Polskie Radio
Section05

Karol Nawrocki

POLSKIE RADIO 24 Konfrontacyjna postawa Nawrockiego. "Prezydent ryzykuje"

Karol Nawrocki w trakcie Rady Gabinetowej, a także wetując ustawy, pokazał konfrontacyjną postawę wobec rządu. - Pewnym błędem albo ryzykiem prezydenta Nawrockiego jest to, że na samym początku zaczął grać na bardzo wysokim "C". Właściwie uderzył w najwyższe polityczne tony. A jak się zaczyna od bardzo wysokiego poziomu długi maraton, jakim jest władza, to potem trudno jest ten poziom utrzymać - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Sławomir Sowiński.
Zobacz więcej na temat:  polityka

Co za zamkniętymi drzwiami? "Czterej jeźdźcy apokalipsy"

Premier Donald Tusk miał zapewnić prezydenta Karola Nawrockiego, że rząd będzie przeciwny unijnej umowie handlowej z krajami Mercosur. Po posiedzeniu Rady Gabinetowej Zbigniew Bogucki z Kancelarii Prezydenta przekazał, jakie wnioski płyną ze spotkania i co ustalono. Najczęściej wspominał o tym, że między prezydentem a rządem były "rozbieżności".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rada Gabinetowa Donald Tusk Zbigniew Bogucki polityka

Nawrocki przerwał Tuskowi. "Nie po to państwa zaprosiłem"

- Podziwiam nastrój pana premiera, jeśli chodzi o finanse publiczne. Mamy rekordowy deficyt - komentował Karol Nawrocki wystąpienie premiera Donalda Tuska, który w środę na Radzie Gabinetowej zapewniał o dobrym stanie polskiej gospodarki. Wcześniej prezydent przerwał premierowi i zarzucił mu, że "odchodzi od tematu", gdy Tusk zaczął mówić o wiatrakach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Rada Gabinetowa polityka