Polskie Radio
Section05
Anders Fogh Rasmussen

Akcesja Ukrainy do Unii Europejskiej. Wołodymyr Zełenski: musimy przejść od słów do czynów

Zdaniem Wołodymyra Zełenskiego w najbliższym czasie Unia Europejska "ma szansę zrobić historyczny krok, który dowiedzie, że jej słowa o przynależności narodu ukraińskiego do rodziny europejskiej nie są puste". - W kontekście tego, że nasz kraj powinien być jej częścią, musimy przejść od słów do czynów - ocenił prezydent Ukrainy na zakończenie Szczytu Demokracji w Kopenhadze. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Unia Europejska wojna 2022 wojna na Ukrainie konflikty międzynarodowe zbrodnie wojenne demokracja Anders Fogh Rasmussen

Rosyjskie pogróżki o użyciu broni nuklearnej. B. sekretarz NATO: nasza odpowiedź będzie zdecydowana

- Putin wie, że jeśli użyłby broni masowego rażenia, czy to taktycznej broni jądrowej, czy też broni biologicznej lub chemicznej, to nasza odpowiedź będzie zdecydowana. Przegrałby Putin - powiedział Anders Fogh Rasmussen był sekretarzem generalnym NATO, odnosząc się do rosyjskich pogróżek o użyciu broni nuklearnej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO papież Franciszek Anders Fogh Rasmussen Joe Biden Ukraina Rosja wojna 2022 Europa

NASZ WYWIAD B. sekretarz NATO o Białorusi: widzę tylko jedną drogę

Nie ma wątpliwości, że Putin wywrze presję na Białoruś. Widzieliśmy już, jak Rosja naciska na władze w sprawie baz i stałe stacjonowanie rosyjskich sił na Białorusi – mówił były sekretarz NATO Anders Fogh Rasmussen, pytany o Białoruś przez portal PolskieRadio24.pl.  Dodał, że w UE i NATO jest zainteresowanie wolną i demokratyczną Białorusią. Co jeszcze mówi znany autorytet o Białorusi? Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Raport Białoruś Rosja ŚWIAT Europa Anders Fogh Rasmussen