Polskie Radio
Section05
szczepionka

Zaawansowane prace nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Gen. prof. Grzegorz Gielerak: dane są bardzo obiecujące

- Trzy koncerny na świecie są na bardzo zaawansowanym etapie badań. Z przedstawionych informacji okazało się, że szczepionka firmy Moderna była bezpieczna dla wszystkich testowanych osób, a przede wszystkim dawała wysoką odporność - powiedział gen. prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Michał Rachoń koronawirus Koronawirus w Polsce szczepionka pandemia wirus epidemia choroby zakaźne

Przełom w walce z COVID-19? Znaczne postępy ws. szczepionki z Oksfordu

Brytyjskie media informują, że wstępne testy na ludziach pokazały, iż uczestniczący w nich ochotnicy wykształcili nie jeden, a dwa mechanizmy obronne. - Jeśli to się potwierdzi, będzie to elektryzująca wiadomość - mówi dziennikowi "Times" Daniel Davis, profesor immunologii z uniwersytetu w Manchesterze.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 szczepionka Wielka Brytania Europa Oxford ŚWIAT infografika

100 mln szczepionek na COVID-19 do końca 2020 roku? "Szybka ścieżka" rejestracji dla dwóch firm

Dwie szczepionki przeciwko COVID-19 opracowane przez niemiecką firmę biotechnologiczną oraz koncern amerykański w poniedziałek uzyskały w USA status przyśpieszonej rejestracji, nazywanej "szybką ścieżką" - podały firmy w komunikacie. Badania kliniczne muszą jednak potwierdzić, że preparaty są skuteczne i bezpieczne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone koronawirus szczepienia szczepionka pandemia