Polskie Radio
Section05
Rząd Ewy Kopacz

Premier Morawiecki: Ewa Kopacz mówi coś o wędkach i rybach, ale za jej rządów ludzie mogli liczyć tylko na haczyk

Ludzie pamiętają, że za rządów Ewy Kopacz mogli liczyć co najwyżej na jakiś haczyk - napisał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do słów byłej premier, która powiedziała, w nawiązaniu do programu 500+, że "rząd PO dawał wędkę, a nie rybę".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki polityka Ewa Kopacz Prawo i Sprawiedliwość opozycja Platforma Obywatelska 500+ 800+ Rząd Ewy Kopacz

Ujawniono zarobki aresztowanego sekretarza miasta Warszawa. Ponad pół miliona złotych za zeszły rok

 - Oskarżony o korupcję były sekretarz miasta Włodzimierz Karpiński zarobił w ubiegłym roku w ratuszu 340 tys. zł. Dodatkowo w radach nadzorczych w metrze oraz w Veolii zarobił 165 tys. zł – wynika z oświadczenia majątkowego opublikowanego w czwartek w Biuletynie Informacji Publicznej m.st. Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa Włodzimierz Karpiński Rząd Ewy Kopacz

"To była dobra i mądra decyzja". Kidawa-Błońska o podniesieniu wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL

- Należało lepiej wytłumaczyć ludziom cel podwyższenia wieku emerytalnego i dać im wybór, czy chcą dłużej pracować - powiedziała kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska, zaznaczając, że sama decyzja rządu PO-PSL była właściwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wiek emerytalny w Polsce emerytura Małgorzata Kidawa-Błońska Rząd Ewy Kopacz Platforma Obywatelska

Echa audytu rządów PO-PSL. Będzie komisja śledcza?

W środę w Sejmie premier Szydło oraz poszczególni ministrowie przedstawili wyniki raportu, oceniającego rządy PO-PSL. Szefowa rządu podkreśliła m.in., że przez osiem lat budowano państwo teoretyczne, w którym obywatele się nie liczyli. Bardzo krytyczne podsumowanie działalności swoich poprzedników przedstawili wszyscy szefowie resortów. Nie milkną komentarze tych wystąpień, a do głosu dochodzą bohaterowie ministerialnych wypowiedzi.
Zobacz więcej na temat:  audyt PiS PO PSL Rząd Ewy Kopacz Rząd RP

Rząd PiS ocenił poprzedników. "Bańka mydlana pęka"

Sejm przyjął do wiadomości raport dotyczący ośmioletnich rządów koalicji PO-PSL. Krytyczny w stosunku do poprzedników audyt został przygotowany przez obecny rząd i nosi nazwę: "Raport o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)". Wyniki raportu przedstawiała najpierw premier Beata Szydło, a potem wszyscy ministrowie. Następnie odbyła się burzliwa debata.
Zobacz więcej na temat:  audyt Beata Szydło Donald Tusk PiS Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Rząd Ewy Kopacz Rząd RP Sejm