Polskie Radio
Section05
Jacek Żalek

"Styl wiecowo-klubowy". Żalek o manifestacji w Warszawie

- Nasza kultura polityczna zaczyna się upodabniać do stylu wiecowo-klubowego. To jest rodzaj ustawki kibolskiej - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Żalek, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, o politykach i celebrytach przemawiających podczas manifestacji poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Polska w Unii Europejskiej opozycja Jacek Żalek Magdalena Ogórek

Dwaj politycy Partii Republikańskiej wejdą do rządu. Adam Bielan podał nowe informacje

- Dwaj politycy Partii Republikańskiej będą ministrami - Kamil Bortniczuk i Michał Cieślak. Jacek Żalek pozostanie wiceministrem - powiedział europoseł i prezes Partii Republikańskiej Adam Bielan. Dodał, że w poniedziałek wieczorem parlamentarzyści jego partii spotkają się z prezydentem Andrzejem Dudą.
Zobacz więcej na temat:  Partia Republikańska Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica rząd Mateusza Morawieckiego Adam Bielan kamil bortniczuk Jacek Żalek polityka POLSKA

"Interesy z Rosją kneblują im usta". Jacek Żalek wskazał powody bierności UE wobec Białorusi

- Interesy państw członkowskich Unii Europejskiej, które są związane z relacjami z Rosją, niestety kneblują im usta - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Żalek, parlamentarzysta Zjednoczonej Prawicy. Sytuację na Białorusi skomentowała również Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Europa ŚWIAT Jacek Żalek Agnieszka Dziemianowicz-Bąk Magdalena Ogórek

Wyproszenie Jacka Żalka z TVN. Publicysta: absolutny skandal dziennikarski

- To, w jaki sposób stacja TVN postąpiła z Jackiem Żalkiem, jest skrajnym opowiedzeniem się po stronie ekstremalnej ideologii - powiedział Bogumił Łoziński, publicysta "Gościa Niedzielnego", który odniósł się do wydarzenia, jakie miało miejsce w czasie programu komercyjnej stacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Magdalena Złotnicka Bogumił Łoziński Jacek Żalek TVN LGBT wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020

"To nie dziennikarstwo, to zaangażowanie polityczne". Jacek Żalek o wyproszeniu z TVN

- Program nie pozostawia złudzeń, że to nie dziennikarstwo tylko przejaw zaangażowania politycznego. TVN od dawna uchodzi za największą opozycyjną partię polityczną w Polsce. Szkoda, że w TVN język propagandy wyparł język dialogu i poszukiwania prawdy - mówił w rozmowie z Onetem Jacek Żalek, komentując przerwane przez Katarzynę Kolendę-Zaleską "Fakty po Faktach", których był gościem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Żalek polityka LGBT TVN

"Jarosław Gowin unika spotkania". Poseł Porozumienia o sytuacji w partii

- Jarosław Gowin od tygodnia unika spotkania z posłami Porozumienia. Mam nadzieję, że przed głosowaniem nad stanowiskiem Senatu do ustawy ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich dojdzie do tego spotkania - powiedział w środę poseł Porozumienia Jacek Żalek.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce POLSKA Jarosław Gowin Porozumienie Jarosława Gowina Jacek Żalek infografika

NASZ WYWIAD "Spór o to, jak rozumiemy dobro Polski". Jacek Żalek o podziałach w Porozumieniu

W czwartek Sejm ma rozpatrzyć wniosek Senatu o odrzucenie ustawy przewidującej wyłącznie korespondencyjną formę głosowania w tegorocznych wyborach prezydenckich. Nie wiadomo, jak zagłosuje w tej sprawie Porozumienie (18 posłów), które wchodzi w skład klubu parlamentarnego PiS (235 posłów). Poseł partii Jacek Żalek domaga się od Jarosława Gowina zwołania spotkania parlamentarzystów ugrupowania. - Mam nadzieję, że tak się stanie, a następnie w oparciu o większość głosów, podejmiemy wspólną decyzję w sprawie ustawy dotyczącej wyborów korespondencyjnych - mówi portalowi PolskieRadio24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Żalek Porozumienie Jarosława Gowina

Żalek: Polacy nie są antysemitami, oddawaliśmy życie za ratowanie Żydów

- To Stalin wprowadził do obiegu przekonanie o polskim antysemityzmie. Ten rzekomy antysemityzm miał usprawiedliwić na arenie międzynarodowej mordowanie Polaków zaangażowanych w walce z Niemcami - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Żalek z PiS. W audycji wziął udział również Maciej Gdula z Lewicy, który przyznał, że "nie możemy zapominać o ciemnych kartach naszej historii".
Zobacz więcej na temat:  polityka Antoni Trzmiel Jacek Żalek Maciej Gdula PiS lewica

T. Latos: władze PiS i premier oczekują dymisji szefa NIK

- Marian Banaś śpi spokojnie i uważa, że nic się nie stało. Wszystko wskazuje na to, że jednak się stało - powiedział Tomasz Latos z PiS. W debacie wzięli również udział: Paweł Poncyliusz (KO), Jacek Żalek (Porozumienie) oraz Agnieszka Dziemianowicz- Bąk (posłanka bezpartyjna, klub Lewicy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Tomasz Latos partia Razem Jacek Żalek koalicja obywatelska Marian Banaś CBA

Poseł PiS: to PO podnosiła VAT. Zarzuty opozycji są kuriozalne

- Platforma Obywatelska podnosiła VAT i rozumiem, że to nie były pozorne działania. A teraz według opozycji obniżanie podatków przez PiS jest takim pozornym działaniem - mówił Jacek Żalek (PiS) na antenie Jedynki. Z kolei Marta Wcisło (KO) stwierdziła, że "przedsiębiorcy oczekują innych rozwiązań".
Zobacz więcej na temat:  ZUS firma Prawo i Sprawiedliwość rząd Mateusza Morawieckiego reformy Jacek Żalek Marek Mądrzejewski POLSKA przedsiębiorca

Marek Pęk: chcemy, by wreszcie dyskutowano o programach

Jarosław Kaczyński zaproponował "zakończenie wojny w Polsce". Zdaniem Andrzeja Czerwińskiego (PO) jest to "gra na pewnych uczuciach", Marek Pęk (PiS) uważa, że ta inicjatyw to "pewne przywrócenie normalności". Grzegorz Długi (Kukiz'15) "nie do końca ufa, że to cokolwiek zmieni". - Gesty w polityce mają duże znaczenie - ocenił z kolei Jacek Żalek (Porozumienie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio debata PiS Kukiz'15 wybory parlamentarne Platforma Obywatelska Porozumienie Jarosława Gowina Jacek Żalek

"Debata Jedynki". Kto zawinił w sprawie śmierci dziecka?

Śmierć 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka zszokowała całą Polskę. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko było katowane i zmarło w wyniku wewnętrznego krwotoku. Prokuratura ustala nie tylko jak doszło do tych wydarzeń, ale wszczęła również śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych. Czy można było uniknąć tej tragedii?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sąd dziecko Antoni Trzmiel Barbara Dolniak Jacek Żalek

K. Lipiec: ciężar ochrony klimatu musi być sprawiedliwy

Na ostatnim unijnym szczycie Polska zablokowała wprowadzenie zapisu, który mówi, że kraje unijne powinny osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r. Wywołało to dyskusję związaną z kwestią ograniczania emisji dwutlenku węgla. - Ciężar związany z poniesionymi kosztami ochrony klimatu i wprowadzania nowoczesnej energetyki musi być rozłożony sprawiedliwie - powiedział w "Debacie Jedynki" poseł Krzysztof Lipiec (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA klimat Unia Europejska dwutlenek węgla Józef Brynkus Jacek Żalek Antoni Trzmiel polityka ochrona środowiska