Polskie Radio
Section05
GOSPODARKA

Większy komfort podróży. Spółka PKP Intercity odebrała zmodernizowane wagony

Są nowoczesne, wyposażone w wiele wygód i udogodnień. Niedługo będą wozić pasażerów. Państwowy przewoźnik PKP Intercity odebrał właśnie 60 zmodernizowanych wagonów pasażerskich. Remont wykonało konsorcjum firm złożone z fabryki PESA w Bydgoszczy oraz zakładów remontowych w Mińsku Mazowieckim.
Zobacz więcej na temat:  kolej PKP Intercity GOSPODARKA POLSKA infrastruktura pociągi społeczeństwo

Spada stopa bezrobocia rejestrowanego. Resort rozwoju publikuje najnowsze dane

Szacowana przez MRPiT stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w kwietniu 6,3 proc., co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 0,1 punktu proc. – poinformował resort. Kwiecień jest drugim miesiącem z rzędu, gdy liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy zmniejszyła się.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezrobocie Główny Urząd Statystyczny Ministerstwo Rozwoju społeczeństwo

OZE jako droga do sprawiedliwej transformacji energetycznej. Podsumowanie Kongresu 590

Dwa dni obrad, dyskusji i rozważań. Dziesiątki paneli, setki ekspertów, analityków, zagranicznych specjalistów od geopolityki. Zakończył się Kongres 590, którego tematem przewodnim była transformacja energetyczna, przyszłość gospodarki w postpandemicznej rzeczywistości oraz rozwój infrastruktury w kontekście Krajowego Planu Odbudowy. Honorowymi gośćmi kongresu był prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Kongres 590 ekologia klimat OZE wodór energetyka energia odnawialna POLSKA

Eksperci: szczepienia w firmach i wzrost odporności pracowników poprawią nastroje przedsiębiorców

Zbliżające się szczepienia przeciwko Covid-19 w firmach to doskonały pomysł, który pomoże przedsiębiorcom w bieżącym prowadzeniu biznesu, co przy absencji z powodu choroby, szczególnie w firmach małych i średnich, sprawia wiele kłopotów - mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: dr Waldemar Kozioł z Wydziału Zarządzania UW oraz dr Przemysław Kwiecień z firmy XTrade Brokers.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Koronawirus w Polsce szczepienia pracodawcy tarcza antykryzysowa

Millennialsi przenoszą się na przedmieścia. Przesyt miastami widoczny na całym świecie

Atrakcyjność wielkich amerykańskich miast, takich jak Nowy Jork, Los Angeles i Chicago, najwyraźniej zaczęła słabnąć w oczach młodych osób jeszcze zanim COVID-19 uderzył w 2020 roku. Korzystając z najnowszych danych, firma zajmująca się planowaniem finansowym SmartAsset odkryła, że millennialsi w wieku od 25 do 39 lat emigrowali z dużych miast już przed kryzysem i przenosili się do stanów takich jak Teksas, Kolorado, Waszyngton i Arizona.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes migracja dom społeczeństwo