Polskie Radio

Muzyczne święta z Polskim Radiem. Quiz cyfrowego Radia Gwiazdka

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 19:00
Frank Sinatra, Mariah Carey, Michael Buble i wielu innych wykonawców. Cyfrowe Radio Gwiazdka już nadaje! W nim - moc świątecznych przebojów - od klasyki po nowości. Współcześnie, ale i z nutą nostalgii. Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek z najodleglejszych zakątków globu i oczywiście najpiękniejszych polskich kolęd. Cyfrowego Radia Gwiazdka posłuchasz w aplikacji mobilnej Polskiego Radia i na stronie moje.polskieradio.pl 
Cyfrowe Radio Gwiazdka nadaje
Cyfrowe Radio Gwiazdka nadaje! Foto: Polskie Radio

Radio Gwiazdka. Posłuchaj TUTAJ 

Kiedy dzwoneczki stają się wszechobecnym motywem towarzyszącym - idą święta! A wraz z nimi powracają świąteczne przeboje i Radio Gwiazdka. To miejsce zarówno dla entuzjastów różnych odsłon Kevina, wariacji na temat piosenki Last Christmas i świątecznej Mariah Carey, jak i dla tradycjonalistów, którzy śpiewają kolędy w rodzinnym gronie i miłośników klasycznych świątecznych przebojów, a nawet atmosfery rodem z filmu "Grinch".

Dzwonią dzwonki sań  

Sięgamy odważnie do worka ze świątecznymi przebojami - od lat 40-tych ubiegłego wieku, gdzie najbardziej charakterystyczne interpretacje bożonarodzeniowych piosenek wyśpiewają nam Bing Crosby, Judy Garland, Nat King Cole, Brenda Lee, Frank Sinatra, Dean Martin, Elvis Presley, Ella Fitzgerald i dziesiątki innych wybitnych głosów.

Współczesne wersje gwiazdkowych evergreenów wyśpiewają między innymi Wham, Mariah Carey, Michael Buble, Jessie J, Kelly Clarkson, Diana Krall, John Legend, Ariana Grande i wielu, wielu innych.

Na liście tegorocznych nowości znajdą się między innymi były wokalista Journey - Steve Perry, Gary Barlow z grupy Take That, a także Norah Jones, Rob Thomas, niezawodni Pentatonix, gwiazda Broadwayu Kristin Chenoweth i kilka młodych gwiazd muzyki country - między innymi zespół Pistol Annies i Brett Young z przyjaciółmi. Nie zabraknie polskich wykonawców i niespodzianek w różnych językach z najodleglejszych zakątków globu.

Zapraszamy również do udziału w muzycznym quizie "świąteczne piosenki" na Instagramie Polskiego Radia Gwiazdka >>>

A od południa w Wigilię przez cały okres świąteczno-noworoczny przypomnimy najpiękniejsze polskie kolędy.

 

Radio Gwiazdka wprawi was w świąteczny nastrój i zabierze do cudownego świata Bożego Narodzenia. Wesoło, przebojowo, nowocześnie ale i z nutką nostalgii. Spędź Boże Narodzenie z Polskim Radiem! 

Cyfrowe Radio GWIAZDKA Cyfrowe Radio GWIAZDKA
mat. pras., oprac. rk, kh
Czytaj także

Pospieszmy do szopy

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 18:00
Z rodziną Pospieszalskich kolędowaliśmy na bezpieczną odległość, kończąc (bez żalu!) 2020 rok.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Salzburg. Tropem powstania najsłynniejszej kolędy świata "Cicha noc"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 11:00
Salzburg, miasto Mozarta, stolica najpotężniejszego księstwa arcybiskupiego. W 2018 roku odwiedzili je podróżnicy Magda i Sergiusz Pinkwart, gospodarze audycji "Dziecko z drodze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gwiazdka - piorunujące (w)rażenie?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 20:05
Kolędy -  przyklejonymi do ust, wzrok wbity  w żłóbek. A tam - Święta Rodzina: Maryja, Józef i Jezus, Matka, ojciec i Dziecko, którego mogłoby nie być, gdyby....
rozwiń zwiń
Czytaj także

Boże Narodzenie na Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 06:00
W “Kiermaszu pod kogutkiem” rozbrzmiewały kolędy i opowieści o kolędniczych zwyczajach z różnych stron Ukrainy. Jak dawniej kolędowano, czym był obrzęd Małanki i dlaczego w święto Jordana myśliwi strzelali w powietrze? O tym opowiadał Illya Fetysov z zespołu Bożyczi z Kijowa. Przenieśliśmy się także w Beskid Niski. Dlaczego przed Wigilią myto ręce, trzymając pieniądze? Z Łemkinią  Olgą Pyrz z Małastowa rozmawialiśmy o niecodziennych tradycjach wigilijnych wśród społeczności łemkowskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolędy po staremu i na nowo

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 16:00
Na 6 stycznia, przypada katolickie święto Trzech Króli oraz – obchodzona według kalendarz juliańskiego – prawosławna wigilia Bożego Narodzenia. Z tej okazji porozmawialiśmy z prof. Jerzym Bartmińskim o tradycjach kolędniczych w jego rodzinnym domu. Posłuchaliśmy także o "dikandowym" podejściu do tradycyjnych polskich kolęd wg Anny Witczak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kolędujące wskrzeszanie tradycji - posłuchaj reportażu

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 14:45
W Warszawie i wszystkich dużych miastach tradycyjny zwyczaj chodzenia po kolędzie już właściwie całkowicie zanikł. I w zasadzie trudno się temu dziwić: ludzie odgradzają się od świata i siebie nawzajem płotami, bramkami. Jak w takich warunkach kolędnicy mają śpiewać: do domofonu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pastorałki od deski do deski. Ciąg dalszy podkarpackiego kolędowania

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 16:00
Po spotkaniu z folklorystą, Bartoszem Gałązką, po tygodniu wracamy na Podkarpacie! Kazimierz Rzemyk z Ujeznej (gmina Przeworsk) to kontynuator tradycji kolędniczych, wykonawca starych kolęd i pastorałek. Śpiewak, który został wyróżniony w konkursie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu (2020), mówił m.in. o źródłach starych pastorałek, czym jest "raj" i jak wygląda kolędowanie w gminie Przeworsk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zapraszamy do śpiewania z chórem Agaty Steczkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 11:09
Polskie Radio Dzieciom zaprasza w każdą sobotę o godzinie 11.00 na wyjątkową audycję "Śpiewajmy z chórem Agaty Steczkowskiej", podczas której Agata Steczkowska umożliwia zrealizować marzenia pragnącym nauczyć się śpiewu pod okiem profesjonalnego muzyka oraz pomaga muzyczne talenty odkrywać.  
rozwiń zwiń