Polskie Radio
Section05
Jair Bolsonaro

Brazylia: Bolsonaro z zarzutem "zbrodni przeciw narodowi". Senat obciąża go winą za tragiczny przebieg epidemii

Raport komisji śledczej Senatu Brazylii, obciążający winą prezydenta Jaira Bolsonaro za rozmiary tragedii, jaką jest pandemia koronawirusa, która zabiła w tym kraju ponad 600 tysięcy osób, stał się w czwartek głównym tematem czołówek niemal wszystkich mediów Ameryki Łacińskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Brazylia Jair Bolsonaro pandemia COVID-19 koronawirus

"Chleba, szczepionek, edukacji". W Brazylii kolejne demonstracje przeciwko polityce Bolsonaro

Wielotysięczne pochody protestacyjne, których organizatorami były po raz pierwszy obok lewicy partie centrowe i związki zawodowe, przeszły w sobotę ulicami kilkudziesięciu brazylijskich miast, aby zademonstrować sprzeciw wobec polityki prezydenta Jaira Bolsonaro w czasach pandemii koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Brazylia Jair Bolsonaro COVID-19 koronawirus pandemia protest

Jair Bolsonaro przyjedzie do Polski. Andrzej Duda: Brazylia to partner gospodarczy Polski

W przyszłym roku Polskę prawdopodobnie odwiedzi prezydent Brazylii. Poinformował o tym prezydent Andrzej Duda, który w Nowym Jorku spotkał się z Jairem Bolsonaro. Obaj politycy biorą udział w trwającej na Manhattanie dorocznej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda USA Stany Zjednoczone Ameryka Nowy Jork ONZ Brazylia Jair Bolsonaro Wojciech Cegielski ŚWIAT

Fala antyprezydenckich demonstracji w Brazylii. Obwiniają Bolsonaro o "narodową katastrofę"

Uczestnicy nowych wielkich demonstracji, które odbyły się w sobotę w ponad czterystu miastach Brazylii, domagali się ustąpienia prezydenta Jaira Bolsonaro. Obciążają go odpowiedzialnością za - jak mówili - "narodową katastrofę", jaką stała się w tym kraju pandemia koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Brazylia Ameryka Ameryka Południowa Jair Bolsonaro protest demonstracje koronawirus COVID-19 ŚWIAT

Brazylijczycy żądają impeachmentu prezydenta. Powodem strategia walki z koronawirusem

W stolicach wszystkich 26 brazylijskich stanów oraz w stolicy państwa - Brasilii - odbywają się manifestacje przeciwko prezydentowi Jairowi Boslonaro. Ich naczelnym hasłem jest żądanie jego impeachmentu. Powodem jest przyjęta przez głowę państwa strategii walki z epidemią koronawirusa. Brazylia jest jednym z głównych epicentrów pandemii na świecie. Dotychczas zmarło tam z tego powodu 460 tysięcy osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Brazylia pandemia koronawirus protest Jair Bolsonaro

Sputnik V trafi do Brazylii. Pandemia w tym kraju wkroczyła w najostrzejszą fazę

Zakup, a następnie uruchomienie w Brazylii produkcji szczepionki Sputnik V - były to główne tematy rozmowy telefonicznej prezydentów Brazylii i Rosji Jaira Bolsonaro i Władimira Putina. Obaj przywódcy rozmawiali także o wymianie handlowej między obydwoma krajami oraz o współpracy w zakresie przemysłów obronnych, nauki i technologii.
Zobacz więcej na temat:  Brazylia Ameryka Ameryka Południowa Rosja Jair Bolsonaro Władimir Putin szczepionka szczepienia Sputnik V koronawirus COVID-19 infografika ŚWIAT

Dramatyczna sytuacja w Brazylii. Każdego dnia na COVID-19 umiera ponad 1000 osób

Gwałtownie pogarsza się sytuacja pandemiczna w Brazylii. Od ponad tygodnia w jednym z największych państw Ameryki Południowej na COVID-19 każdego dnia umiera ponad tysiąc osób. Już w ubiegłym roku kraj był jednym z dwóch najbardziej dotkniętych pandemią, a wiele wskazuje na to, że druga fala będzie jeszcze bardziej tragiczna niż pierwsza.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Południowa Brazylia koronawirus pandemia COVID-19 medycyna szpital zdrowie Jair Bolsonaro