Polskie Radio
Section05
infografika historia

Ambicje kolonialne II RP. Zobacz infografikę

Polaków pozbawionych swojego państwa ominął trwający przez cały XIX wiek wyścig o kolonie. Nie oznacza to jednak, że nie marzyli o własnych posiadłościach zamorskich. Odzyskanie niepodległości rozbudziło te nadzieje. Cała para poszła w gwizdek - na drodze kolonialnych starań stanął brak pieniędzy, dyplomatyczny opór i wybuch II wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA historia Polski Dwudziestolecie międzywojenne kolonie infografika historia Madagaskar Afryka II RP

INFOGRAFIKA 104 lata temu po raz pierwszy od odzyskania niepodległości Polacy poszli do urn

Zorganizowanie wyborów parlamentarnych trzy miesiące od odzyskania niepodległości, w kraju scalonym z trzech obszarów o zupełnie odmiennej kulturze politycznej, w kraju, którego wszystkie granice płonęły, zakrawa na cud. A jednak ten cud administracyjny ziścił się 104 lata temu, 26 stycznia 1919 roku.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Sejm II Rzeczpospolita II RP wybory infografika historia

Air Show Radom 2023. Lotnicze rekordy II Rzeczpospolitej [INFOGRAFIKA]

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show Radom 2023 odbywają się w 90. rocznicę przelotu Stanisława Skarżyńskiego przez Atlantyk. Pionierski wyczyn był jednym - nie pierwszym i nie ostatnim - z wydarzeń, które pokazywały, że polscy piloci aspirują do światowej czołówki w swoim fachu. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Air Show Radom 2023 Air Show Radom II Rzeczpospolita II RP lotnictwo Franciszek Żwirko Stanisław Wigura samolot samoloty infografika historia infografika