Polskie Radio
Section05
Tomasz Latos

"Naiwna wiara w porozumienie z Putinem". Latos o likwidacji jednostek wojskowych za rządów PO-PSL

- To był cios w obronność Polski, w nasze wspólne bezpieczeństwo. Dziś pan Grabiec nie pamięta o tym, że Platforma ograniczała liczbę wojsk, i tak się dziwnie składało, że w większym stopniu dotyczyło to wschodnich województw, jak gdyby bardziej obawiano się zagrożenia z Zachodu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA wybory 2023 Wojsko Polskie Platforma Obywatelska Jerzy Jachowicz Tomasz Latos

PR24 Latos: łatwo się zapomina, jak było. PO podniosła wiek emerytalny, a potem głosowała przeciw obniżeniu

- Skoro PO kiedyś wprowadziła podwyższenie wieku emerytalnego, następnie głosowała - konsekwentnie - przeciwko jego obniżeniu, to należy podejrzewać i przypuszczać, że jak dojdą do władzy, to wtedy będą ponownie wiek emerytalny podnosić - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Latos POLSKA polityka PiS wiek emerytalny w Polsce emerytura referendum

Rekompensata z UE za dostarczanie sprzętu Ukrainie. Poseł PiS: wzmocni naszą armię i gospodarkę

- Wydatki na zbrojenie wzrosły o 270 proc. od 2015 roku. Wówczas było to 37 mld, teraz jest 137 mld. Ale oczywiście potrzebne jest wsparcie zewnętrzne. Bo my bardzo mocno pomagamy Ukrainie. To są bardzo dobre wiadomości, że premier przywiezie takie pieniądze - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Tomasz Latos polityka wojna na Ukrainie Polska w Unii Europejskiej

Tomasz Latos o KPO: idziemy po kompromis, wierzę, że pieniądze do Polski popłyną

- Na temat praworządności niech rozmawiają między sobą w Parlamencie Europejskim, afera korupcyjna ich kompromituje. My idziemy po kompromis ws. KPO. Wierzę, że pieniądze do Polski popłyną - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Tomasz Latos.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Sejm Sąd Najwyższy Solidarna Polska Tomasz Latos polityka

Latos o Zjednoczonej Prawicy: przekaz na zewnątrz powinien być spójny

- Myślę, że będą kolejne wnioski dotyczące tego, co należy zrobić, jak należy rozmawiać z naszym - powiem delikatnie - chwilami dość nieco mniej przewidywalnym koalicjantem. Wolałbym, żeby w koalicji była jednak pewna przewidywalność - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Tomasz Latos Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Solidarna Polska koalicja polityka

Wydatki na służbę zdrowia. Tomasz Latos: dążymy do wartości 7 proc. PKB

- Przyjęliśmy ustawę, w której jest mowa o wydatkach w wysokości 7 proc. PKB. Mamy jeszcze kilka lat, żeby dojść do tego poziomu. To rzeczywiście będzie dobrze, jeżeli chodzi o samo finansowanie. Ale to jeszcze nie musi oznaczać, że będzie dobrze, jeśli chodzi o służbę zdrowia w ogóle. Istotny jest też sposób wydatkowania środków - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS i szef sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Tomasz Latos służba zdrowia społeczeństwo zdrowie

Poseł PiS o postawie części opozycji ws. dostaw węgla: powinniśmy myśleć i działać wspólnie

- Rząd stara się, aby dostawy węgla były zapewnione i robimy tu wszystko, co możliwe, podobnie jeśli chodzi o energię elektryczną. Mam niestety nieodparte wrażenie, że opozycja, a przynajmniej jej część, nie jest za tym, żeby nam się udało, udało się wszystkim obywatelom, ale za tym, żeby coś nie wyszło - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja bezpieczeństwo energetyczne GOSPODARKA POLSKA polityka węgiel Adrian Klarenbach Tomasz Latos

30 sędziów SN odmawia orzekania z tzw. nowymi sędziami. Latos: działanie antypaństwowe

- Nie bardzo rozumiem, co oznacza kwestionowanie ostateczności decyzji prezydenta RP [ws. powoływania sędziów]. Bo ostateczną decyzję podejmuje prezydent. Nikt tego do tej pory nie kwestionował, a prezydenci byli różni, z różnych opcji - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. Odniósł się do oświadczenia 30 sędziów Sądu Najwyższego, którzy odmówili orzekania w składach, w których zasiadać będą także tzw. nowi sędziowie - powołani przez prezydenta w procedurze z udziałem KRS powstałej wg nowych zasad.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Tomasz Latos POLSKA polityka PiS sądownictwo reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa

Koronawirus uderzy jesienią? Latos: myślę, że nie będzie tak ostrych przypadków zachorowań

- Należy teraz zakładać, że COVID-19 jest łagodniejszy, choć teraz eksperci-wirusolodzy z pełnym przekonaniem tego nie powiedzą. Myślę, że nie będzie takich ostrych przypadków zachorowań lub będzie ich zdecydowanie mniej, kiedy byłaby potrzebna natychmiastowa hospitalizacja - powiedział przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS) na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Ministerstwo Zdrowia pandemia koronawirus Magdalena Ogórek Tomasz Latos

Rząd łagodzi restrykcje. Tomasz Latos: na całym świecie wprowadza się podobne zasady

- Mieliśmy do czynienia ze skrajnymi postawami. Z jednej strony restrykcyjne podejście, z drugiej zupełnie niezrozumiały opór przeciwko sczepieniom. Szczepimy się nieomal od urodzenia i jest to akceptowalne. Trzeba się szczepić - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Tomasz Latos z sejmowej komisji zdrowia. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia COVID-19 Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo Tomasz Latos

"Większość mniej widoczna niż mniejszość". Latos o weryfikacji covidowej

- Liczyłem, że do wysłuchania publicznego zgłoszą się nie tylko przeciwnicy szczepień, ale także wielu ekspertów, lekarzy. Tak się nie stało, to jest smutne - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. - Mamy rzeczywistość, w której większość, która uważa, że należy się szczepić, należy walczyć z pandemią, jest mniej widoczna od mniejszości - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Latos Antoni Trzmiel polityka Koronawirus w Polsce COVID-19 koronawirus szczepienia szczepionka pandemia infografika

Wysłuchanie publiczne ws. weryfikacji covidowej. Tomasz Latos ostrzega przed narracją antyszczepionkowców

- Osób, które się zapisały, żeby powiedzieć, że są za szczepieniami, było kilka. Reszta to przeciwnicy szczepień - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Tomasz Latos z PiS, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, odnosząc się do wysłuchania publicznego ws. ustawy o weryfikacji covidowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS zdrowie Sejm COVID-19 szczepienia Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Tomasz Latos