Polskie Radio
Section05
Chojnice

Zwolennicy opozycji przerywali wystąpienie prezesa PiS. Jarosław Kaczyński: my spotkań Tuska nie zakłócamy

- Po prostu chcemy mieć spokojne spotkania - to prawo wszystkich polskich obywateli - powiedział Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia w Chojnicach. Lider PiS skomentował w ten sposób zamieszanie na sali. - My spotkań Tuska nie zakłócamy, my nie organizujemy awanturników i różnego rodzaju lumpów, żeby doprowadzali do tego rodzaju sytuacji - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński regiony Prawo i Sprawiedliwość Chojnice

TYLKO U NAS Pożar hospicjum w Chojnicach. "Ofiar mogło być więcej"

- Akcja ratownicza była bardzo trudna z uwagi na okoliczności, w jakich doszło do pożaru. Pożar gasiło 14 zastępów i ponad 40 strażaków. Duże utrudnienie akcji powodowało bardzo silne zadymienie także poza budynkiem hospicjum - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Frątczak, rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Chojnice regiony pożar straż pożarna policja Paweł Frątczak Krzysztof Grzybowski

Szef MSWiA: bezpośrednia łączność na obozach harcerskich

Ponad 550 razy interweniowali w ciągu ostatniej doby strażacy, usuwając skutków podtopień i wichur. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, opady deszczu przechodziły przez obszar całego kraju, ale najbardziej intensywnie padało na południu. Wciąż obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne IMGW dla województw śląskiego i małopolskiego. – Służby, wojewodowie, a także zespoły zarządzania kryzysowego w powiatach i gminach są przygotowane – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak IMGW MSWiA nawałnica Hanna Gronkiewicz-Waltz Chojnice pogoda