Polskie Radio
Section05
Patryk Kuniszewicz

Pełna gotowość przez całą dobę. Jak wygląda praca w Wydziale Ruchu Drogowego?

W Polsce pełni służbę ponad sto tysięcy policjantów. Służą w różnych wydziałach, między innymi ruchu drogowego, czyli potocznie zwanej "drogówce". Jak zostać policjantem drogówki, jak wygląda służba? O tym rozmawialiśmy tuż przed Świętem Policji, które przypada 24 lipca.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo na drodze policja Patryk Kuniszewicz Klaudia Porębska Drogówka kierowcy

Master Truck Show – motoryzacyjne widowisko i… lekcja bezpieczeństwa

Na terenie lotniska w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem w piątek rozpoczął się 18. międzynarodowy zlot pojazdów ciężarowych Master Truck Show. Na pokazy przyjechało około 800 pojazdów z Polski i zagranicy. Uczestnicy nie tylko mogą obserwować samochodowe popisy w bezpiecznych warunkach, ale także dopytać ekspertów o przepisy ruchu drogowego. – Gdy kierowca przyjdzie do stoiska, zapyta się o przepisy i dowie się pewnych rzeczy, jest szansa, że nie będzie ich łamał – powiedział główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan STYL ŻYCIA prawo przepisy Raf Uzar samochody motoryzacja Patryk Kuniszewicz Nowa Wieś kodeks drogowy pojazdy bezpieczeństwo na drodze

Kierowcy po alkoholu. "Tłumaczą się, że dzień wcześniej wypili drinka"

Według najnowszego badania opinii, co szósty Polak prowadził auto w stanie, gdy nie był pewny, czy jest trzeźwy. Zdarza się, że do smutnych statystyk przyczyniają się również pasażerowie, którzy dają "ciche przyzwolenie" na takie zachowanie. Dlaczego niektórzy kierowcy jeżdżą po alkoholu?
Zobacz więcej na temat:  alkohol bezpieczeństwo rower przepisy drogowe bezpieczeństwo na drodze Patryk Kuniszewicz woda samochody