Wilhelm Friedemann - najstarszy syn Jana Sebastiana Bacha - Dynamizm, zmienność, dramatyzm operowy. A wszystko to okraszone szczyptą sentymentalizmu. O tym wszystkim opowiem państwu w audycji poświęconej Wilhelmowi Friedemannowi Bachowi - zaprasza na "Sprezzaturę" jej prowadząca Lilianna Stawarz. Posłuchaj podcastu audycji. Zobacz więcej na temat: Jan Sebastian Bach Lilianna Stawarz Dwójka
Marcin Pospieszalski: Muzyka, która jest kopią, bardzo traci na wartości W muzyce szukam autentyzmu, oryginalności, szczerości i tej emocji, która czasem dotyka nas gdzieś bardzo głęboko – mówił w Trójce Marcin Pospieszalski. Artysta jest nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2022 w kategorii Muzyka. Zobacz więcej na temat: Trójka Justyna Grabarz Marcin Pospieszalski Nagrody Mediów Publicznych 2022
Mundialowe piosenki jak kolędy na Boże Narodzenie Piłkarskim mistrzostwom świata tradycyjnie towarzyszą skomponowane na tę okazję piosenki. – To oprawa potrzebna tak samo jak kolędy na Boże Narodzenie – stwierdziła w Trójce psycholog dr Beata Rajba. Zobacz więcej na temat: Trójka Justyna Grabarz Trójka Mundial 2022 Piłka nożna Beata Rajba
Renata Przemyk nominowana do Nagrody Mediów Publicznych 2022 Renata Przemyk została nominowana do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka". Wokalistkę doceniono za konsekwencję, szczerość wypowiedzi, wszechstronność i szerokie muzyczne zainteresowania. Oprócz artystki nominacje otrzymali również Łukasz Borowicz i Marcin Pospieszalski. Zobacz więcej na temat: Polskie Radio Renata Przemyk Krzysztof Czabański Agnieszka Kamińska media publiczne Rada Mediów Narodowych Nagrody Mediów Publicznych Nagrody Mediów Publicznych 2022 W POLSKIM RADIU
Masala Soundsystem i ShazaLaKazoo z płytą "ShazaMasaLaKazoo" Krążek "ShazaMasaLaKazoo" jest wspólnym projektem polskich twórców z Masala Soundsystem oraz serbskich z ShazaLaKazoo. Na krążku usłyszymy tradycyjne instrumenty i melodie, które przeplatają się tu z nowoczesną elektroniką. Zobacz więcej na temat: Czwórka reggae muzyka rozrywkowa Maken Marcin Matuszewski
Metallica – pierwszy nowy utwór od sześciu lat i koncerty w Polsce! Zupełnie nowy, energetyczny utwór, zapowiedź kolejnego albumu wiosną przyszłego roku i ogłoszenie trasy koncertowej, w planach której są dwa koncerty w Warszawie – poniedziałek przyniósł znakomite wieści dla fanów grupy Metallica! Zobacz więcej na temat: Metallica W POLSKIM RADIU
Queen, Abba i The Beach Boys – piosenki na jesienną chandrę "Don't Stop Me Now" grupy Queen, "Dancing Queen" zespołu Abba i "Good Vibrations" formacji The Beach Boys – te trzy piosenki, zdaniem naukowców, najlepiej nadają się do poprawy ponurego nastroju, wywołanego na przykład nadejściem szarych, jesiennych dni. Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU Queen ABBA The Beach Boys
Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka [NOMINOWANI] Renata Przemyk, Łukasz Borowicz i Marcin Pospieszalski - to nominowani w kategorii Muzyka do Nagrody Mediów Publicznych 2022. Statuetki i sto tysięcy złotych trafi do każdego z laureatów w czterech kategoriach. Poza Muzyką doceniani są również twórcy Słowa, Obrazu i Idei. Nagrody przyznają nadawcy publiczni - poza Polskim Radiem - także Telewizja Polska, Polska Agencja Prasowa oraz 17 publicznych rozgłośni regionalnych. Gala Nagród Mediów Publicznych będzie transmitowana w Programie 1 Polskiego Radia. Zobacz więcej na temat: Renata Przemyk Łukasz Borowicz Marcin Pospieszalski Rada Mediów Narodowych
Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka [NOMINOWANI] Renata Przemyk, Łukasz Borowicz i Marcin Pospieszalski - to nominowani do Nagrody Mediów Publicznych 2022 w kategorii Muzyka. Statuetki i 100 tys. zł trafią do każdego z laureatów w czterech kategoriach. Poza muzyką doceniani są również twórcy słowa, obrazu i idei. Nagrody przyznają nadawcy publiczni: Polskie Radio, Telewizja Polska, Polska Agencja Prasowa oraz 17 publicznych rozgłośni regionalnych. Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU Renata Przemyk Łukasz Borowicz Marcin Pospieszalski Rada Mediów Narodowych Nagrody Mediów Publicznych Nagrody Mediów Publicznych 2022
Trójka wspomina Jimiego Hendrixa [POSŁUCHAJ] Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów. Szokował stylem gry – do stałego repertuaru występów Hendrixa należała gra z gitarą założoną za głową lub gra zębami. Intensywny styl życia oraz niepodtykana unikalność i barwność zapewnił mu status jednej z ikon rock and rolla. Trójka wspomina Jimiego Hendrixa w 80. rocznicę jego urodzin. Zobacz więcej na temat: Trójka Michał Kirmuć Piotr Firan Jimi Hendrix
Jimi Hendrix – od zdezelowanego ukulele po gitarową magię Urodzony 80 lat temu Jimi Hendrix stał się idolem milionów fanów muzyki i wzorem do naśladowania dla kilku pokoleń gitarzystów. Początki jego muzycznej drogi nie były jednak usłane różami… Zobacz więcej na temat: Jimi Hendrix W POLSKIM RADIU
Jimi Hendrix – gra zębami i gitara w ogniu Na scenie zmieniał się w szamana, który do grania używał języka i zębów, a podczas jednego ze słynnych koncertów rytualnie spalił swoją gitarę – Jimi Hendrix szokował swoich fanów nie tylko rewolucyjną muzyką, ale też całą towarzyszącą jej otoczką. Zobacz więcej na temat: Jimi Hendrix W POLSKIM RADIU
PR24 Muzyka w czasach PRL. Dr Karnkowski: w Polsce punk rock był prawdziwszy PRL to okres komunistycznych represji, ograniczenia swobód, cenzury. Z restrykcjami walczono na różne sposoby, od strajków społecznych i pracowniczych po różnego rodzaju małe aktywności będące wyrazem buntu. Młodzież miała muzykę. O znaczeniu punk rocka w PRL-u mówił dr Krzysztof Karnkowski. Zobacz więcej na temat: HISTORIA historia PRL Robert Tekieli PRL KULTURA punk
Jimi Hendrix – serwis specjalny w 80-lecie urodzin geniusza gitary Choć żył tylko 27 lat i nagrał zaledwie trzy albumy studyjne, uważany jest za najważniejszego i najbardziej wpływowego gitarzystę w historii muzyki rockowej. 27 listopada mija 80. rocznica urodzin Jimiego Hendriksa – z tej okazji portal Polskiego Radia przygotował serwis specjalny poświęcony geniuszowi sześciu strun. Zobacz więcej na temat: Jimi Hendrix W POLSKIM RADIU
Tekla Goldman otwocki zespół z szumami w tle Zespół Tekla Goldman tworzy czwórka muzyków, którzy związani są z Otwockiem. Nazwa grupy nawiązuje do historii miasta, ale i sprzęt muzyczny, na którym grają, przypomina o dawnych dniach. Zobacz więcej na temat: Czwórka Rock Bartek Koziczyński
Finał festiwalu Eufonie. Uroczysty koncert dziś w Filharmonii Narodowej Połączenie folkloru z różnych regionów Ukrainy z muzyką jazzową, klasyczną i elektroniczną - to czeka na publiczność podczas finału Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej Eufonie. Koncert odbędzie się wieczorem (godzina 19.30) w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Zobacz więcej na temat: POLSKA KULTURA filharmonia narodowa