Polskie Radio
Section05
służby i bezpieczeństwo

Brutalnie pobił 17-latkę z dzieckiem. Szokujące nagranie

Mężczyzna pobił i rzucił na ziemię partnerkę, która prowadziła wózek z dzieckiem. 22-latek został na trzy miesiące aresztowany - podał Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze. Świadkami zdarzenia byli inni mężczyźni, ale nikt z nich nie zareagował. Film z monitoringu pokazujący brutalną napaść na 17-latkę opublikowały lokalne media.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dolnośląskie policja służby i bezpieczeństwo

Kradzież w trakcie jazdy. Złodzieje "akrobaci" zatrzymani

Trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej zatrzymanych - czytamy w komunikacie dolnośląskiej policji. Mężczyźni okradali naczepy samochodów ciężarowych w trakcie jazdy. Członkowie gangu usłyszeli już zarzuty. - Byli dobrze przygotowani do popełniania tego przestępstwa - powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl asp. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja przestępczość regiony dolnośląskie

Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Polska poderwała myśliwce

W przestrzeni powietrznej operują polskie i sojusznicze statki powietrzne - poinformowało wczesnym rankiem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Odczuć to mogą mieszkańcy południowo-wschodniej części kraju - wskazano. Po kilku godzinach lotnictwo wróciło do standardowej działalności operacyjnej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wojsko Wojsko Polskie bezpieczeństwo NATO wojna na Ukrainie Rosja

Kiedy ruszy budowa schronów? Szef MSWiA wyjaśnia

- Najważniejsze rzeczy to: budowa schronów i miejsc ukrycia dla ludności, efektywny i dobry system informowania ludności i sprzężenie wszystkich instytucji państwa w tym zakresie, ale także kwestia budowania odporności społecznej, budowa całego systemu informacyjnego, jeśli chodzi o obronę ludności - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Kierwiński MSWiA służby i bezpieczeństwo Grzegorz Osiecki