Polskie Radio
Section05
szpiegostwo

Bloki, szkoły, wille. Rosja bezprawnie zajmuje nieruchomości w innych krajach

Rosyjscy dyplomaci od lat bezprawnie zajmują i wykorzystują liczne budynki w takich krajach, jak m.in. Rumunia, Bułgaria, Polska, ale też np. Szwecja. Zajmowane przez Rosjan budynki znalazły się pod lupą czeskich i łotewskich władz. Wiele nieruchomości zajęto w czasach komunizmu, gdy decyzje dotyczące państw bloku wschodniego zapadały w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Europa nieruchomości szpiegostwo

Prezydent Starachowic zakłada nową partię. Z ludźmi, którzy bronili podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji

W najbliższy poniedziałek w starachowickim Hotelu Europa Marek Materek, prezydent tego miasta, ma ogłosić powstanie nowej partii. Zapowiada "nowe podejście do polskiej polityki, oparte na sprawdzonych ludziach". Ci "sprawdzeni ludzie" to byli politycy Ruchu Palikota, obecnie tworzący partię, która występowała w obronie Polaka zatrzymanego za szpiegostwo na rzecz Rosji i rosyjskiego ambasadora w Polsce - wynika z informacji Salon24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce partie polityczne Ruch Palikota szpiegostwo

Tatarka krymska pojechała odwiedzić ojca chorego na raka. Rosjanie oskarżyli ją o szpiegostwo

"Sąd w Moskwie nakazał aresztowanie obywatelki Ukrainy Leni Umerowej, która w grudniu 2022 roku została zatrzymana w Osetii Północnej i prawie pół roku spędziła w areszcie tymczasowym we Władykaukazie. 5 maja krewni 25-letniej kobiety dowiedzieli się, że jest ona podejrzana o szpiegostwo" - napisał w niedzielę portal francuskiego radia RFI.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Tatarzy Krym szpiegostwo Ukraina

Zaostrzenie kar za szpiegostwo. Mosiński: zdrajców, którzy kolaborują z obcymi wywiadami, powinno czekać dożywocie

- Dla zdrajców, którzy współpracują i kolaborują z obcymi wywiadami, a także zdradzają ojczyznę, nie powinno być innej kary, jak właśnie możliwe dożywocie - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Jan Mosiński, odnosząc się do projektu zaostrzającego kary za szpiegostwo.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo szpiegostwo Jan Mosiński