Polskie Radio
Section05
służby i bezpieczeństwo

Polska armia wzmocniona. Umowa na dostawę dronów podpisana

W Ożarowie Mazowieckim minister obrony narodowej podpisał umowę wykonawczą z firmą WB Electronics na dostawę siedmiu zestawów Miniaturowych Bezzałogowych Systemów Powietrznych. To oznacza, że niebawem do polskiej armii trafi pierwszy zestaw czterech polskich dronów FlyEye.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Wojsko Polskie broń drony Władysław Kosiniak-Kamysz MON Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo

POLSKIE RADIO 24 Niemiecka tarcza nad Europą. "Konkretne znaki zapytania"

- System proponowany przez Niemcy istnieje na razie na papierze, jesteśmy o wiele bardziej zaawansowani w budowie tarczy antyrakietowej - mówił w Polskim Radiu 24 były wiceszef MON, a obecnie poseł PiS Michał Dworczyk, odnosząc się do European Sky Shield. - Dobrze, żeby wszyscy Polacy zadawali to pytanie: czy to, co powiedział Donald Tusk, oznacza, że rezygnujemy z koncepcji obrony przeciwrakietowej - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Przemysław Szubartowicz Michał Dworczyk Niemcy Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo

Wyszukane metody. Samochodowi złodzieje coraz sprytniejsi

Stołeczni policjanci zatrzymali osiem osób zajmujących się kradzieżami i paserstwem aut. Zlikwidowano również dwie "dziuple", w których odzyskano część skradzionych pojazdów, niestety - już w częściach. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, teraz grozi im do 10 lat więzienia za kradzież i do 5 lat za paserstwo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie służby i bezpieczeństwo policja polska kradzież kradzież samochodu