Polskie Radio
Section05
sankcje USA

Trzykrotnie wzrósł eksport produktów podwójnego zastosowania z Turcji do Rosji. Media: USA i NATO mają problem

W tym roku eksport produktów podwójnego zastosowania z Turcji do Rosji oraz poprzez kraje trzecie do Rosji wzrósł ponad trzykrotnie i sytuacja ta coraz bardziej irytuje Stany Zjednoczone i inne kraje NATO - pisze we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wojna na Ukrainie Rosja Turcja sankcje Unii Europejskiej sankcje USA ropa naftowa eksport import

USA nakładają trzecią rundę sankcji na terrorystów. Hamas i Islamski Dżihad odcięte od kasy z Iranu

Władze USA nałożyły we wtorek, w koordynacji z Wielką Brytanią, sankcje na przedstawicieli organizacji terrorystycznych Hamas i Palestyński Islamski Dżihad, w tym podmioty i osoby odpowiedzialne za finansowanie tych grup z Iranu oraz lidera zbrojnego skrzydła tej drugiej formacji. To trzecia runda sankcji przeciwko terrorystom od czasu ataku Hamasu na Izrael, przeprowadzonego 7 października.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Stany Zjednoczone USA Wielka Brytania sankcje sankcje USA Iran Palestyna Autonomia Palestyńska konflikt w Strefie Gazy atak Hamasu na Izrael Hamas Liban Izrael terroryzm islam dżihad

Stany Zjednoczone nakładają nowe sankcje na Rosję. Uderzą w sektor energetyczny i bankowy

Stany Zjednoczone nałożyły na Rosję nowe, daleko idące sankcje w związku z wojną na Ukrainie. Wymierzone są one w rosyjski sektor energetyczny i uchylanie się Moskwy od wcześniejszych restrykcji. Sankcje obejmują setki osób i podmiotów. Więcej na ten temat korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone sankcje sankcje USA Rosja wojna na Ukrainie wojna 2023 GOSPODARKA

Amerykańska elektronika w rosyjskiej broni. FBI zlikwidowało dwa kanały przerzutu

Federalne Biuro Śledcze (FBI) aresztowało w ostatnim tygodniu czterech Rosjan w ramach dwóch osobnych spraw, związanych z przemytem amerykańskiej elektroniki na potrzeby rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego - podał w środę amerykański resort sprawiedliwości. Eksportowane przez nich komponenty znaleziono m.in. w rakietach, śmigłowcach i czołgach używanych przez Rosję na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka sankcje USA Rosja wojna na Ukrainie

Kolejne sankcje USA wobec Rosji. Czarna lista Białego Domu dłuższa o ponad 100 pozycji

Stany Zjednoczone ogłosiły kolejny pakiet sankcji wobec 120 rosyjskich podmiotów i przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego, wydobywczego, energetycznego oraz technologicznego - informuje waszyngtoński korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski. Biały Dom zapowiada, że to nie koniec sankcji wobec Rosji w związku z inwazją na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna USA sankcje USA Rosja wojna na Ukrainie

USA objęły sankcjami dwóch oficerów FSB. Zarzuca się im ingerencję w wybory i podważanie procesów demokratycznych

Rząd Stanów Zjednoczonych nałożył sankcje na dwóch funkcjonariuszy rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Amerykanie zarzucają im ingerencję w wybory oraz podważanie procesów demokratycznych w USA i innych krajach. O szczegółach informuje korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Ameryka Stany Zjednoczone USA Marek Wałkuski sankcje sankcje USA FSB Rosja

Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie skonfiskowane rosyjskie aktywa? Zełenski dziękuje amerykańskim senatorom

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w cowieczornym przemówieniu w mediach społecznościowych wyraził wdzięczność amerykańskim senatorom za pomysł projektu ustawy o przekazaniu Ukrainie skonfiskowanego majątku Federacji Rosyjskiej. Jego zdaniem te pieniądze powinny stać się reparacjami dla jego kraju.
Zobacz więcej na temat:  sankcje USA ŚWIAT wojna na Ukrainie USA Rosja Wołodymyr Zełenski wojna 2023