Polskie Radio
Section05
Tomasz Latos

"Opozycja nie myśli o tym, jak pomóc Polsce, ale jak zaszkodzić rządowi". Latos o sytuacji na granicy

- Mam wrażenie, że opozycja między sobą walczy o to, aby - w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej - być tymi najbardziej radykalnymi. A z drugiej strony politycy opozycji nie myślą o tym, jak pomóc w tej trudnej sytuacji, ale jak zaszkodzić rządowi - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 opozycja Tomasz Latos migracja

Latos: w komisji zdrowia wszystkie ugrupowania, poza Konfederacją, są zgodne co do konieczności szczepień

- W sejmowej komisji zdrowia, ponad podziałami politycznymi, wszystkie ugrupowania - poza Konfederacją - są zgodne co do celowości szczepień przeciw COVID-19 i zachęcania obywateli do nich - powiedział w poniedziałek przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia szpital COVID-19 koronawirus społeczeństwo polityka Sejm Koronawirus w Polsce Tomasz Latos

Tomasz Latos o promocji szczepień: warto zaangażować tych, którzy ciężko chorowali na COVID-19

- Być może trzeba zrobić spot z udziałem tych osób, które mają jakieś niedowłady, są po udarach, mają różnego rodzaju schorzenia, żeby opowiedziały o swoich problemach, o swoich dramatycznych przeżyciach i w ten sposób namawiały do tego, żeby się szczepić - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, pytany o sposób na promowanie szczepień przeciw COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Latos Adrian Klarenbach POLSKA społeczeństwo szczepienia COVID-19 Koronawirus w Polsce

"Skutek donosów totalnej opozycji". Tomasz Latos o sporze Polski z Komisją Europejską

- Im większa frustracja związana z tym, że pewne środowiska "totalnej opozycji" - jak sami siebie przecież tak nazwali - nie mają władzy i nie ma bliskiej perspektywy przejęcia tej władzy, tym większe i bardziej brutalne ataki na Polskę w Brukseli i w ogóle na całym świecie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, komentując spór między Polską a Unią Europejską ws. reformy sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Tomasz Latos POLSKA sądownictwo reforma sądownictwa Unia Europejska Komisja Europejska Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE

Tomasz Latos: mamy większość parlamentarną, nie mam co do tego wątpliwości

- Przy tak dużych klubach, również w innych krajach, są pojedyncze osoby, które mają inne zdanie i są problemy z tym, by znaleźć absolutnie spoiwo dla większości. Nam się to przez sześć lat udawało i jestem przekonany, że do końca kadencji - nawet, jeżeli będą drobne perturbacje - większość parlamentarną mieć będziemy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Złotnicka Tomasz Latos PiS Prawo i Sprawiedliwość

"Przymus powoduje reakcję sprzeciwu". Tomasz Latos o pomyśle obowiązkowych szczepień

- Nie jestem zwolennikiem przymusu, bo on tak naprawdę spowodowałby kontrakcję. Ludzie wówczas robiliby wszystko, żeby uniknąć tego przymusu. Ale powinniśmy się wszyscy zaszczepić, żeby nie doszło do ponownego wzrostu zakażeń - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA szczepienia Tomasz Latos COVID-19 epidemia

"Za parę lat służba zdrowia będzie wyglądać zupełnie inaczej". Tomasz Latos o Polskim Ładzie

- To nie jest tylko kwestia zwiększenia nakładów do 7 proc. PKB. To jest tak naprawdę wiele innych elementów z tym związanych. Dzisiaj były ogłoszone kwestie związane z profilaktyką i ze zniesieniem limitów do specjalistów, inne zmiany w systemie dotyczą i działań na rzecz onkologii, działań na rzecz kardiologii, będą dalsze działania związane z informatyzacją systemu - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos, komentując zapisy Polskiego Ładu dotyczące służby zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Tomasz Latos POLSKA polityka Polski Ład PiS służba zdrowia zdrowie medycyna

Nowak wychodzi z aresztu. Latos: Tusk poinstruował sędziów, co mają robić

- W jakimś sensie Donald Tusk poinstruował sędziów, co mają robić w tej sprawie - tak w programie "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia skomentował wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie ws. uchylenia aresztu dla Sławomira Nowaka, Tomasz Latos, poseł Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Latos Prawo i Sprawiedliwość Sławomir Nowak sąd sądownictwo korupcja Donald Tusk polityka

"Trzeba się liczyć z tym, że majówka nie będzie taka jak zazwyczaj". Tomasz Latos o obostrzeniach

- Zdrowy rozsądek podpowiada, że trzeba się liczyć z tym, że najbliższa majówka - podobnie jak w ubiegłym roku - nie będzie taka, do jakiej się przyzwyczailiśmy w latach poprzednich. Będą różnego rodzaju ograniczenia - powiedział w Polskim Radiu 24 szef sejmowej komisji zdrowia, poseł PiS Tomasz Latos.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służba zdrowia zdrowie Polskie Radio 24 Koronawirus w Polsce obostrzenia Tomasz Latos

Tomasz Latos: jedynym programem PO jest chęć obalenia rządu Zjednoczonej Prawicy

- Platforma Obywatelska nie pokazuje dobrych pomysłów, programu. Koncentruje się tylko na hejcie, na atakowaniu. Jedynym hasłem programowym dla PO jest obalenie rządu Zjednoczonej Prawicy. A w demokracji potrzeba konstruktywnej opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 opozycja zjednoczona prawica Tomasz Latos Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska

"Problem dotyczy całej Unii". Latos o niedoborze szczepionek

- Rząd robi to, co może. Tworzone są dalsze miejsca covidowe, są uruchamiane kolejne respiratory. Oczywiście powiedziałem o piętrze najwyższym, ale to samo dotyczy działań niżej - wojewodów, dyrektorów szpitali, poszczególnych ordynatorów czy lekarzy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Latos (PiS), szef sejmowej komisji zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia Koronawirus w Polsce szczepienia COVID-19 służba zdrowia Tomasz Latos

"Każdy ma prawo do zmiany poglądów". Latos o transferze Pawłowskiej do Porozumienia

- Nie ukrywam, że jest to duże zaskoczenie, zwłaszcza teraz, gdy tyle mówi się o kwestiach światopoglądowych - przyznał w Polskim Radiu 24 poseł Tomasz Latos (PiS), mówiąc o transferze Moniki Pawłowskiej z lewicowej Wiosny do konserwatywnego Porozumienia. Gościem audycji "Dwie strony" była również poseł Anita Kucharska-Dziedzic (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Eliza Olczyk Tomasz Latos Anita Kucharska-Dziedzic Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Nowa Lewica lewica Porozumienie Jarosława Gowina

"Jeśli liczba zakażonych będzie rosnąć, możliwy jest głębszy lockdown". Tomasz Latos o pandemii

- Opozycja powinna wytykać błędy, ale powinna przede wszystkim wspierać rząd po to, by w sytuacji pandemii jak najmniej ludzi chorowało i umierało - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos z PiS. Gościem audycji był też Przemysław Koperski z SLD.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 pandemia Koronawirus w Polsce rząd Mateusza Morawieckiego opozycja polityka COVID-19 Tomasz Latos