X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Piotr Niemczyk

Piotr Niemczyk: był problem nielegalnego przywozu paliwa

- Problem nielegalnego przywozu paliwa istniał przez dłuższy czas - zeznał przed komisją śledczą ds. VAT b. wiceszef UOP, obecnie konsultant Piotr Niemczyk. Jak zaznaczył, proceder "wyglądał" na zorganizowany. Niemczyk mówił, że "w prywatnych rozmowach sugerował b. szefowi MSW Bartłomiejowi Sienkiewiczowi, że należy zająć się problemem szarej strefy na rynku oleju napędowego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Niemczyk komisja śledcza vat paliwa

Piotr Woyciechowski o pozwie sądowym za książkę "Konfidenci"

W audycji Kulisy Spraw rozmowa z Piotrem Woyciechowskim, współautorem książki pt.: Konfidenci, za której treść został pozwany do sądu przez Piotra Niemczyka, byłego funkcjonariusza UOP. - Pan Piotr Niemczyk poczuł się dotknięty samym faktem, że w sposób krytyczny zajęliśmy się nim jako współtwórcą Urzędu Ochrony Państwa początku lat 90 XX wieku. 
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Piotr Niemczyk książki

Ruch "Wolność i Pokój"

Wprowadzenie służby zastępczej dla tych, którzy nie chcieli odbyć służby wojskowej, zamrożenie zbrojeń, poszanowanie praw człowieka i sprzeciw wobec budowy elektrowni jądrowej w Polsce - takie były postulaty powstałego 30 lat temu, 14 kwietnia 1985 w Krakowie opozycyjnego Ruchu "Wolność i Pokój".
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Jan Józef Lipski Konstanty Miodowicz Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS) opozycja demokratyczna Otto Schimek Piotr Niemczyk rozbrojenie