Polskie Radio
Section05
małe i srednie przedsiębiorstwo

Tarcza antykryzysowa sprawdziła się, teraz czas na firmy zakładane przez bezrobotnych

W ramach mikropożyczek w kwocie 5 tys. zł osoby prowadzące jednoosobową działalność otrzymały łącznie 9 mld zł. Pieniądze trafiły do 1,8 mln mikrofirm, ale to odbiło się na sytuacji osób bez pracy, które chciały skorzystać z programu aktywizacji - informuje serwis mambiznes.pl.
Zobacz więcej na temat:  bezrobocie Koronawirus w Polsce pomoc małe i srednie przedsiębiorstwo GOSPODARKA tarcza antykryzysowa

Rzecznik MŚP apeluje o korektę tarczy 4.0. Chodzi o wsparcie dla firm świadczących usługi agencyjne

Rzecznik MŚP w związku z sygnałami otrzymanymi od przedsiębiorców świadczących usługi agencyjne chce korekty zapisów z tarczy 4.0. Chodzi o to, by nie rozciągać na nich problematycznej regulacji - podało w komunikacie Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa firma Adam Abramowicz małe i srednie przedsiębiorstwo POLSKA GOSPODARKA

"Nie pozwolę ci się zamknąć". Krajowa Izba Gospodarcza dla małego biznesu

Kryzys spowodowany epidemią koronawirusa w pierwszej kolejności uderzył w rolników, fryzjerów, monterów, właścicieli sklepów i innych małych przedsiębiorców, którym grozi redukcja etatów i zamknięcie zakładów.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce Kuba Witkowski gospodarka polska przedsiębiorca przedsiębiorstwo małe i srednie przedsiębiorstwo małe firmy Piotr Łodej kryzys gospodarczy