Polskie Radio
Section05
parkowanie

Nieścisłości w przepisach. Dlaczego "zabetonowane" auto nie zostało odholowane? Wyjaśnia radca prawny

Auto uwięzione w betonie na remontowanej ul. Legionów było hitem internetu i nową "atrakcją" turystyczną Łodzi. Dlaczego nie zostało usunięte przed rozpoczęciem prac? - Pod zakazem nie znajdowała się tabliczka, że w przypadku zatrzymania pojazdu, ten zostanie odholowany - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Dobija, radca prawny. Co w takiej sytuacji mogła zrobić straż miejska?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek samochody samochód parkowanie samochód parkowanie Wojciech Dobija

Robot, który konfiskuje samochody

Holowanie samochodu wchodzi na tzw. "wyższy level". W Wielkiej Brytanii pojawił się robot, który potrafi skonfiskować niemal każde, źle zaparkowane auto. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 nowe technologie Wielka Brytania Francja pomoc parkowanie samochód parkowanie parkingi parking

Holandia: 68 proc. obywateli za ograniczeniem prędkości w terenie zabudowanym do 30 km/h

68 proc. Holendrów zgodziłoby się na ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym do 30 km/h - wynika z badania Veilig Verkeer Nederland (VVN), organizacji zajmującej się bezpieczeństwem ruchu drogowego. Obecnie obowiązuje tam ograniczenie do 50 km/h, jednak samorządy największych holenderskich miast, m.in. Amsterdamu i Rotterdamu, chciałyby jego obniżenia właśnie do 30 km/h.
Zobacz więcej na temat:  regiony kierowcy Radio kierowców parkowanie szybkość Holandia ŚWIAT Polskie Radio Kierowców prawo

"Decyzje szkodliwe dla miasta i mieszkańców". Warszawa Przyszłości krytykuje pomysły Trzaskowskiego

Strefa ograniczenia szybkości do 30 km/h na większości warszawskich ulic oraz strefy płatnego parkowania - to pomysły stołecznego ratusza, które krytykuje stowarzyszenie Warszawa Przyszłości zawiązane przez posłów PSL - Władysława Teofila Bartoszewskiego i Porozumienia - Lecha Jaworskiego. W ich ocenie, pomysły Rafała Trzaskowskiego to "abusrdy" przeciw którym burzą się mieszkańcy i dowód na to, że zarządzanie miastem wymyka się "spod kontroli rozumu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa Rafał Trzaskowski kierowcy Radio kierowców parkowanie

Nowelizacja prawa o ruchu drogowym. Wiceminister infrastruktury: zasady parkowania się nie zmieniają

- Jeżeli chodzi o parkowanie, od 21 września nic się nie zmieni. Przepisy, które wchodzą w życie dotyczą dróg nowoprojektowanych i są związane z zarządcą infrastruktury drogowej, który będzie musiał tę infrastrukturę tak zbudować lub przebudować, aby jednoznacznie przesądzić, czy chodnik służy tylko i wyłącznie pieszym czy jest również miejscem, na którym można pozostawić samochód - wyjaśniał w Polskim Radiu 24 Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 susza Małgorzata Raczyńska-Weinsberg parkowanie samochód transport

Podwyżki opłat za parkowanie w Warszawie. Olga Semeniuk: Trzaskowskiemu nie spina się budżet

- My, jako Zjednoczona Prawica i Prawo i Sprawiedliwość, idziemy w kierunku odciążania, a establishment Platformy Obywatelskiej w radzie miasta, idzie właśnie w kierunku dociążania mieszkańców. Będą oni płacić więcej za parkowanie, bo Rafałowi Trzaskowskiemu nie spina się budżet miasta - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rozwoju Olga Semeniuk Warszawa Rafał Trzaskowski parkowanie parking