Polskie Radio
Section05
Agnieszka Pomaska

Prawo aborcyjne. Kiedy zajmie się nim Sejm? Zapowiedź wicemarszałka

- Jest propozycja, żeby na najbliższym posiedzeniu Sejmu przedstawić wszystkie projekty prawa aborcyjnego - powiedział w niedzielę wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL). Z kolei szefowa klubu Lewicy Anna Maria Żukowska zaznaczyła, że bierze tę deklaracje za dobrą monetę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm polityka lewica koalicja obywatelska PSL Polska 2050 aborcja antykoncepcja Piotr Zgorzelski Anna Maria Żukowska

PR24 Jest decyzja prezydenta ws. budżetu. Pomaska: najważniejsze, by podwyżki trafiły tam, gdzie powinny

- Nie do końca wiem, czemu ma służyć to skierowanie budżetu do trybunału konstytucyjnego. Najważniejsze, żeby jak najszybciej podwyżki dla nauczycieli trafiły tam, gdzie powinny - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PO Agnieszka Pomaska. - Polityka wkroczył wielkimi krokami do Pałacu Prezydenckiego w tym trudnym dla PiS czasie - stwierdziła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Grzybowski polityka budżet Polski budżet

Kuriozalny wyrok w Gdańsku. Członek "Iustitii" nakazał europoseł PiS przeprosić Pomaskę

Członek skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia sędziów "Iustitia", sędzia Piotr Pancer z Sądu Okręgowego w Gdańsku nakazał przeprosić Agnieszkę Pomaskę przez eurodeputowaną Annę Zalewską. Sędzia uznał ponadto, że skoro program PO zakłada walkę z "hejtem", to pani poseł Pomaska w żadnym "hejcie" uczestniczyć nie mogła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Anna Zalewska sądownictwo

TYLKO U NAS Fake news Agnieszki Pomaskiej o rządowej kolumnie. "Usiłuje się przypodobać szefowi PO"

- W swoich działaniach będzie dwa razy ostrzejsza niż sam Donald Tusk. Usiłuje się przypodobać szefowi PO - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Tadeusz Cymański. Poseł PiS z Pomorza tak komentuje ostatni wpis Agnieszki Pomaskiej z PO, w którym, posługując się manipulacją, zdarzenie drogowe z udziałem rządowej kolumny posłanka postanowiła wykorzystać politycznie.
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Cymański PiS PO polityka POLSKA Platforma Obywatelska

Wybory w PO. Przegrana kandydatów wspartych przez Donalda Tuska na Pomorzu i na Dolnym Śląsku

Pojawiają się pierwsze wyniki wyborów w Platformie Obywatelskiej. - Donald Tusk nie musi się obawiać o swój los, był jedynym kandydatem w głosowaniu na szefa partii, ale popierani przez niego kandydaci przegrywają w regionach. Agnieszka Pomaska przegrała na Pomorzu, a Roman Szełemej na Dolnym Śląsku - zauważa portal TVP Info, komentując pierwsze doniesienia o rezultatach głosowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska wybory Donald Tusk

TYLKO U NAS Przewodniczący PO zrezygnuje? Politycy wskazują prawdopodobny scenariusz

Sławomir Nitras zasugerował, że Borys Budka może zrezygnować z funkcji przewodniczącego PO. Taki scenariusz dopuszczają również politycy innych partii, z którymi rozmawiał portal PolskieRadio24.pl. - Jego sytuacja jest trudna. Może się okazać, że pod wpływem tej wewnętrznej krytyki i braku wsparcia z różnych stron poda się do dymisji - mówi poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. 
Zobacz więcej na temat:  Borys Budka Sławomir Nitras Michał Szczerba Platforma Obywatelska polityka opozycja POLSKA

FELIETON Czy Agnieszka Pomaska wie, że Polska jest w Unii Europejskiej? Felieton Magdaleny Złotnickiej

Agnieszka Pomaska z Koalicji Obywatelskiej stwierdziła, że "rząd używa szczepionek, które nie są ich własnością, które zostały wynegocjowane przez Unię Europejską". Przez Unię Europejską… czyli także przez Polskę i polski rząd. Czyżby posłanka Pomaska tak mocno uwierzyła w narrację o "wyprowadzaniu Polski z UE przez PiS", że o tym zapomniała?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka felieton COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepionka

Poseł KO wini polski rząd za problem ze szczepieniami w Niemczech. Fogiel: szokująca mentalność

Poseł Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych odnoszącym się do programu szczepień mówi, że "rząd używa szczepionek, które nie są ich własnością", "zostały wynegocjowane przez Unię Europejską". - Kiedy poseł na Sejm mówi, iż Polska korzysta z łaskawości innych członków Unii, że gdyby nie to, że Polska wzięła szczepionki, to w Niemczech program szczepień by szedł lepiej, to włos się jeży na głowie - skomentował wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radosław Fogiel koalicja obywatelska Prawo i Sprawiedliwość szczepienia koronawirus Niemcy

Pytanie o PKP i zdjęcie sprzed 13 lat. Fake news posłanki PO na Twitterze

Posłanka Platformy Obywatelskiej zapytała na Twitterze, czy to prawda, że z rozkładu jazdy PKP w czasie epidemii zniknęło 175 połączeń. Swój wpis okrasiła zdjęciem przedstawiającym ludzi tłoczących się przy wejściu do wagonów, bez zachowania odległości zalecanej ze względów bezpieczeństwa w czasach epidemii koronawirusa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce fake news PKP PKP Intercity kolej

Krytykują prace związane z przekopem Mierzei, a głosowali za

Przekop Mierzei Wiślanej zelektryzował środowisko polityczne. Równocześnie z pierwszymi pracami nad inwestycją ruszyła jej krytyka ze strony posłów opozycji. Tyle, że jeszcze kilkanaście miesięcy temu parlamentarzyści PO i PSL przyklaskiwali przedsięwzięciu, a w 2013 r. na biurko ówczesnego premiera Donalda Tuska trafił raport, który wskazywał plusy budowy kanału.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mierzeja Wiślana Elbląg transport Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe