Polskie Radio
Section05
Stanisław Gawłowski

"Jedna z największych afer w Polsce". Duklanowski o śledztwie i zarzutach wobec Gawłowskiego

- Portal Onet, podobnie jak TVN i Gazeta Wyborca od początku przyjmują taką samą narrację, jaką ma Stanisław Gawłowski i Roman Giertych. Podchodzą zupełnie bezkrytycznie do tego co mówi oskarżony i jego obrońca, to trwa od lat - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski (Radio Szczecin).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Polskie Radio 24 polityka POLSKA Michał Rachoń Stanisław Gawłowski Platforma Obywatelska

Gawłowski ma koronawirusa. Kilka dni temu był na Strajku Kobiet

Senator opozycji o zakażeniu poinformował na Twitterze. "COVID-19 jest już wszędzie. Nikt już nad tym nie panuje. Proszę pamiętajcie - dystans, dezynfekcja, maska" - zaapelował. Warto przypomnieć, że kilka dni temu Gawłowski brał udział w Strajku Kobiet w Koszalinie.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Stanisław Gawłowski opozycja społeczeństwo strajk kobiet infografika POLSKA

Duklanowski: PO nigdy nie odcięła się jednoznacznie od polityków, na których ciążą poważne zarzuty

- Sławomir Nowak i Stanisław Gawłowski byli znaczącymi postaciami w PO. Łączyła ich mentalność i sposób funkcjonowania w polityce. Szli do niej nie po to, by służyć, ale po to, by dorabiać się nieuczciwych pieniędzy - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski z Radia Szczecin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak Stanisław Gawłowski Platforma Obywatelska polityka

Afera melioracyjna. Duklanowski: PO nie potrafi odciąć się od polityka, na którym ciążą poważne zarzuty

- Działacze Platformy Obywatelskiej nie odcięli się jednoznacznie od Stanisława Gawłowskiego. PO nie potrafi odciąć się od polityka, na którym ciążą bardzo poważne zarzuty - powiedział w TVP3 Szczecin Tomasz Duklanowski, dziennikarz Radia Szczecin i "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Stanisław Gawłowski Platforma Obywatelska POLSKA CBA PZPN

FELIETON Sorry, mamy taki klimat w Senacie. Felieton Miłosza Manasterskiego

Elżbieta Bieńkowska, minister infrastruktury i rozwoju w rządzie PO-PSL skomentowała niegdyś w programie telewizyjnym wielogodzinne spóźnienia pociągów spowodowane oblodzeniem trakcji: "Sorry, mamy taki klimat". Dzisiaj "Sorry, mamy taki klimat" mówią nam senatorowie Platformy Obywatelskiej, którzy widzą Stanisława Gawłowskiego w roli przewodniczącego nadzwyczajnej komisji ds. klimatu…
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Platforma Obywatelska polityka opozycja Stanisław Gawłowski miłosz manasterski

"Komentarz dnia": wybory na Białorusi, Stanisław Gawłowski, prowokacja LGBT

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Wojciech Wybranowski i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny"). Publicyści dyskutowali m.in. o relacjach Białorusi z Rosją i Unią Europejską, a także o Stanisławie Gawłowskim i jego kandydaturze na szefa senackiej komisji ds. klimatu i zablokowaniu furgonetki fundacji "Pro - Prawo do Życia" przez aktywistów LGBT.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Gociek Wojciech Wybranowski Nasz komentarz Białoruś Rosja Unia Europejska Stanisław Gawłowski LGBT

Trzaskowski "nadzieją na ułaskawienie" Gawłowskiego? Oskarżony o korupcję polityk wspiera kandydata KO

"Prezydent Rafał Trzaskowski wyzwolił piękną energię i nadzieje w narodzie" - napisał na swoim profilu na Facebooku oskarżony o korupcję senator Stanisław Gawłowski, zachęcając do zbierania podpisów dla kandydata KO w wyborach prezydenckich. Komentatorzy wskazują, że Rafał Trzaskowski jest "szansą" dla polityka, któremu prokuratura postawiła siedem zarzutów, w tym cztery o charakterze korupcyjnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Stanisław Gawłowski korupcja kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 Platforma Obywatelska

Afera melioracyjna. Dziennikarz Radia Szczecin: zeznania biznesmena obciążają senatora Gawłowskiego

- Istnieją dowody zebrane przez prokuraturę, materiały z podsłuchów, dowody materialne jak faktury za zegarki, które miał przyjmować senator Stanisław Gawłowski. Byłego sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej obciążają też byli politycy i biznesmeni, z którymi był w bliskich kontaktach - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski, dziennikarz Radia Szczecin i "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Gawłowski korupcja Szczecin POLSKA

Afera melioracyjna na wokandzie. Wyjaśnienia składali senator Gawłowski i jego siostrzeniec

Po przerwie spowodowanej pandemią na sądową wokandę w Szczecinie wraca tak zwana afera melioracyjna. Proces dotyczy "ustawienia" 105 przetargów na 600 milionów złotych w okresie rządów PO-PSL. W środę wyjaśnienia składali senator Stanisław Gawłowski oraz jego siostrzeniec Sebastian L., oskarżony o poświadczenie nieprawdy w dokumentacji jednej z inwestycji w Darłowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podatek VAT przestępczość Stanisław Gawłowski

"Gawłowski miał przeogromne wpływy". Dziennikarz Radia Szczecin ws. afery melioracyjnej

Odczytanie protokołów z zeznań biznesmena Krzysztofa B., który miał wręczać łapówki Stanisławowi Gawłowskiemu, byłemu sekretarzowi generalnemu Platformy Obywatelskiej, a także przesłuchanie byłego starosty koszalińskiego. W szczecińskim sądzie toczy się proces ws. afery melioracyjnej. - Początkowo Gawłowski żądał nawet 1 mln zł za pomoc w ustawieniu przetargu - powiedział Tomasz Duklanowski, dziennikarz Radia Szczecin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń Stanisław Gawłowski Szczecin korupcja przetarg