Polskie Radio
Section05
Jacek Żalek

Czy zmiany w wyborach samorządowych są potrzebne?

Nie cichnie dyskusja wokół zmian zapowiadanych przez Prawo i Sprawiedliwość w kwestii zasad przeprowadzania wyborów samorządowych. Czy powinny się odbyć tydzień przed lub tydzień po 11 listopada oraz czy potrzebne są np. dwie komisje? Na pytania odpowiadali goście "Pulsu Trójki": Jacek Żalek, wiceprzewodniczący klubu PiS, oraz poseł Jacek Wilk z klubu Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Jacek Żalek Jacek Wilk PiS Kukiz’15 wybory samorządowe

Prezes PiS w Pałacu Prezydenckim. Komentarze polityków

- Oczekuję komunikatu, że prace pana prezydenta nad ustawami reformującymi sądownictwo korespondują z oczekiwaniami koalicji rządzącej i Zjednoczonej Prawicy - mówił Jacek Żalek (Zjednoczona Prawica). - Prawo i Sprawiedliwość ma gigantyczny problem - stwierdził Marcin Kierwiński (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Łukasz Walewski Marcin Kierwiński Jacek Żalek reforma sądownictwa Jarosław Kaczyński Andrzej Duda prezydent

„Opozycja ma jeszcze czas, by pójść po rozum do głowy”

Sejm zbierze się w środę na pierwszym w nowym roku posiedzeniu. Tymczasem politycy Platformy Obywatelskiej mówią o konieczności kontynuowania protestu w parlamencie w obecnej formie. – Do 12:00 jest czas, żeby pójść po rozum do głowy. Pytanie, czy opozycja będzie chciała współpracować, czy w imię swoich partykularnych interesów kontynuować awanturę – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jacek Żalek, wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość polityka sejm pr24 Sejm protest Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Ryszard Petru Nowoczesna Senat Jacek Żalek PiS

Kto zakończy spór polityczny w Sejmie?

- Najważniejsza jest dla nas Polska - to, żeby przyjmować ustawy zgodnie z prawem i by to wszystko mogło być oceniane przez opinię publiczną. A do tego jest potrzebna obecność dziennikarzy w Sejmie - mówił o działaniach opozycji Jan Grabiec, poseł PO. - Znaczenie tego protestu nie ma wymiaru obrony zasad demokracji - odpowiedział poseł PiS Jacek Żalek.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Trójka Jacek Żalek Jacek Wilk Katarzyna Lubnauer Jan Grabiec Marek Sawicki