X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Dezinformacja i fake newsy dotyczące wojny. NASK przypomina o weryfikacji podejrzanych treści

22.03.2022 09:06
Państwowy instytut badawczy NASK ostrzega, że w ostatnim czasie pojawiło się wiele dezinformacji i fake newsów na temat wojny na Ukrainie. Eksperci radzą krytyczne patrzenie na pojawiające się treści.
NASK ostrzega przed dezinformacją dot. Ukrainy i zaleca krytyczne podejście do treści w internecie
NASK ostrzega przed dezinformacją dot. Ukrainy i zaleca krytyczne podejście do treści w internecieAnna Shalam/Shutterstock

"Miejmy na uwadze, że narażeni na dezinformację jesteśmy w każdym momencie. Należy krytycznie traktować wszelkie podejrzane treści w internecie. Takie podejście pozwoli nam nie stać się narzędziem w rękach autorów akcji dezinformacyjnych - przekazała Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa na administrowanym przez siebie profilu #WłączWeryfikację na Twitterze.

Jak dodano, w ostatnim czasie pojawiło się wiele dezinformacji i fake newsów na temat wojny na Ukrainie. [...] "Zgłaszajmy podejrzane profile do administracji mediów społecznościowych" - radzą eksperci z instytutu.

NASK podkreślił również, by pamiętać o weryfikacji treści zamieszczanych w internecie, szczególnie tych, które wydają się kontrowersyjne. Zaznaczono ponadto, że jeżeli ktoś padł ofiarą manipulacji i powielił fake newsa, powinien sprostować przekazane treści.

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa jest państwowym instytutem badawczym nadzorowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. 

 

PAP/dad

"Fejkoodporni". Szef MON zainaugurował kampanię przeciw dezinformacji

28.01.2022 18:11
Jak wynika z raportu dotyczącego podatności na dezinformację, mieszkańcy obszarów przygranicznych częściej wierzą w fakenewsy. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował kampanię społeczną pod hasłem "Fejkoodporni", dotyczącą zagrożeń, które niesie dezinformacja.

Jak Polacy reagują na fake newsy? Zaskakujące wyniki raportu

16.02.2022 12:00
Jak reagujemy na nieprawdziwe informacje? Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej (ACKS) zleciło badania podatności Polaków na dezinformację na przykładzie kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Wśród wyników badań znalazły się wnioski dotyczące naszych reakcji na fake newsy i podatność na dezinformację w zależności od odległości od centrum wydarzeń.

Kreml infekuje świat kłamstwem. Sprawdź, jakie są główne linie rosyjskiej propagandy

17.03.2022 12:18
Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych ostrzega przed rosyjską propagandą dotyczącą wojny na Ukrainie. "Rosja otwarcie kłamie na ten temat" - napisał w komunikacie.