Polskie Radio
Section05

Andrzej Śliwka

NA ŻYWO Afera wizowa. Trwa pierwsze posiedzenie komisji. Spór między posłami [TRANSMISJA]

We wtorek ruszyły prace sejmowej komisji śledczej ds. afery wizowej. Przewodniczący Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej powiedział, że skala nadużyć w tej sprawie jest dużo większa niż do tej pory zakładano. Z taką oceną sytuacji nie zgadzają się zasiadający w komisji posłowie Prawa i Sprawiedliwości, według których afera została sztucznie wykreowana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wizy polityka Piotr Wawrzyk MSZ dyplomacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych wiza Michał Szczerba Piotr Kaleta koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość komisja śledcza

Opozycja mówi o "złej sytuacji" finansów państwa. Andrzej Śliwka: robią to, by nie realizować swoich obietnic

- Politycy opozycji sugerujący, że sytuacja finansów publicznych jest zła, szkodzą Polsce. Mówienie takich rzeczy jest po prostu nieodpowiedzialne. Jeśli opozycja dojdzie do władzy, będzie twierdziła, że nie ma pieniędzy na realizację ich obietnic wyborczych - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł elekt Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Śliwka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka finanse publiczne opozycja

PR24 PO za relokacją migrantów. Andrzej Śliwka: to niebezpieczna gra naszym bezpieczeństwem

- Polacy jeszcze za mało wiedzą, jakie jest zagrożenie z powodu relokacji migracji, mało wiedzą o dzielnicach, do których nie może wchodzić policja. To nie jest tak, że to przez Polaków będą wybierane osoby, które mają być relokowane do Polski; do Niemiec czy Francji przybyli migranci, których nikt nie sprawdzał - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie

PR24 Poseł KO mówi o odstąpieniu od umowy na polski atom. Wiceminister aktywów państwowych: to bardzo raduje Rosję

- Wizja, którą nakreśliła Urszula Zielińska w sprawie elektrowni jądrowej w Polsce to działanie, które bardzo raduje Federację Rosyjską. Bo to podważa fundamenty bezpieczeństwa energetycznego Polski - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska energia atomowa Rosja

Von der Leyen jak Merkel ws. migrantów. Wiceminister aktywów państwowych: polityka "herzlich willkommen 2.0"

- Maski opadły i to po raz kolejny. Ursula von der Leyen powtórzyła manewr, który niegdyś wykonała Angela Merkel. Prowadzi politykę "herzlich willkommen 2.0". To jest polityka błędna - mówił w audycji "W samo południe" wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, komentując słowa szefowej Komisji Europejskiej wypowiedziane w niedzielę na Lampedusie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa migracja Unia Europejska Komisja Europejska kryzys migracyjny 2023 Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska PO Donald Tusk Ewa Kopacz imigranci w Europie Lampedusa Ursula von der Leyen polityka Angela Merkel Niemcy Paweł Zieliński

PR24 "Chcemy budować i rozwijać polski przemysł zbrojeniowy". Wiceminister o spółkach Skarbu Państwa

- Politycy i menadżerowie w czasach rządów PO i PSL traktowali spółki Skarbu Państwa jako zło konieczne i tak też nimi zarządzali. My mamy inną filozofię, chcemy, by pewne segmenty życia gospodarczego opierały się na tych podmiotach, bo jest to gwarancja bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Śliwka, wiceminister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Europa Wojsko Polskie Polska Grupa Zbrojeniowa bezpieczeństwo Ministerstwo Aktywów Państwowych Ministerstwo Obrony Narodowej Adrian Klarenbach GOSPODARKA