Polskie Radio
Section05
celebryci

"Hipokryzja bogatych elit". Przetakiewicz poleciała helikopterem na panel o... ekologii. W sieci zawrzało

Joanna Przetakiewicz pochwaliła się w mediach społecznościowych udziałem w panelu na temat ekologicznej mody. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na miejsce dotarła... helikopterem. Hipokryzję wytknął jej Jan Śpiewak, który dosadnie podsumował świat "elit". "Czy może być lepszy przykład, jak bogaci traktują klimat i nas - opinię publiczną?" - pytał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ekologia Jan Śpiewak celebryci

Sekrety znanych i popularnych. Jak wpływają na ich wizerunek?

Niedawno książę Harry w biografii "Ten drugi" ujawnił rodzinne sekrety królewskiego dworu, natomiast Shakira rozprawiła się z byłym mężem w kolejnej już piosence. Dlaczego ludzie z pierwszych stron gazet decydują się na tak intymne wyznania? Czy biorą pod uwagę opinie odbiorców swoich publicznych manifestów?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek celebryci social media Wielka Brytania Shakira tajemnice Meghan Markle społeczeństwo książę Harry

Reklama w social mediach. Co może, a czego nie może celebryta?

Celebryci i influencerzy coraz częściej reklamują w mediach społecznościowych różne produkty i usługi. Nie mówią jednak, że otrzymują w zamian wynagrodzenie. Jak się okazuje, kryptoreklama jest zakazana. - Każdy z nas ma prawo do rzetelnej informacji o charakterze danego materiału - ostrzega w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka społeczeństwo UOKiK influencer influencerzy celebryta celebryci Tomasz Chróstny