Polskie Radio
Section05
Elbląg

Symboliczna inauguracja budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną

W miejscowości Nowy Świat symbolicznie zainaugurowano budowę przekopu Mierzei Wiślanej. Ostatni słupek geodezyjny wkopali wspólnie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, kandydat tej partii na prezydenta Elbląga Jerzy Wilk i minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. Gościem Polskiego Radia 24 był Grzegorz Adamowicz, przewodniczący Regionu Elbląskiego NSZZ Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Mierzeja Wiślana Elbląg

Senator PO: Przekop Mierzei Wiślanej uważam za błąd

– Przekopując Mierzeję Wiślaną oddamy Rosjanom część prerogatyw dotyczących prawa poruszania się po Cieśninie Piławskiej – powiedział Kazimierz Kleina, senator Platformy Obywatelskiej. W Rozmowie Polskiego Radia 24 odniósł się w ten sposób do rządowych planów, które zakładają powstanie kanału ułatwiającego żeglugę do portu w Elblągu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mierzeja Wiślana Rosja regiony Elbląg Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi transport

Przekop Mierzei Wiślanej. "To otworzy Elbląg na świat"

Będziemy realizować przekop Mierzei Wiślanej – zapowiedział w Elblągu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zapewnił, że środki na ten cel zostały zagwarantowane w budżecie. - Czekamy z utęsknieniem na realizację tego projektu, który po II wojnie światowej jest jednym z większych dla miasta Elbląga i gmin nadzalewowych – mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Adamowicz, przewodniczący Regionu Elbląskiego NSZZ Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  Elbląg Mierzeja Wiślana turystyka Mateusz Morawiecki Polskie Radio 24