X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Dawid Jackiewicz

Prezes PiS ocenia ministrów i podsumowuje rok rządów

- Ambicje to kwestia czysto prywatna i trzeba je podporządkować ogólnemu projektowi. Jeżeli Morawiecki odniesie sukces, to będzie to wielki osobisty sukces także Beaty Szydło - mówi prezes PiS w rozmowie z "Onet.pl". Jarosław Kaczyński przyznaje, że przed rekonstrukcją rządu dochodziło do tarć między między premier a wicepremierem.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Beata Szydło Dawid Jackiewicz Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość Rząd RP

Rekonstrukcja rządu. "Uderza brak planu zmian"

- Jeżeli dopiero co mieliśmy dymisję ministra skarbu i poleciała jedna głowa, to rodzi się pytanie dlaczego nie można było przygotować kompleksowego zestawu zmian - mówił w "Debacie Jedynki" Jarosław Kuisz z "Kultury Liberalnej".
Zobacz więcej na temat:  Adrian Stankowski Antoni Macierewicz Beata Szydło Dawid Jackiewicz Jarosław Kaczyński Jarosław Kuisz Jerzy Jachowicz Michał Rachoń ministerstwo skarbu państwa Prawo i Sprawiedliwość rząd

Polityczne skutki kontrowersji wokół spółek skarbu państwa

Nie milkną kontrowersje wokół spółek skarbu państwa, gdzie wysokie stanowiska mają zajmować osoby związane z obecnym obozem rządzącym. Zdymisjonowany został już minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz, ze stanowiska w Radzie Nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej zrezygnował także były już rzecznik ministra obrony narodowej Bartłomiej Misiewicz. O sprawie rozmawiali w Debacie Dnia Piotr Pałka (Rebelya.pl) i Łukasz Rogojsz (Newsweek.pl).
Zobacz więcej na temat:  Dawid Jackiewicz ministerstwo skarbu państwa PiS polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Bartłomiej Misiewicz Platforma Obywatelska Jarosław Kaczyński

Jaka przyszłość spółek Skarbu Państwa?

Dawid Jackiewicz został w czwartek odwołany z funkcji ministra skarbu. Resort skarbu będzie działał do końca roku. Nadzór nad nim przejmie szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. O wątpliwościach, co do przyszłego zarządzania spółkami skarbu państwa rozmawiali w Pulsie Gospodarki Adam Ruciński (Prezes Firmy Doradczej BTFG), Paweł Pelc (radca prawny) Kamil Maliszewski (Dom Maklerski mBanku).
Zobacz więcej na temat:  Dawid Jackiewicz GOSPODARKA ministerstwo skarbu państwa

Dawid Jackiewicz odwołany ze stanowiska ministra skarbu  

Premier Beata Szydło poinformowała o dymisji ministra skarbu. Zapowiedziała też, że wkrótce zostaną przedstawione założenia dotyczące harmonogramu wygaszania funkcjonowania ministerstwa, a także nowa struktura, w której zostaną umocowane spółki skarbu państwa dotychczas podlegające pod ministerstwo. Decyzję tę komentowali w Polskim Radiu 24 politolog dr Łukasz Młyńczyk (Uniwersytet Zielonogórski) i dr hab. Maciej Drzonek (Uniwersytet Szczeciński).
Zobacz więcej na temat:  Dawid Jackiewicz GOSPODARKA ministerstwo skarbu państwa PiS

Nowe oblicze polskich spółek na Forum w Krynicy

Na najbliższe dni Krynica-Zdrój, za sprawą trwającego tam XXVI Forum Ekonomicznego, stała się stolicą polskiego i europejskiego biznesu. Jak podkreśla minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz, celem resortu, jak i prezentowanych podczas forum spółek, jest pokazanie zupełnie nowego oblicza państwowych przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  Brexit Dawid Jackiewicz ekonomia forum GOSPODARKA Krynica Wojciech Dąbrowski XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy