Polskie Radio
Section05
Ewa Zajączkowska-Hernik

POLSKIE RADIO 24 Happeningi w PE. Poseł PSL: powiew z parlamentów narodowych

- To pokazuje radykalny powiew z parlamentów narodowych, który przeniósł się również do Parlamentu Europejskiego - tak Andrzej Grzyb, poseł PSL i były eurodeputowany, skomentował czwartkowe wystąpienie europosłanki z Rumunii, która z kagańcem na twarzy krytykowała Ursulę von der Leyen.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa polityka Parlament Europejski Europarlament Unia Europejska Polskie Radio 24 Paweł Pawłowski Andrzej Grzyb Ursula von der Leyen

POLSKIE RADIO 24 Strefa buforowa. Gramatyka: decyzja wymaga przemyślenia

- Na jednej szali mamy bezpieczeństwo polskiej granicy, bezpieczeństwo RP, na drugiej szali mamy bezpieczeństwo przedsiębiorców, którzy tam pracują, i ludzi, którzy tam mieszkają, dla których taka decyzja będzie na pewno dużym problemem - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Gramatyka (Polska 2050), który dyskutował z Ewą Zajączkowską-Hernik (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sylwia Białek Michał Gramatyka Białoruś straż graniczna granica

Prezydent mówi o pozytywach UE. Politycy komentują orędzie

Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji 20-lecia wejścia Polski do UE, a następnie, 3 maja, przemówienie w Święto Konstytucji 3 Maja. Prowadząca "Śniadanie w Trójce" Renata Grochal oceniła, że w tym ostatnim wystąpieniu prezydent zaprezentował się jako miłośnik Unii Europejskiej i ton jego przemówienia był inny niż wcześniej. Goszczący w programie politycy inaczej interpretowali słowa głowy państwa.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Renata Grochal Stanisław Żaryn Adam Bielan Andrzej Halicki Katarzyna Kotula POLSKA