Polskie Radio
Section05
ZUS dla ciebie

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Zobacz, komu przysługuje wsparcie i jak się o nie starać

Od 1 stycznia 2022 r. na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia będzie przysługiwać dodatkowe świadczenie - Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO). Wniosek o RKO do ZUS będzie składany wyłącznie w postaci elektronicznej a pieniądze będą wypłacane tylko na konto bankowe.
Zobacz więcej na temat:  ZUS ZUS dla ciebie rodzina GOSPODARKA składka zus pieniądze podsumowanie 2021

"Zmiany, które usuną mankamenty w ubezpieczeniu społecznym rolników". Rząd zajmie się projektem

Projekt, który ma uregulować kwestie związane ze zbiegiem tytułów ubezpieczenia z ZUS i KRUS, został wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych rządu. Projekt ma też stworzyć stały mechanizm chroniący dzieci świadczące pomoc w gospodarstwie rolnym w sytuacji wypadku przy pracy.
Zobacz więcej na temat:  KRUS rolnictwo GOSPODARKA ubezpieczenia ZUS zus składki ZUS dla ciebie COVID-19

ZUS i PIP zachęcają cudzoziemców, by pracowali legalnie

Z kwartału na kwartał coraz trudniej o ludzi do obsadzenia nowo powstających miejsc pracy. Napięcia na rynku pracy coraz częściej łagodzą pracownicy z Ukrainy. Ich liczba w kraju dynamicznie rośnie ale pamiętajmy o tym, by zatrudniać ich legalnie - apeluje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który wspólnie z Państwową Inspekcję Pracy prowadzi kampanię "Pracuję legalnie.
Zobacz więcej na temat:  ZUS dla ciebie ZUS dla ciebie 2017 ZUS dla biznesu ZUS dla biznesu 2017 Ukraina praca Justyna Golonko