Polskie Radio
Section05
Donald Trump

Polityczne podsumowanie tygodnia w radiowej Jedynce

Początek roku przyniósł rewolucję na polskiej scenie politycznej. Ze stanowiskami pożegnało się kilku ministrów, a decyzje o zmianie okazały się dla wielu sporym zaskoczeniem. Rekonstrukcja rządu była jednym z tematów audycji "Tydzień Kontra Tydzień", w której gościliśmy Elżbietę Zielińską z Kukiz'15, Andrzeja Kryja z PiS oraz Czesława Mroczka z PO.
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski Henryk Domański Paweł Kowal Donald Trump POLSKA

USA: Burza wokół książki o Donaldzie Trumpie

– Mamy do czynienia z burzą polityczną w Stanach Zjednoczonych – mówił w Świecie w Powiększeniu Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie. W ostatnich dniach na półki amerykańskich księgarni trafiła książka „Ogień i furia”, której autor opisuje kulisy Białego Domu pod rządami Donalda Trumpa i przedstawia prezydenta jako niezdolnego do sprawowania urzędu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump Biały Dom USA Marek Wałkuski

"Łukaszenka stara się mrugać okiem"

- To działanie o charakterze przede wszystkim finansowym, ale również ma wymiar polityczny. Prezydent Aleksander Łukaszenka stara się mrugać okiem, pokazywać, jak bardzo Białoruś się liberalizuje - proszę, można do Mińska czy Grodna wjechać bez wizy - mówił na antenie radiowej Jedynki Adam Eberhardt, dyrektor OSW.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Ślubowski Adam Eberhardt Białoruś Aleksander Łukaszenka Stany Zjednoczone Donald Trump