Polskie Radio
Section05
Acta 2

Publicysta: to jasna deklaracja, że wolność będzie zachowana

- Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku padła jasna deklaracja ze strony Jarosława Kaczyńskiego, że jeśli ta partia nadal będzie rządzić, to PiS zaimplementuje dyrektywę ACTA2 w ten sposób, żeby wolność była zachowana – powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac, dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  konwencja PiS w Gdańsku POLSKA Prawo i Sprawiedliwość polityka dyrektywa UE o prawach autorskich Acta 2 Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki wybory do Parlamentu Europejskiego

Premier: będziemy walczyć o wolność słowa w internecie

- Wybory do Parlamentu Europejskiego i parlamentu krajowego wytyczą drogę rozwoju Polski i określą, w którym kierunku pójdzie Europa - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej partii w Gdańsku. - Chcemy, żeby Europa była płaszczyzną wolności i równości - żeby nie była Europą "spod lady", dla wybranych, tylko Europą z górnej półki, dla wszystkich - zadeklarował premier.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Acta 2 polityka konwencja PiS w Gdańsku

ACTA2. "Zgodziliśmy się, by sprawdzano, co możemy czytać"

- Po cichu zgodziliśmy się na to, żeby ktoś sprawdzał i regulował, co mamy prawo czytać. To jest zawsze niebezpieczny moment w historii cywilizacji - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). O unijnej dyrektywie o prawach autorskich mówili też Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy") i Agaton Koziński ("Polska The Times").
Zobacz więcej na temat:  Acta 2 dyrektywa UE o prawach autorskich prawa autorskie POLSKA

Ryszard Legutko: więcej zagrożeń niż korzyści z "ACTA2"

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Legutko mówi, że przyjęta przedwczoraj w Parlamencie Europejskim dyrektywa cyfrowa niesie ze sobą więcej zagrożeń niż korzyści. Dyrektywa, nazywana przez jej przeciwników ACTA2, nakłada między innymi na strony internetowe obowiązek filtrowania treści pod kątem tego, czy nie zostały nielegalnie skopiowane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Legutko Prawo i Sprawiedliwość Europarlament Acta 2 dyrektywa UE o prawach autorskich Unia Europejska

Publicysta: ACTA2 to dla małych mediów śmiertelne zagrożenie

– W regulacjach, obostrzeniach i prawdopodobnie chęci załatwiania wielu interesów lobbingowych posuwamy się tak daleko, że zaczyna to budzić coraz większy niepokój. Powoli ocieramy się o granice absurdu – odniósł się do dyrektywy zwanej ACTA2 Mariusz Gierej z serwisu mPolska24.pl. Na ten temat wypowiedział się również Marcin Makowski z tygodnika "Do Rzeczy" i Wirtualnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Acta 2 Unia Europejska cyfryzacja internet

Jan Pietrzak o ACTA2: jestem absolutnym wrogiem cenzury

- Całe życie prześladowała mnie cenzura. Ostatnie dziesięć lat przeżyłem dzięki internetowi, ponieważ wszędzie byłem zakazany. Była wolność słowa, ale nie dla mnie. W ostatnich dwóch, trzech latach to się zmieniło. Jestem przeciwnikiem wszelkiej cenzury, zwłaszcza w intrenecie, który jest strefą wolności słowa – mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Acta 2

"Debata dnia". Kontrowersje wokół ACTA2

PE poparł dyrektywę o prawach autorskich, która w założeniu ma nałożyć na strony internetowe obowiązek przeciwdziałania piractwu internetowemu. Zdaniem Mateusza Baczyńskiego (Onet.pl) "wokół tej ustawy narosło wiele mitów", Adam Borowski ("Gazeta Polska Codziennie") uważa, że jest to "narzędzie dla polityków, by kontrolować niewygodne treści na portalach".
Zobacz więcej na temat:  polityka Acta 2 dyrektywa UE o prawach autorskich Unia Europejska POLSKA nauczyciel Związek Nauczycielstwa Polskiego