Polskie Radio

Folklor, turystyka i publicystyka. Sobota z Polskim Radiem

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 19:00
W Jedynce przed południem odwiedzimy Sanok, a po południu przyjrzymy się współczesnej roli matki i wsłuchamy się w polskie piosenki w "Mojej liście przebojów". Wieczorem w Dwójce "Domówka..." z duetem harfowo-gitarowym i transmisja Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Tym razem - koncerty ukraińskich zespołów: Sutari, Bastarda i Kurbasy. W Trójce między innymi o znaczeniu pielęgniarek, a w Czwórce zajrzymy do Archiwum Polskiego Radia. Polskie Radio Dzieciom zabierze nas na wycieczkę do Włoch - rzecz jasna, z dziećmi. Polskie Radio 24 zaprosi na Noc Muzeów, a Polskie Radio Chopin zaprezentuje twórców z Ukrainy. 
Studio emisyjne Trójki
Studio emisyjne TrójkiFoto: A. Bołdaniuk
logo

Sytuacja na wschodzie - śledzimy sytuację na Ukrainie. Informacje po ukraińsku pojawiają się na bieżąco w "Aktualnościach Jedynki" oraz w pasmach publicystycznych: "Sygnały dnia", "W samo południe", "Ekspres Jedynki" oraz "Polska i świat". We współpracy z Polskim Radiem dla Zagranicy Wiadomości po ukraińsku - przez cały tydzień po 10.00 i po 17.00. 


09.00-12.00 - "Jedyne takie miejsce" - zaprasza Roman Czejarek

Audycja z Galicyjskiego Rynku (Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku). Galicyjski Rynek wiernie oddaje wygląd i klimat typowego drewnianego miasteczka południowo-wschodniej Polski. Spacerując po bruku, można odwiedzić karczmę z kręgielnią, pocztę, urząd gminy czy trafikę, a także warsztaty (jak choćby fryzjerski, stolarski czy fotograficzny). Wewnątrz znajduje się ok. 3,5 tysiąca eksponatów - dzięki temu nietrudno odczuć małomiasteczkową kulturę przełomu XIX i XX wieku.

15.10 - "Gdzie jest Pan Cogito?" - zaprasza Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Ukrainki z dziećmi na ręku stały się jednym z symboli wojny. Wózki zostawiane przez polskie kobiety na granicy czy dworcach kolejowych to kolejny, mocny symbol. O roli Matek w naszej dzisiejszej rzeczywistości w rozmowie z dr Katarzyną Napiórkowską - historyczką sztuki, dr Joanną Wróblewską-Skrzek - socjolog rodziny z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz z ks. prof. Andrzejem Kobylińskim - filozofem, etykiem, także z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

17.00-18.00 - "Moja lista przebojów" - zaprasza Paweł Sztompke

W "Maju polskiej piosenki" - złota dziesiątka polskich utworów filmowych.

18.00-19.00 - "Z muzyką po Kresach" - zaprasza Mariana Kril

* Rozpoczął się Festiwal Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja 2022. Motyw przewodni tegorocznego festiwalu to połączenia muzycznych kultur, leżących na styku naszych wschodnich granic: polsko-litewskiej, polsko-litewsko-białoruskiej, polsko-ukraińskiej. W sobotę w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpi ukraiński zespół "Kurbasy", który tworzą dwie aktorki Teatru im. Łesia Kurbasa we Lwowie - Natalia Rybka-Parkhomenko i Maria Oneshchak. Na festiwalu wystąpią z programem "Pieśni lasu" z róznych regionów Ukrainy. W audycji porozmawiamy z Natalią Rybką-Parkhomenko o muzyce zespołu, o spotkaniu z mistrzami tradycji, o kontynuacji tradycji muzycznej. A dla słuchaczy będziemy mieli 2 podwójne zaproszenia na niedzielny koncert w ramach Festiwalu Nowa Tradycja.

* Naszym gościem będzie też dr Ołena Nowak z Polskiego Towarzystwа Kulturalno-Oświatowego "Rodyna" w Browarach w obwodzie kijowskim. Po wybuchu wojny Rosji przeciwko Ukrainie wielu aktywnych działaczy organizacji wyjechało do Polski. Czym obecnie zajmują się w Polsce? Gdzie pracują?

* Pod koniec kwietnia ukazała się książka poświęcona siostrze Michaeli Rak. Zakonnica założyła pierwsze na Litwie hospicjum błogosławionego księdza Michała Sopoćki. Wcześniej ruch hospicyjny w tym kraju nie był znany. Siostra Michaela do Wilna przyjechała z Polski i obecnie jest jedną z najbardziej znanych osób na Litwie. A jak jest w Polsce?  O tym naszemu korespondentowi w Wilnie Kamilowi Zalewskiemu mówiła autorka publikacji zatytułowanej "Mężczyźni mojego życia" Małgorzata Terlikowska.


logo

00.00-01.00 - "Jam session" - prowadzi Przemysław Psikuta

01.00-07.00 - "Fantazja polska" - prowadzi Ewa Szczecińska

Agata Zubel Koncert skrzypcowy, wyk. Katarzyna Duda - skrzypce, Orkiestra Muzyki Nowej, dyr. Szymon Bywalec; Grażyna Bacewicz VII Kwartet smyczkowy, wyk. Lutosławski Quartet; Michał Spisak Kwintet na flet, obój, klarnet, fagot i waltornię, wyk. Cracow Golden Quintet; Paweł Klecki Interludium i Rondo, wyk. Dominika Przech - skrzypce, Adam Goździewski – fortepian; Zygmunt Stojowski I Koncert fortepianowy fis-moll op.3, wyk. Marek Szlezer - fortepian, Polska Orkiestra Sinfonia Iuvetus, dyr. Marek Wroniszewski, Zofia Guz; Władysław Słowiński Suita dla Zamku Królewskiego - barokowe reminiscencje, wyk. FourTune ensemble; Agata Zubel Pieśni Kleopatry, wyk. Agata Zubel - sopran, Klangforum Wien, dyr. Johannes Kalitzke; Marek Stachowski Trio, wyk. Piotr Lato - klarnet, Alexander Gebert - wiolonczela, Bartłomiej Kominek - fortepian; Karol Kurpiński Elegia c-moll, wyk. Wrocławska Orkiestra Barokowa, dyr. Jarosław Thiel; Kazimierz Serocki A piacere, Sonata na fortepian, wyk. Adam Kośmieja – fortepian; Józef Świder Kwintet na instrumenty dęte, wyk. Cracow Golden Quintet; Andrzej Panufnik III Kwartet smyczkowy, wyk. Atma Quartet; Józef Nowakowski II Kwintet fortepianowy Es-dur op. 17, wyk. Grzegorz Skrobiński - fortepian, Wojtek Proniewicz - skrzypce, Grzegorz Chmielewski - altówka, Jan Roszkowski - wiolonczela, Jerzy Cembrzyński - kontrabas; Karol Szymanowski Sonata d-moll op.9, wyk. Dominika Przech 0 skrzypce, Adam Goździerwski - fortepian; Ignacy Feliks Dobrzyński II Symfonia c-moll op. 15 "Charakterystyczna", wyk. Wrocławska Orkiestra Barokowa, dyr. Jarosław Thiel. 

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Piotr Kędziorek 

10.00-12.00 - "Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show" - prowadzi Waldemar Malicki 

12.00-13.00 - "Mazurek słucha" / Ewy Czaczkowskiej - prowadzi Robert Mazurek

13.00-15.00 - "Duża czarna" - prowadzi Przemysław Psikuta

15.00-17.00 - "Dwie do setki" / Mirosława Dubrawska - aut. Monika Zając i Roch Siciński

17.00-19.00 - "Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki" - audycja Jacka Hawryluka z udziałem Anny Radziejewskiej, Ewy Szczecińskiej i Andrzeja Sułka

Alban Berg - Siedem wczesnych pieśni (wersja z orkiestrą)

19.00-19.30 - "Miejscówka z Dwójką"

ACh Duo: Aleksander Pankowski vel Jankowski i Noemi Hańczyk. Unikatowy duet tworzony przez gitarzystę Aleksandra Pankowskiego vel Jankowskiego, absolwenta Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz harfistkę Noemi Hańczyk, studentkę studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Przy wyborze nazwy duetu, artyści zainspirowali się włoskimi nazwami instrumentów, na których grają - harfa (wł. arpa) oraz gitara (wł. chitarra). >>> WIĘCEJ

19.30-22.30 - Transmisja 24. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" (od 20.00), prowadzą Mariana Kril i Magdalena Tejchma, w studiu Krzysztof Dziuba

Koncert zespołów Sutari, Bastarda i Kurbasy (Ukraina)

Przerwa: autor Magdalena Tejchma

22.30-00.00 - "Wieczór ze słuchowiskiem" / Antoni Libera "Toccata C-dur"

Prod. 2017, reżyseria Antoni Libera, reżyseria dźwięku Andrzej Brzoska, na fortepianie gra Tomasz Marut. Występuje Andrzej Mastalerz. 

logo

"Informacje po ukraińsku w Trójce" od poniedziałku do czwartku o godz. 10.30, 14.30 oraz 18.30, w piątek o godz. 10.30, 14.30 i 18.00, a w weekendy o godz. 11.00, 15.00 i 18.00. 

00.00-02.00  - "W rytmie na trzy" - Tomasz Dudek

02.00-03.00 - "AnagrammarganA" - Michał Margański

03.00-05.00 - "Między dniem a dniem" - Mateusz Drozda  

05.00-06.00 - "Trójka budzi: Jazz'n'bass" - Michał Grabkowski

06.00-09.00 - "Bed & Breakfast" - Piotr Firan i Raf Uzar 

09.00-10.00 - "Śniadanie w Trójce" - Beata Michniewicz  

Gośćmi audycji: Jan Grabiec - Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska), Wojciech Skurkiewicz - Prawo i Sprawiedliwość, Piotr Zgorzelski - Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

10.00 -12.00 - "Lista przebojów Trójki po godzinach" - Tomasz Miara

12.00-13.00 - "Trzy gramy Redbada" - Redbad Klynstra-Komarnicki 

W audycji o kulturze ludowej, a konkretnie - o jej warstwie muzycznej. Gościem audycji Monika Wałach-Kaczmarzyk, multiinstrumentalistka i śpiewaczka, która krzewi tradycyjny śpiew wśród wszystkich pokoleń. Właśnie została laureatką nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej w kategorii Mistrz Tradycji". W audycji rozmowy nie tylko o muzyce, lecz także o znaczeniu tradycji w sztuce, o jej rozwoju oraz o tym, czym byłby świat, bez zachowywania naszego dziedzictwa. 

13.00-15.00 - "Świat do trzeciej" - Michał Strzałkowski  

O aktualnej sytuacji na Ukrainie, działaniach wojennych i humanitarnych w rozmowie z prof. Danielem Boćkowskim z Uniwersytetu w Białymstoku. Poza tym - o kłopotach z szóstym unijnym pakietem sankcji na Rosję, negocjacjach wewnątrz UE i różnych propozycjach m.in. dotyczących rozdzielenia sankcji - w rozmowie z dr Małgorzatą Bonikowską, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych. Z kolei o amerykańskim wsparciu finansowym Ukrainy porozmawiamy z prof. Małgorzatą Zacharą-Szymańską, amerykanistką z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W audycji także o wniosku Finlandii w sprawie członkostwa w NATO i rozmowach NATO ze Szwecją - prof. Krzysztof Kubiak z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Poza tym - Rosja, zmiany układu sił w aparacie bezpieczeństwa, problemy FSB i rosnące znaczenie GRU /wywiadu wojskowego/ w kontekście wojny na Ukrainie - Grzegorz Kuczyński. Nie zabraknie także rozmowy z polskim ambasadorem w Watykanie, którą przygotował Piotr Kowalczuk /IAR/. 

15.00-16.00 - "Francuski łącznik" - Monika Małkowska  

12 maja obchodzono Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Jak wiadomo, w pielęgniarskim zawodzie są obecnie duże deficyty. A nam doskwiera coraz więcej boleści… Żyjemy na pokaz, kreując swój wizerunek na potrzeby mediów społecznościowych, nie przyznając się, że coś nie gra, doskwiera, przygnębia. I po prostu boli. Na co dzień gramy niezniszczalnych chojraków – a w domowym zaciszu płaczemy i wyżalamy się najbliższym. Gdy ich brak, dzielimy się nieszczęściami z psem, kotem lub… psychoterapeutą. Co też niczego w naszym położeniu nie zmienia. Dziś Francuz, w zastępstwie pielęgniarki, dopuści do głosu tych, którzy zgłaszają rozmaite dolegliwości cielesne lub duchowe. Oczywiście, w formie muzycznej.

16.00-17.00 - "Trójkowo, filmowo" - Ryszard Jaźwiński 

W audycji przegląd propozycji 19 Festiwalu Docs Against Gravity, który odbywa się w ośmiu miastach Polski (13-22.05.2022): spotkanie z Arturem Liebhartem dyrektorem festiwalu, zapowiedzi programowe, filmy konkursowe. Poza tym - spotkanie z aktorem Grzegorzem Damięckim.  Zapowiemy również 75 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes  oraz majowe premiery w polskich kinach.

17.00-19.00 - "Dym na wodzie" - Leszek Adamczyk 

19.00-00.00 - "Departament rytmu" - Łukasz Ciechański  

logo

07.35 - "Temat dnia / Gość PR24" - zaprasza Maja Kluczyńska

Noc Muzeów we Wrocławiu organizowana jest od ponad 10 lat. Podczas pierwszej edycji udział wzięło 7 muzeów i 1 galeria. Przez lata formuła rozszerzała się, dołączyły domy kultury, kina i inne ciekawe instytucje. Tym razem zaplanowano ponad setkę wydarzeń oraz specjalne programy dla dzieci. Gościem audycji będzie Tomasz Myszko-Wolski z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Wrocławia. 

22.06 - "Dwa spojrzenia" - zaprasza Rafał Porzeziński

W audycji o zwycięstwie rozumu nad poprawnością polityczną. Gośćmi - prawnik, psycholog i autorka książek - Magdalena Korzekwa-Kaliszuk oraz duszpasterz i rekolekcjonista - ks. dr Marek Dziewiecki.

23.35 - "Kulturalnie na temat" - zaprasza Katarzyna Cygler

O magii pieśni ukraińskich i łączeniu tradycji ze współczesnością opowie Dagmara Gregorowicz z zespołu DagaDana. 

logo


09.00-10.00 - "Sobotologia" - Szymon Jaworski

Turniej o Puchar Politechniki Warszawskiej. Sportowcy zmierzą się w trzech dyscyplinach: koszykówka, pływanie i siatkówka. Sprawdzimy jak wyglądają przygotowania młodych sportowców.

10.00-11.00 - "Światła wielkiego miasta" - Martyna Matwiejuk

Rzadko się zdarza, by największe miasto jakiegoś kraju graniczyło z dwoma innymi państwami. Tak jest w przypadku Bratysławy - odwiedzając dzielnicę Devin, można usiąść nad brzegiem rzeki, za którą widać i Austrię, i sąsiednie Węgry. Bratysława pod wieloma względami jest nietypowa np. tylko tam przejedziecie przez most, na którym wylądowało UFO. Co jeszcze nas zaskoczy?

12.00-13.00 - "In English please…" - Ada Janiszewska

Martyna Krystek najpierw przeszła intensywny roczny kurs językowy, a potem zaczęła studia w Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych, Języka Mandaryńskiego i Biznesu. Cztery lata studiowała na uczelni w stolicy Chin i podzieli się swoimi doświadczeniami. Opowie też, jak w Chinach podchodzi się do języka angielskiego.

14.00-15.00 - "Zaklinacze czasu" - Kuba Jamrozek

Razem z Błażejem Błażejowskim cofniemy się do czasów wieloraków i ryb pancernych, czyli sprawdzimy jakie organizmy zamieszkiwały ziemię przed dinozaurami. Zajrzymy także do archiwów Polskiego Radia, żeby posłuchać dźwięków z decelitowych płyt i przypomnimy o akcji "Gdzie jest czarny neseser?" - narodowego poszukiwania zaginionych nadal płyt z września ’39 roku.

16.00-17.00 - "Muzyczne Biuro Podróży" - Patryk Grabowski

Odwiedzimy słoneczną Portugalię, gdzie zaśpiewa dla nas pochodząca z Wysp Zielonego Przylądka wokalistka Éllàh. W audycji pojawi się również fragment pierwszego albumu pochodzącego ze Stambułu tria LALALAR. Tradycyjnie odwiedzimy Francję - tam zagra dla nas bluesowe trio z Gwadelupy - Delgres.

17.00-18.00 - "Nie na-żarty" - Mateusz Kulik

Rode-polser to narodowe duńskie danie. Przypomina hot-doga, ale zamiast parówki jest kiełbasa, która musi wystawać z bułki. Swój niezwykły smak zawdzięczają dodatkowi kardamonu i pikantnego sosu na bazie majonezu. logo

10.00-11.00 - "Rodzinny W-f" - PARKOUR - nauka pokonywania przeszkód. Można się tego uczyć również na specjalnych torach pod dachem, nie tylko w przestrzeni miejskiej. Jakie zajęcia z gimnastyki, akrobatyki będą korzystne dla chętnych do uprawiania parkouru? Od jakiego wieku można zacząć trenować? Gość Kamil Tomczak, trener.

15.00-16.00 - "Dawno, dawno temu" - Historia zawodu pielęgniarki w Polsce. Jak się zmieniała charakterystyka pracy - od wyglądu do obowiązków. Jak dzisiaj pracują pielęgniarki i dlaczego jest to tak ważny zawód, wymagający powołania i oddania. Opowie gość Anna Bojanowska, pielęgniarka.

18.00-19.00 - "Kuferek przyjemności" Lucynka z mamą Agnieszką mieszkają na wsi pod Warszawą. W ich gospodarstwie mieszkają kozy, o których dziś opowiedzą. W dzisiejszym Kuferku Przyjemności usłyszycie o tym, jak zwierzęta trafiły do domu Lucyny, jak wygląda opieka nad nimi, czy to prawda, że kozy jedzą wszystko i czy boja się deszczu.

21.00-22.00 - "Dziecko w drodze" - Magda i Sergiusz Pinkwartowie opowiedzą o najpopularniejszym kraju świata. Włochy są od XVIII wieku najlepszym kierunkiem turystycznym. I są ku temu doskonałe powody. Jeśli zastanawiamy się, gdzie najlepiej pojechać z dziećmi na wakacje, Włochy będą zawsze Numero Uno. Nie ma kraju z lepszym położeniem geograficznym, historią i jedzeniem. Dlatego przedstawią ich autorski ranking najlepszych włoskich miejsc na wyjazd z dziećmi. Na pewno się przyda.

22.00-00.00 - "Stare, znane, zapomniane" - Tym razem sięgniemy do debiutanckiego albumu amerykańskiej formacji The Knack "Get The Knack" z 1979 roku, który zawiera największy przebój w historii grupy "My Sharona". Dotarł na szczyt Billboard Hot 100, na 1 miejsce w Kanadzie oraz Australii. Przedstawimy również historię nieistniejącej kanadyjskiej formacji One to One i ich debiutancki LP "Forward Your Emotions" z 1985 roku.


..

11.00 - "W poszukiwaniu ideału - galeria bohaterów Konkursu Chopinowskiego" - Róża Światczyńska [PREMIERA]

Druga część dyptyku poświęconego Piotrowi Palecznemu. Pianista 10 maja skończył 76 lat a 5 maja otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. 

14.00 - "Metafizyka Chopinowska" - Kamila Stępień-Kutera [PREMIERA]

Druga generacja romantyków na Ukrainie tworzyła się na przełomie XIX i XX wieku - koniec późno rozkwitłego na tych ziemiach muzycznego stylu romantycznego zbiegł się z szybko rozwijającymi się prądami modernistycznymi, szczególnie z ekspresjonizmem. W bohaterem audycji będzie główna postać tego czasu przełomu, zamykająca zarazem ten krótki przegląd muzyki ukraińskiego romantyzmu - Borys Latoszyński.

18.00 - "Złoty wiek muzyki kameralnej" - dr Danuta Gwizdalanka [PREMIERA]

Trzecia audycja z mini-cyklu poświęconego wybitnym kameralistom związanym z Odessą.

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU

Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. W poniedziałek poznamy finalistów plebiscytu

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2022 00:01
To już ostatnie dni oczekiwania na finałową dziesiątkę Nieprzeciętnych 2022. Wybór jury poznamy już w poniedziałek 16 maja o godzinie 6.00. Wtedy też rozpocznie się głosowanie. Kto zostanie Nieprzeciętnym 2022? Zwycięzcę poznamy 23 czerwca. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa festiwal Nowa Tradycja. W programie konkurs i specjalne muzyczne projekty

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 06:00
Po niemal dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Polskie Radio zaprasza na kolejną odsłonę corocznego folkowego święta, czyli Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", który odbywa się w tradycyjnej formie - w studiu koncertowym, z udziałem gwiazd oraz publiczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transcendentalne Kurbasy na festiwalu "Nowa Tradycja". Transmisja w sobotę

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 20:00
Zapraszamy na transmisję z 24. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", który z rozmachem powraca po pandemicznej przerwie. Sobotni wieczór uświetni zespół Kurbasy z Ukrainy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert duetu Cukier w Czwórce [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 18:00
Duet Cukier, czyli Amadeusz Krebs i Bartek Caboń, zagrał na scenie Czwórki. To koncert pełen energii, który warto przeżyć jeszcze raz.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sutari & Bastarda na festiwalu "Nowa Tradycja". Transmisja dziś wieczorem

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2022 20:00
Zapraszamy na transmisję z 24. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", który z rozmachem powraca po pandemicznej przerwie. Drugi dzień koncertowy zamknie Sutari & Bastarda. Słuchaj w Dwójce i oglądaj na stronach Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystian Ochman w finale Eurowizji! "Wykorzystałem adrenalinę" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 16:12
Krystian Ochman to w ostatnich godzinach najgorętsze nazwisko polskiej muzyki. Tuż przed próbami do finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2022 artysta, w wywiadzie udzielonym Programowi 1 Polskiego Radia, skomentował swój sukces. - Wykorzystałem adrenalinę. Chciałem wypełnić scenę nie tylko głosem, ale również scenografią - mówił w "Muzycznej Jedynce". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc Muzeów 2022. Piotr Gliński: impreza, którą bardzo lubi polska publiczność

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 17:00
- Noc Muzeów to impreza, którą bardzo lubi publiczność. Tysiące Polaków uczestniczy w tym wydarzeniu. To są nie tylko muzea. To galerie, zespoły muzyczne, teatry - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń