Polskie Radio
Section05
Danuta Dmowska-Andrzejuk

Przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi. Danuta Dmowska-Andrzejuk: zależy nam, aby sport wrócił do życia

W środę 3 czerwca, biuro Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz siedzibę Superligi  Sp. z o.o. odwiedziła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz oraz kierownictwo ZPRP i Superligi Sp. z o.o. Podczas wizyty rozmawiano o kierunkach rozwoju i systemie szkolenia w piłce ręcznej, a także bezpiecznym powrocie na boiska oraz normalizacji rozgrywek krajowych i międzynarodowych w nowym sezonie.  
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka ręczna Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu

Premier: potrzebujemy więcej zadaszonych boisk, niech dzieci grają cały rok

Podczas wizyty w Wiśniowej Górze premier Mateusz Morawiecki podkreślił konieczność zwiększenia liczby zadaszonych boisk, na których przez cały rok mogłyby trenować dzieci i młodzież. W Gminnym Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym, który otrzyma dofinansowanie w ramach pilotażowego programu zadaszenia pełnowymiarowych boisk piłkarskich, premier mówił, że Polsce potrzeba jak najwięcej takich obiektów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Mateusz Morawiecki kancelaria premiera ministerstwo sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk

Wesela w dobie pandemii. Premier: decyzja o zwiększeniu liczby osób na razie nie zapadła

- Rząd na razie nie podjął decyzji pozwalającej na udział w weselach większej liczby osób - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Ta kwestia ma zależeć od dalszego rozwoju epidemii, podobnie jak otwarcie siłowni i kubów fitness, o czym poinformowała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 społeczeństwo premier Mateusz Morawiecki Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu POLSKA infografika

Kiedy wróci Ekstraklasa? Premier czeka na propozycję PZPN i zapowiada mecze bez kibiców

Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy zostaną wznowione najwcześniej za miesiąc, a mecze będą rozgrywane bez publiczności - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że czeka na propozycję ze strony PZPN, jak mógłby wyglądać powrót do gry.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa koronawirus PZPN Mateusz Morawiecki Zbigniew Boniek Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu

Spotkanie na szczycie ws. polskiego sportu. Mateusz Morawiecki, Danuta Dmowska-Andrzejuk i Zbigniew Boniek

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił na spotkanie minister sportu Danutę Dwowską-Andrzejuk oraz prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. Tematem rozmów było m.in. umożliwienie sportowcom wznowienia przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio i wznowienie piłkarskich rozgrywek, w tym Ekstraklasy.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna koronawirus Koronawirus w Polsce SPORT Danuta Dmowska-Andrzejuk Zbigniew Boniek Mateusz Morawiecki

Polski sport ruszy 20 kwietnia? Na początek otwarcie Centralnych Ośrodków Sportu

Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk w rozmowie z TVP Sport przyznała, że od 20 kwietnia może ruszyć "odmrażanie" polskiego sportu. Jesteśmy przygotowani, bo złożyłam propozycję, jak moglibyśmy powoli "odmrażać" naszych sportowców, z naciskiem na tych najwybitniejszych - powiedziała. Jako pierwsze miałyby zostać otwarte Centralne Ośrodki Sportu. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Danuta Dmowska-Andrzejuk ministerstwo sportu koronawirus Koronawirus w Polsce

Polscy sportowcy wracają do kraju. Jednak nie wszyscy

"W Portugalii wszystko zamknięte - siłownie, rzutnie i całe kompleksy sportowe, loty do Polski - odwołane. Gdyby nie pomoc Pana Premiera oraz Pani Minister Sportu, nie wiem, czy byłaby szansa, by wrócić do kraju". Polscy sportowcy, którzy utknęli w wielu miejscach na świecie z powodu ograniczenia ruchu lotniczego w związku z pandemią koronawirusa, wracają do kraju. Nie wszyscy jednak, niektórzy zdecydowali inaczej.  
Zobacz więcej na temat:  SPORT Koronawirus w Polsce koronawirus Marcin Lewandowski Adam Kszczot Danuta Dmowska-Andrzejuk Maciej Kot Kamil Stoch

Dylematy polskich sportowców. Wracać do kraju czy nie?

Wielu polskich sportowców, którzy w momencie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa, startowali bądź trenowali poza granicami Polski stanęło przed dylematem - wracać do kraju, a jeżeli tak, to jak? Część z nich już wróciła i poddała się kwarantannie domowej, inni czekają na powrót, bo nie mogą opuścić miejsc, w których przebywają. Są też tacy, którzy zdecydowali, że na razie nie wracają.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Koronawirus w Polsce koronawirus Marcin Lewandowski Adam Kszczot Danuta Dmowska-Andrzejuk Maciej Kot Kamil Stoch