Polskie Radio
Section05
sklepy stacjonarne

Wiejskie sklepy na miarę XXI wieku. Czy te rozwiązania pomogą?

Od wielu lat małe miejscowości i wsie zmagają się z problemem znikających sklepów z podstawowymi towarami.  – Z jednej strony nie opłacało się prowadzić sklepu dla niewielu osób, z drugiej strony mieszkańców nie było też stać na płacenie więcej za dowiezienie towaru do nich. Często jeździli do najbliższych dyskontów w większych miastach i robili zakupy na zapas – zauważa Paweł Turski, autor "Trójkowego punktu technicznego". 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Turski Trójka zakupy sklepy przyszłości sklepy stacjonarne

Sprzedaż detaliczna w sierpniu. GUS opublikował nowe dane

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w sierpniu 2022 r. wzrosła 4,2 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 1 proc. Według wstępnych danych, od stycznia do sierpnia 2022 r. oddano do użytkowania 145,5 tys. to jest 1,8 proc. więcej niż w roku ubiegłym - podał GUS. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA sprzedaż detaliczna sprzedaż gus sklep sklep internetowy sklep w internecie sklepy sklepy online sklepy stacjonarne mieszkanie mieszkania

Małe i średnie firmą tracą na przerwanych łańcuchach dostaw. Jest najnowsze badanie

Zerwane łańcuchy dostaw m.in. w wyniku wojny na Ukrainie wpłynęły negatywnie na działalność blisko 47 procent małych i średnich firm - wskazano w badaniu Skaner MŚP. W tej grupie niemal co trzeci przedsiębiorca wskazał na konieczność szukania nowych dostawców i zamienników.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekonomia społeczna ekonomia małe i srednie przedsiębiorstwo sklep sklepy sklepy stacjonarne rzemiosło szewc zegarmistrz żywność POLSKA społeczeństwo