X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Watykańska nagroda dla założyciela Poznańskich Słowików

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 21:12
Ennio Morricone - włoski twórca muzyki filmowej i Stefan Stuligrosz - dyrygent, założyciel chóru Poznańskie Słowiki - otrzymają od prezydenta Papieskiej Rady ds. Kultury kard. Gianfranco Ravasiego medal Per Artem ad Deum (Przez Sztukę do Boga).
Stefan Stuligrosz na tle chóru Poznańskie Słowiki podczas koncertu w kościele Najświętszego Serca Jezusa w Śremie.
Stefan Stuligrosz na tle chóru "Poznańskie Słowiki" podczas koncertu w kościele Najświętszego Serca Jezusa w Śremie.Foto: KrejZii/wikipedia

Uroczystość odbędzie się 29 września w ramach Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SacroExpo.

Prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń zapowiedział, że podczas koncertu z udziałem obu laureatów zabrzmią ich utwory. Wykona je orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej i chór chłopięco-męski Poznańskie Słowiki.

Kapituła konkursu towarzyszącego SacroExpo nagradza od ośmiu lat twórców, którzy w sposób trwały i znaczący przyczynili się do rozwoju sztuki i kultury europejskiej, promując więzi z Kościołem oraz pogłębiając dialog między różnymi kulturami współczesnego świata.

Andrzej Mochoń poinformował, że Ennio Morricone uhonorowany zostanie medalem "za geniusz tworzenia kameralności nacechowanej liryzmem i prostotą przez wydobywanie dźwięków, które kocha cały świat", natomiast Stefana Stuligrosza "za optymizm i konsekwencję na drodze do wolności dusz”.
Poczet dotychczasowych laureatów watykańskiego medalu tworzą: architekt Stanisław Niemczyk, reżyser Krzysztof Zanussi, kompozytor Wojciech Kilar, twórca Sceny Plastycznej KUL Leszek Mądzik, rzeźbiarz Stanisław Słonina, rzeźbiarz i projektant Dobrosław Bagiński oraz krakowska pracownia witraży Furdyna.

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SacroExpo w Kielcach to największa tego typu impreza w Europie - gromadzi co roku ponad 250 wystawców z kilkunastu krajów.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

(pp)

Czytaj także

"Pozostańcie wierni Bogu, Krzyżowi i Ewangelii"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2012 15:03
W trakcie audiencji generalnej w Watykanie Benedykt XVI wyraził zadowolenie, że tak wielu Polaków przybyło do Rzymu na obchody pierwszej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ilu Polaków przekazałoby 0,3 proc. podatku Kościołowi?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 15:20
Prawie 60 procent Polaków opowiada się za umożliwieniem przekazania 0,3% podatku dochodowego na rzecz wybranego kościoła i za likwidacją Funduszu Kościelnego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowosielski trafił do Pałacu Prezydenckiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 13:36
Obrazy Jerzego Nowosielskiego zdobią jedną z sal Pałacu Prezydenckiego. Prezydent Bronisław Komorowski, który otwierał wystawę, powiedział, że z niepokojem myślał o tym pomyśle.
rozwiń zwiń
Czytaj także

PiS i SP: Szumilas, przywróć religię w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 07:28
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski domagają się od minister edukacji Krystyny Szumilas wyjaśnień w sprawie usunięcia lekcji religii z ramowych planów nauczania. Przygotowali już dezyderat - czytamy w "Naszym Dzienniku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Fatimie powstało supernowoczesne centrum

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 20:59
W miejscu, gdzie niemal sto lat temu Matka Boska ukazała się pastuszkom, powstało centrum multimedialne.
rozwiń zwiń