Polskie Radio
Section05
Robert Majewski

Jan Ptaszyn Wróblewski. Niezapomniany koncert urodzinowy w Trójce

Jan Ptaszyn Wróblewski był związany z Polskim Radiem przez ponad pół wieku. Przez cały ten czas prowadził swoje "Trzy kwadranse jazzu", prawdopodobnie najstarszą audycję radiową poświęconą temu gatunkowi muzyki. Nic więc dziwnego, że przy różnych okazjach tutaj także koncertował. Szczególnym wydarzeniem był koncert, który odbył się w marcu 2016 roku, z okazji 80. urodzin tego wspaniałego jazzmana. Trójka przypomniała w niedzielny wieczór (19 maja) to wydarzenie. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Ptaszyn Wróblewski MUZYKA Trójka Koncerty w Trójce Studio im. Agnieszki Osieckiej Henryk Miśkiewicz Wojciech Niedziela Sławomir Kurkiewicz Dorota Miśkiewicz Andrzej Dąbrowski Old Timers

"Dziady cz. II i IV" według Adama Mickiewicza. Słuchowisko w Jedynce [POSŁUCHAJ]

Do domu greckokatolickiego księdza i jego dzieci przychodzi Pustelnik, jego dawny uczeń Gustaw, którego ksiądz w pierwszej chwili nie rozpoznaje. Opowiada on księdzu historię swojego życia i miłości, a przełomowe momenty tej historii odmierzane są biciem zegara. Zapraszamy na słuchowisko "Dziady cz. II i IV" według Adama Mickiewicza.
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko Adam Mickiewicz Dziady Andrzej Chyra Stanisław Brudny Dariusz Kowalski Sara Lityńska Mariusz Bonaszewski Andrzej Mastalerz pr poleca

Andrzej Jagodziński Trio i goście - potrójny jubileusz w Dwójce [ZOBACZ WIDEO]

W cyklu "Jazz.PL" tym razem miał miejsce wyjątkowy koncert w Studiu im. W. Lutosławskiego. Było to potrójne świętowanie: 80. urodzin Czesława Bartkowskiego, 70. urodzin Andrzeja Jagodzińskiego oraz trzydziestu lat działalności jego tria. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego niezwykłego koncertu!
Zobacz więcej na temat:  Jazz Andrzej Jagodziński Ewa Bem Agnieszka Wilczyńska Henryk Miśkiewicz Dwójka pr poleca

Robert Majewski: odkąd pamiętam, chciałem być jazzmanem

- Nie przypominam sobie, żebym miał okres młodzieńczego buntu. Dość późno zacząłem grać na instrumentach, bo na trąbce dopiero w ósmej klasie szkoły podstawowej, chodziłem też z ojcem na próby jego zespołów Old Timers i Swing Session i pamiętam, że zawsze myślałem, by nie być muzykiem, a jazzmanem - mówił w Dwójce Robert Majewski, który najbliższy piątek (22.07) zagra w cyklu "Jazz.pl" koncert pt. "Tribute Henryk Majewski".
Zobacz więcej na temat:  Henryk Majewski Jazz Dwójka KULTURA Piotr Metz