Polskie Radio
Section05
Cezary Wyszyński

"To bardzo dobre zmiany". Cezary Wyszyński z fundacji VIVA o ustawie ws. ochrony zwierząt

- Nie da się ocenić tej propozycji inaczej, niż jako bardzo dobrą. To są wszystko bardzo potrzebne zmiany, o których mówimy od lat jako organizacje zajmujące się ochroną zwierząt (...). Na pewno wprowadzenie takich przepisów chroniłoby zwierzęta w Polsce znacznie lepiej niż teraz - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Wyszyński z fundacji VIVA.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Błażej Prośniewski VIVA! Akcja dla zwierząt ochrona zwierząt zwierzęta Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka

"Wyżywanie się na zwierzętach to wyżywanie się na słabszych"

Nowelizację przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Jej celem ma być zapobieganie popełnianiu kolejnych przestępstw wobec zwierząt i poprawa ich ochrony. Resort proponuje też zaostrzenie kar za zabijanie i znęcanie się nad zwierzętami - z dwóch do trzech lat więzienia. W przypadku czynów ze szczególnym okrucieństwem - z trzech do pięciu lat. O ustawie o ochronie zwierząt mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Wyszyński z Fundacji VIVA.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta zwierzęta domowe prawa zwierząt Ministerstwo Sprawiedliwości VIVA! Akcja dla zwierząt

Wielka akcja pomocy koniom ze Skaryszewa

Coraz bliżej tegorocznej odsłony targów koni hodowlanych w Skaryszewie pod Radomiem. Organizacje pozarządowe alarmują, że od lat dochodzi tam do łamania ustawy o ochronie zwierząt. W tym roku organizowana jest zbiórka pieniędzy na wykup koni. Jeśli będzie dostateczna ilość środków - fundacja "Tara" chce wykupić wszystkie zwierzęta. 
Zobacz więcej na temat:  konie prawa zwierząt społeczeństwo obywatelskie VIVA! Akcja dla zwierząt zwierzęta

Wystawa w Warszawie. "Chcemy zwrócić uwagę na los zwierząt"

Psy, koty, krowy, konie, lisy czy kozy. Podopieczni Fundacji VIVA, która walczy o respektowanie praw zwierząt, są bohaterami fotografii prezentowanych w oknach jednej z kamienic na warszawskim Nowym Świecie. – Chcemy za pomocą wystawy zwrócić uwagę na los tych zwierząt – mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Wyszyński, przedstawiciel organizacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawa zwierząt zwierzęta zwierzęta domowe