grabowska PolskieRadio 24

Polskie Radio 24 Historia i tajemnice Łazienek Królewskich na nowej wystawie

Wystawa "Życie królewskiego ogrodu" przybliża fascynujące dzieje ogrodów Łazienek Królewskich. To barwna opowieść o ich nieznanej dotąd historii, społecznej i kulturowej roli, codziennym życiu mieszkańców i pracowników. W audycji "Ogrody sztuki" o wystawie opowiadają: Izabela Kopania (kuratorka wystawy), Anna Szary (dział wystaw MŁK), Ewa Paszkiewicz (scenograf wystawy).
Zobacz więcej na temat:  Zobacz także Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska wystawa Łazienki Królewskie

Polskie Radio 24 "Skazani na bluesa". Opowieść o sile miłości, nadziei i drugiej szansie

Wakacje to czas beztroski, zabawy i odpoczynku. Dla wielu to najpiękniejszy okres w roku. Niestety, to także czas, gdy młodzi - i nie tylko - sięgają po używki, szukając "lepszej zabawy". To droga donikąd. W audycji "Co jest na tej taśmie" archiwalny reportaż Hanny Wilczyńskiej-Toczko "Skazani na bluesa", a po nim rozmowa Doroty Bonieckiej-Górny z Leszkiem Polkowskim, terapeutą od uzależnień i współprowadzącym klinikę Twój Detoks.
Zobacz więcej na temat:  reportaż uzależnienia narkotyki alkohol Dorota Boniecka-Górny

Polskie Radio 24 "Historyczny", "niezwykły"? Publicyści o szczycie NATO w Hadze

Kluczowym postanowieniem szczytu NATO w Hadze jest uzgodnienie osiągnięcia do 2035 roku celu 5 proc. PKB rocznie na potrzeby związane z bezpieczeństwem i obronnością. - To był historyczny szczyt, bo jest za nami - mówił w Polskim Radiu 24 w Mariusz Cielma (Nowa Technika Wojskowa). Gościem był również Marek Świerczyński (Polityka Insight). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 NATO Haga szczyt NATO Donald Trump

VIII Festiwal Filmowy Maklaka i jego przyjaciół. Retrospektywa filmów Koterskiego

Ideą "Festiwalu Maklaka i jego przyjaciół" jest przypominanie ponadczasowych filmów z udziałem Zdzisława Maklakiewicza oraz poszukiwanie wśród twórców właściwego mu dystansu i ironii. Ósma edycja imprezy odbędzie się w dniach 27-29.06 w Konstancinie-Jeziornej i będzie dedykowana jednemu z najoryginalniejszych reżyserów polskiego kina Markowi Koterskiemu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Maja Kluczyńska aktorzy Konstancin Zdzisław Maklakiewicz Cezary Pazura Marek Koterski Adam Woronowicz

Polskie Radio 24 ESAAF - wspólny głos nauki dla europejskiego rolnictwa i żywności

Pięć wiodących europejskich instytucji naukowych z obszaru rolnictwa, nauk przyrodniczych i żywności stworzyło Europejski Sojusz Naukowy na rzecz Rolnictwa i Żywności (ESAAF). Dlaczego naukowcy z kilku państw zdecydowali się działać wspólnie i co chcą osiągnąć? W audycji "Zmiana klimatu" w Polskim Radiu 24 rozmawiali o tym Marta Hoppe i jej gość - dr hab. Marta Mendel z SGGW. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rolnictwo żywność naukowcy Bruksela